folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Şu Olay Nasıl Yapılıyor ? Dış Cephe Giydirme / Renklendirme Programı ?

Şu Olay Nasıl Yapılıyor ? Dış Cephe Giydirme / Renklendirme Programı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek

Aşağıda örnek resimlerde görüldüğü gibi bina resmi çekilmiş bir fotoğrafa dış cephe giydirme / renklendirme işlemi nasıl yapılıyor? 

Hangi programlar kullanılıyor? Hazır şablonla var mıdır? Varsa linklerini alabilir miyim ? 

Videolu anlatımlar varsa onları da paylaşırsanız mutlu olurum.. Şimdiden teşekkürler.. 

Hiçbir şey, apaçık ortada olan kadar aldatıcı değildir !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Ben bir tane söyleyeyim; 3D max

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

burda renklendirme giydirme yok ki. çizmişler sıfırdan. ölçüleri bildikten sonra çeşitli programlarla çizilir. giydirme falan dersen belki photoshopla yaparsın. çok farklı şeyler.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Cinema4d, sketchup, 3dsMax ve bunlara ek vray, corona render gibi programlarla yapılıyor. Hazır şablonları yok. Genellikle mimari proje üzerinden yükseltilerek dış cephesi yapılır. "3ds max ile bina  tasarımı" gibi ibarelerle arama yaparsan bulabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

solidwork ilede yapıyabilir.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Turkce hicbir egitim seti onermem ama ornek olsun diye asagidaki linkde ki gibi egitim setleri ile bunu yapabilirsin.

http://www.sanalogretim.com/m/Dis-Cephe-Tasarim-3DS-Max--VRay/24/SetDetay

glossiness effect
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek
    Biocyte bunu yazdı

Cinema4d, sketchup, 3dsMax ve bunlara ek vray, corona render gibi programlarla yapılıyor. Hazır şablonları yok. Genellikle mimari proje üzerinden yükseltilerek dış cephesi yapılır. "3ds max ile bina  tasarımı" gibi ibarelerle arama yaparsan bulabilirsin.

Hocam resmi verdikten yaklaşık 30 dk sonra sonra renklendirmeyi / giydirmeyi yapıp teslim ediyor.. 

Bu kadar kısa bir sürede yapıldığı için hazır şablonların olduğunu düşünmüştüm.. 

Bu arada yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.. 

Hiçbir şey, apaçık ortada olan kadar aldatıcı değildir !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Bu sektörle ilgili birileri var mı burada ?

Modellemede render kalitesi ne kadar önemli, desenlerin gösterimi ne kadar önemli ?

Dış Cephe giydirme / renklendirme web app'i yapayım yoksa WebGL ile.

Yapsam bu ürüne para veren olur mu ? (ilk satın almadan çok daha fazla seçenek için ürün içi satın alma gibi)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    ZeNRoM bunu yazdı
    Biocyte bunu yazdı

Hocam resmi verdikten yaklaşık 30 dk sonra sonra renklendirmeyi / giydirmeyi yapıp teslim ediyor.. 

Bu kadar kısa bir sürede yapıldığı için hazır şablonların olduğunu düşünmüştüm.. 

Bu arada yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.. 

dijital çizim dosyası veriyor musunuz ? Veriyorsanız hangi programın çıktısıdır ?

Toplam Hit: 3145 Toplam Mesaj: 9
dış cephe giydirme renklendirme programı