Srchost ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iceberg
    Iceberg's avatar
    Erkek

Arkadaslar eğer acil bi Durum olmasaydı konuyu açmazdım. Benim  srchost un görevi,işlevi hakkında Bilgiye ihtiyacım var...

srchost windows tarafından engellendiğinde bağlantıyı koparıyor.Bu Neden ?

engelleme kalktığında bağlantı tekrar geliyor..

Windows neden bu engellemeyi yapıyor ?

ayrıca bu engellemeyi bir daha ki sefere yapmaması için Ne YapabiliRim..

umarım yardımcı olursunuz..

saygılar..

Kurtlarla Dost ol..!Yanlız Baltayı Elinden Bırakma..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

1. srchost değil, svchost

2. Svchost Windowsun sistem için gerekli olan dll(dynamic link libraries) leri calıştırması için gerekli olan exesidir... Sistemin calışması için,internete bağlanması için ve daha bir cok hizmeti verebilmesi için svchostun calışması gerekir. sistemde birden cok svchost birden cok dllyi calıştırmak için kullanılır...

İnternete bağlantı içinde gereken dll ler gerçekte svchost'un parametreleri ile çalıştırıldığından dolayı svchostun internete cıkması gerekmektedir...

Bundan dolayı firewallara bu hizmeti acın. sorun olmayacaktır....

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iceberg
    Iceberg's avatar
    Erkek

Hayır renegadealien Ben Scrhost'tan bahsediyorum Yani Svchost değiL..Sanırım bu exe sonradan bilgisayara bulaştı..Exe yi buldum Sildim Pc yi tekrar başlattım tekrar exe kendini çalıştırdı..Exe nin işlemine son Verince Bağlantı Düzeliyor..aklıma bişi geldi onu yapim dediM..norton da bu exe yi karantinaya aliim dedim karantinayada almio:)eğer dedim karantinaya alırsam hiç yoktan norton exe nin çalışmasını engeller diye düşündüm ama Nafileee

Bu Exe Yi Nasıl Yok EdebiliRiM..

Not: Exe Pc yi açtıktan 4'38'' içinde Geri Yükleniyor.. Valla o kadar iyi bakTım Ki başlama Dakikasını bile EzberleDiM.

Help Me...pLs

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ben yanlış yazdın die düşünmüştüm ama değilmiş.. O zaman su linklere bi bakıver hoca...

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/trojan.riler.b.html

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=srchost.exe&meta=

http://www3.ca.com/securityadvisor/pest/pest.aspx?id=453088426

bi spywaremiş hoca o..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iceberg
    Iceberg's avatar
    Erkek
    alla alla ne iş anlamadım symantec hem kendi SitesinDe Böyle Bi Spyware nin olduğunu yayınlıyor Hemde Kendisine ait olan Norton bunu bulamıyor..Ne iş Anlamadım..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iceberg
    Iceberg's avatar
    Erkek
    bu spyware den kurtulmak için hangi programı önerirSiniz Beyler ?

Toplam Hit: 1443 Toplam Mesaj: 6