folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Su Dökülen Notebooka Ne Yapayım?

Su Dökülen Notebooka Ne Yapayım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

merhaba

elimde bir notebook var, masaya su dökülmüş suyun içinde kalmış bi süre alttan suyu yemiş.

şimdi açma tuşuna basınca tüm ışıklar yanıyo ama ekrana görüntü gelmiyo, harici monitörle falan da denedim. ramleri çıkarınca ışıklar değişmiyo, bip falan vermiyo. muhtemelen anakart gitti

ama bir umut saf alkolle silip hayata döner belki diye umuyorum.

başka önerdiğiniz, şunu da dene dediğiniz bir şey var mı ?

pirinç için çok geç , sular zaten kurumuş

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

herkes adına söyleyim; "geçmiş olsun" (:

şöyle bişey geldi aklıma; hdd, cdrom, ramları başka cihazda dene belki bunlar çalışıyor olabilir bunları ikinci el piyasasında satabilirsin.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Açma tuşuna basmadan önce, açıp içini kurulayıp temizleseydin çalışırdı. Aç içini temizle kurula bi şansını dene yoksa çöp

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Suyu yediğinde kapalıysa açmadan temizlemeyi düşünecektin.Böyle olmuşsa şansını çok zorlamışsın.

Zaten açıkken yemişse vedalaş laptopla.

Temizle şansını dene ama umutlanma zor, geri dönmesi.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun...!

ShockMan tarafından 15/Nis/18 18:15 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfx
    mstfx's avatar
    Erkek

Hocam ben de soğuk çay dökmüştüm teknik serviste alkolle temizlediler kendine geldi 

klavye çöp tabi denemekte fayda var

Geçmiş olsun

Dünya kitaplara ya da haritalara sığmaz.O dışarıda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

Açıkken ice tea döktüm çalışmaya devam etti klavye kafayı yiyince temizleyeyim dedim cok gecmeden. Parcaladım saf alkolle temizledim, sanırım tam olarak kurumasını beklemedim yada başka faktörler de olabilir PC acılmadı resetleyip duruyordu biosa gelmeden. 1-2 bilgisayarcıya goturdum arızayı bulamadılar, 1-1.5 ay kadar bekledi bir köşede. Gecenlerde denedim bu sefer açıldı ama ram slotlarından birinde problem var ram takınca yine restartlamaya baslıyor. 2 hafta sonra da ekran kartını görmemeye basladı onboard kullanıyorum. Benim süreç bu şekilde ilerledi belki bir faydası olur da kurtarabilirsin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Elektronik bir alete sivi dokulunce aninda kapatim pilini cikarmak gerekir hocam. Calismasi "kisa devewr" yapmasina neden olur.

Anladigim su ile bi rmuddet calismis. Kapat onu , cikar pilini sok herseyini ve guzelce temizleyip kurut. Sonra yavas yavas harddiski takmadan acmaya calis. BIOS'u gorursen o zmn harddiski takarsin. Boylece HDD deki verilerini kurtarmis olursun en azindan

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

açabiliyoesan komple aç parçaları kurut iyice tak geri çalışırsa senindir çalışmazsa kısadevreyi bulman lazım

next next next install
Toplam Hit: 1522 Toplam Mesaj: 9
laptop su dökülmesi oksitlenme