folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder SSH Altında Terminal Komutu Çalıştırmak

SSH Altında Terminal Komutu Çalıştırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

SSH ile bağlandıgım cihazda ilgili komutarı çalıştırdığımda komut çıktılarını bağlandıgım uzak cihaz üzerinde kaydetmek istiyorum.

Yani örnek vermek gerekirse.

server cihaza ssh üzerinden bağlandım ve " ls -la" komutunu çalıştırdım. Bu çalıştırdıgım komutun çıktısını kendi cihazımda txt metin belgesi olarak kaydedebilir miyim?. 

ls -la > ls.txt , gibi bir komuttaki ls.txt dosyasını kendi terminalim altında çalıştırıp çıktıyı kendi cihazımda ls.txt olarak kaydedilmesi mümkün müdür.

ssh ile bağlandıgımda, server cihazın komutları çalışıyor sadece.Python terminalde "subprocess.call()" gibi üst terminalde komut çalıştırma yolu var mı ssh için?

Https tarafından 31/Oca/20 18:11 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Filezilla ile SSH bağlantısı kurup, çıktı dosyalarına erişim sağlamayı denesen?

Ubuntu'da konsol çıktılarını remote upload edecek bir özellik yok en azından default sürümde. Belki harici bir plugin ile yapılabilir.

yunusemre tarafından 31/Oca/20 18:12 tarihinde düzenlenmiştir

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

Filezilla ile SSH bağlantısı kurup, çıktı dosyalarına erişim sağlamayı denesen?

Ubuntu'da konsol çıktılarını remote upload edecek bir özellik yok en azından default sürümde. Belki harici bir plugin ile yapılabilir.

Yanıt için teşekkürler hocam araştırırken tamda aradığım sonucu buldum.  Dosya değilde komut ile anlık durum alınacagından sunucuda dosyalama yapmak biraz işi uzatır gibi ama güzel yöntem buda.

A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶c̶i̶h̶a̶z̶a̶ ̶s̶s̶h̶ ̶ü̶z̶e̶r̶i̶n̶d̶e̶n̶ ̶b̶a̶ğ̶l̶a̶n̶ı̶p̶ aşağıdaki komutu çalıştırınca kendi cihazımdaki tüm bildirimleri txt olarak aldım. Yukarıda yanlış yazmışım doğrudan ilgili terminalde çalıştırmak gerekiyor.ssh bağlantısı yapmadan bağlantı komutta zaten.

(ssh 192.168.137.162 'termux-notification-list') > sonuc.txt

Tekrar yanıt için teşekkürler hocam.

Bulduğum yöntem;

https://www.cyberciti.biz/faq/unix-linux-execute-command-using-ssh/

Https tarafından 31/Oca/20 19:54 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1029 Toplam Mesaj: 3
terminal ssh