SQL İnjection Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. SQL konusunda hiç bilgim yok öncelikle onu söyleyeyim. Sitenin birinden şöyle bir dönüt aldım;

<code>

Line 34:      string connStr = ConfigurationSettings.AppSettings["ConnectionString"] + Server.MapPath("haber.mdb");
    Line 35:       OleDbConnection conn = new OleDbConnection(connStr);
    Line 36: conn.Open(); Line 37:       OleDbCommand cmd = conn.CreateCommand();
    Line 38:       cmd.CommandText = "Select web From users2 Where login = @username AND pass = @userpass and web = -1";

</code>

web isimli bir şey olduğunu, bunun users2 diye bişeyinden/bişeyine bişey yaptığını sanıyorum ama bişey anlamadım =). Bir açıklarsanız sevinirim. Ha bir de haber.mdb var, o database dosyası onu biliyorum =).

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Server.MapPath("haber.mdb") normalde www.asd.com/haber.mdb ile ulaşabilir olman gerek. user2 tablo adı ama sql sorgusunda parametre kullanmış o yüzden sql injection yapamazsın. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:
    -----------------------------

Server.MapPath("haber.mdb") normalde www.asd.com/haber.mdb ile ulaşabilir olman gerek. user2 tablo adı ama sql sorgusunda parametre kullanmış o yüzden sql injection yapamazsın. 

-----------------------------

site.site.com şeklinde. yani bir sub domainde buldum bu hatayı. dosya yolunu da yazıyor ancak haber.mdb yi indiremedim.

Toplam Hit: 1050 Toplam Mesaj: 3