folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Spring Boot 2 + Hibernate Bean Problemi

Spring Boot 2 + Hibernate Bean Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Aslinda baslikta tam anlatamadim.

Spring Boot'u ogrenmeye calisiyorum, Hibernate ile de baglayarak veritabanindan veri alip donen REST bir servis yazmaya calisiyorum.

Internette gordugum kadariyla bir Entity, bir jparepository ve bir DAO ile bu isi hallediyorlar ancak bunlari aynen yapmama ragmen ben derlerken hata aliyorum.

HATA: Field movieRepository in com.example.booking.service.MovieService required a bean of type 'com.example.booking.repository.MovieRepository' that could not be found.

Hatayi arattim, cozumleri denedim fakat bir turlu calistiramadim.

1- (Movie adinda) @Entity olusturdum ve bunun icerisine tablodaki kolonlari ekleyip, getter ve setter'lari olusturdum

2- (MovieRepository adinda) @Repository JpaRepository<Movie, Long> olusturdum icerisi bos.

3- (MovieDAO adinda) @Service olusturdum, bunun icerisinde controller'da kullacanacagim fonksiyonlari yazdim, ve @Autowired ile MovieRepository turunde bir degisken olusturdum.

4- (MovieController) @RestController icerisinde @Autowired MovieDAO turunde bir degisken olusturdum ve bunu kullanarak islemleri yaptim

5- resources/application.properties dosyasinda db baglanti bilgileri mevcut.

Internette gordugum ornekler bu sekildeydi, yani Entity > repository > dao > controller. Bu siralama dogru mu?

Benim hatam nerede? Ya da basit bir hibernate ornegi verebilecek olan var mi?

Kullandigim surumler:
    Spring 2.0.1 RELEASE
    jdk 1.8.0_171
    mysql.driver

Duzeltme:

2. adimdaki dosyanin basindan @Repository kaldirdim ve CrudRepository den turettim

calisti hocalar,

ben sunlarin detaylarina gomuleyim en iyisi, kavram karmasasi yasiyorum su an...

cozuldugu icin konu kilit

herlocksholmes tarafından 16/Tem/18 00:36 tarihinde düzenlenmiştir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kilidi kaldirdim belki baskasinin da ihtiyaci-sorusu olabilir.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 2448 Toplam Mesaj: 2
java rest spring boot