folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Spring Mvc Ve Jsf

Spring Mvc Ve Jsf

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Spring mvc ile jsf kullanılabilir mi?

bir yere iş başvurusunda bulundum. spring mvc ile basit bir ortam yapmamı istemişler. Jsf ve gwt biliyorum. Spring mvc denilen şey bir tasarım şablonu mu yoksa jsf ve gwt gibi kullanılan bir teknoloji mi?

özcan acarın dökümanlarında vs spring mvc için jsp kullanmış hep :/ nasıl yapacam bilemedim.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

- Hayır kullanılamaz.

Spring mvc denilen şey bir tasarım şablonu mu yoksa jsf ve gwt gibi kullanılan bir teknoloji mi?

- JSF alternatifi diye düşünebilirsin. İkisi farklı yapıda oldukları için birlikte kullanılmaları söz konusu değil.

Biraz isim karmaşası olmuş belli ki. Şu ikililer birlikte kullanılabilir:

• Spring MVC değil de Spring Dependency Injection kullanılabilir JSF ile.
    • JSF değil de JSP Spring MVC ile birlikte kullanılabilir.

JSP yerini Facelet (XHTML)'e bıraktı Java EE 6'dan beri. Şöyle aramalar fikir verebilir:

İş başvurun istediğin gibi sonuçlanır umarım.

İyi çalışmalar.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı

- Hayır kullanılamaz.

Spring mvc denilen şey bir tasarım şablonu mu yoksa jsf ve gwt gibi kullanılan bir teknoloji mi?

- JSF alternatifi diye düşünebilirsin. İkisi farklı yapıda oldukları için birlikte kullanılmaları söz konusu değil.

Biraz isim karmaşası olmuş belli ki. Şu ikililer birlikte kullanılabilir:

• Spring MVC değil de Spring Dependency Injection kullanılabilir JSF ile.
    • JSF değil de JSP Spring MVC ile birlikte kullanılabilir.

JSP yerini Facelet (XHTML)'e bıraktı Java EE 6'dan beri. Şöyle aramalar fikir verebilir:

İş başvurun istediğin gibi sonuçlanır umarım.

İyi çalışmalar.

abi çok teşekkür ederim. Aynen dediğin gibi bir kavram karmaşası oluştu bende. Jsf in zaten mvc tasarım şablonu göz önüne alınarak geliştirildiğini biliyordum lakin spring mvc nin ne olduğunu bilmiyordum.

Jsp hiç bilmiyorum, onun yerine direkt facelet e yönelmem daha doğru olur sanırım.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grandmaster
    grandmaster's avatar
    Erkek

Selamlar forumda yeniyim ilk katkımı burada yapmak istedim.spring mvc jsf in alternatifidir. spring core business layer de tercih edilen bir frameworktur.içinde bir sürü teknoloji kullanılır.spring mvc , mvc patternini çok iyi uyguladığı için piyasada kabul görmüştür. jsf in bu konuda biraz geri kaldığını düşünen oracle Mvc 1.0 adında yeni bir framework çıkarmaktadır.

bir ben var benden öte,benden gayri...
Toplam Hit: 1813 Toplam Mesaj: 5