folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Statik IP (Yardım)

Statik IP (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fakkal
    fakkal's avatar
    Erkek

Konunun içeriğine uygun yerin burası olduğunu düşündüm. Sorunumuz şu şekilde; aynı evden 3 arkadaş online oyun oynuyoruz. Aynı IP den oynamamız sorun değil, ancak kısıtlı hamleler yapabiliyoruz. IP sorunumuz oluyor. Statik IP alarak bu sorunu ortadan kaldırmamız mümkün müdür? Biz olabileceğini düşündük hatta emindik. Ama bazı forumlarda sorunun devam ettiği söyleniyo. Emin olmadık. Kesin bilgi alabilmek adına buraya konu açmayı tercih ettim. Yardımlarınızı bekliyorum.

şimdilik bu kadar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam şimdi dinamikte olsa aynı ipden oynıycaksınız statikte olsa ne farkediyor anlıyamadım onu bir açıklarsan belki aklıma bişey gelir

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

hoca statikte olsa dinamikte olsa değişmez. oyuna oyuncuları bildireceksiniz ip nizi değil. oyuncular birbirleriyle aynı ip yi paylaştığını bildirecek. ardından hamlelerinize dikkat edeceksiniz. ticaret yaparken karşılıksız ticaret yapmayacak, aynı herife fake saldırılar düzenlemeyecek vs. kuralları neyse. kısıtlama istemiyorsanız proxy belki olabilir denemedim ama sabit ip çözüm değil.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fakkal
    fakkal's avatar
    Erkek

kartalkethuda bunu yazdı:
    -----------------------------

hoca statikte olsa dinamikte olsa değişmez. oyuna oyuncuları bildireceksiniz ip nizi değil. oyuncular birbirleriyle aynı ip yi paylaştığını bildirecek. ardından hamlelerinize dikkat edeceksiniz. ticaret yaparken karşılıksız ticaret yapmayacak, aynı herife fake saldırılar düzenlemeyecek vs. kuralları neyse. kısıtlama istemiyorsanız proxy belki olabilir denemedim ama sabit ip çözüm değil.

Ben ip lerimizi bildiriyoruz sanıyordum. Peki bi kaç soru sorayım o zaman:

Statik ip tam olarak hangi işlere yaramaktadır (google dan bakabilirim buna da uç bi şey varsa öğrenmek istedim)

Diyelim 4 adet statik ip aldık.  Mesela aynı anda rapidden 4 farklı dosya indirebilir miyiz? (premiumsuz)

Aynı modemden farklı ip ile nete bağlanma durumumuz hiç yok mu?

şimdilik bu kadar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

fakkal bunu yazdı:

kartalkethuda bunu yazdı:

Ben ip lerimizi bildiriyoruz sanıyordum. Peki bi kaç soru sorayım o zaman:

Statik ip tam olarak hangi işlere yaramaktadır (google dan bakabilirim buna da uç bi şey varsa öğrenmek istedim)

Diyelim 4 adet statik ip aldık.  Mesela aynı anda rapidden 4 farklı dosya indirebilir miyiz? (premiumsuz)

Aynı modemden farklı ip ile nete bağlanma durumumuz hiç yok mu?

genelde sitesi olan kişilerin işine yarıyor sanırım statik ip. statik ip almak gibi düşünceniz olursada telekom ile noterden bir masrafı oluyordu aylık internet faturasınada yansıyor sanırım her ay biraz fazla ödüyorsun statik ip kullanan arkadaşlar daha iyi bilir. 4 adet farklı statik ip yani telekomdan ayrı ayrı telefonlara almanız gerekli sanırım böyle alırsanız tabiki farklı dosya indirebilirsiniz aynı anda. tek bir modemden farklı ip ile nete bağlanma imkanı yok.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

yok arkadaş yanlış anlamış galiba.

ip almak öle senin düşündüğün gibi değil. static ip aldığın zaman modemin her seferinde aynı ip adresini alır.Yani düşündüğün gibi 3-4 tane ip almaz.1 tne alır ve hiç değişmez.Normalde ipler dinamik tir.Her modem resetinde yeni ip alırsın.

Ama şey olabilir. server kiralarsın ona bağlanıp onun üzerinden oynarsın o zaman ip farklı olur.Yani uzaktaki bir pc yi kontrol edip onun üzerinden oynamış olucan.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rido59
    rido59's avatar
    Erkek

hocam bu 3 makine aynı modem uzerindenmi bağlanıyor :/ birde statik ip yerine makinalara ip verip bir ağ kurarsanız sorun ortadan kalkar die umuyorum mesela cafe tarzı misali cunku ordada aynı modem uzerinden birden fazla makine multi oynuyor :W

zzzzzz...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fakkal
    fakkal's avatar
    Erkek

Hocam şimdi 4 tane statik IP alırsak, ip lerimiz farklı olmayacaksa, o farklı olan 4 şey nedir? Bunu açıklar mısınız?

@rido59 :  evet aynı modemden bağlanıyoruz. Ama oyunu internet ortamında oynadığımız için sorun yaşıyoruz. Ağ oyunu değil.

şimdilik bu kadar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    Tek modeme 4 statik ip alabileceğinden mi bahsediyorsun? Sanırım öyle bi şey yok.

Metallica Rules
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fakkal
    fakkal's avatar
    Erkek

oldwolf bunu yazdı:
    Tek modeme 4 statik ip alabileceğinden mi bahsediyorsun? Sanırım öyle bi şey yok.

Hocam biz uydunet kullanıyoruz. Ve max 128 tane statik ip alma imkanımız mevcut. Diğer bağlantılarda da vardır yüksek miktarda statik alma olanağı.

http://www.uydunet.net/tarifeler.html   (linkin en altında belirtiliyor)

şimdilik bu kadar
Toplam Hit: 2115 Toplam Mesaj: 10