Şu Osmanlı Marşının İsmini Bilen Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=7Hs21EFUZ9w&feature=youtu.be&t=24m51s

https://youtu.be/7Hs21EFUZ9w?t=24m54s

Paylaştığım dakikada başlayan marşın ismini bilen var mı ?

Marşın yanında piyano notalarını bulabilirsek harika olur :)

DadasAdam tarafından 20/Nis/17 13:28 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Bu bir marş değil, Türk Sinemasında Banker Bilo'da falan bolca duyuyoruz hala.

Cumhuriyet döneminde yazılmış senfonik bir eserin bir kısmı, Ulvi Cemal Erkin Köçekçe olarak aratırsan istediğin kısım sonlarındadır.  Notalarını da bu şekilde bulabilirsin sanıyorum.

anlıyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı

Bu bir marş değil, Türk Sinemasında Banker Bilo'da falan bolca duyuyoruz hala.

Cumhuriyet döneminde yazılmış senfonik bir eserin bir kısmı, Ulvi Cemal Erkin Köçekçe olarak aratırsan istediğin kısım sonlarındadır.  Notalarını da bu şekilde bulabilirsin sanıyorum.

Erkin'in köçekçesine çok benziyor ama o değil hocam. 

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

marş falan değildir, eseasen köçekçe falan da değildir. klasik musiki eseridir adı hicaz mandradır. sultan   azizin  olması lazım,  cumhuriyet döneminde senfonikleştirilerek içine sıçılmıştır.

nereden nereye işte.

fuck the system!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    umbatu bunu yazdı

marş falan değildir, eseasen köçekçe falan da değildir. klasik musiki eseridir adı hicaz mandradır. sultan   azizin  olması lazım,  cumhuriyet döneminde senfonikleştirilerek içine sıçılmıştır.

nereden nereye işte.

hocam tebrikler merakla bekliyordum birileri bulacakmi diye. asagidaki gif dalga gecme amacli degil sahsen tebrik amaclidir.

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    umbatu bunu yazdı

nereden nereye işte.

Evet hicaz mandra diye aratınca buldum, geriye notalarını çıkarmak kaldı :) Teşekkür ederim hocam. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    umbatu bunu yazdı

nereden nereye işte.

hocam tebrikler merakla bekliyordum birileri bulacakmi diye. asagidaki gif dalga gecme amacli degil sahsen tebrik amaclidir.

Yok artık diyorum. Bu siteden bunu bile bilen çıktıya 2 gün sonra birisi bakırı altına çeviren formülü buldum dese şaşırmam. Arkadaşa bir alkışta benden. 

İmza mı? O da ne demek?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    osmaman bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    umbatu bunu yazdı

nereden nereye işte.

Yok artık diyorum. Bu siteden bunu bile bilen çıktıya 2 gün sonra birisi bakırı altına çeviren formülü buldum dese şaşırmam. Arkadaşa bir alkışta benden. 

Harbiden helal olsun, tbtnin kültürlü insanlara ev sahipliği yaptığı bir kez daha kanıtlandı :)

Toplam Hit: 1641 Toplam Mesaj: 9
marş