Sub Açığı Nedir? Yardım Edin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    partal
    partal's avatar
    Erkek

Arkadaşlar gördümki bazıları bu yöntem kullanarak zone alıyor mesela

bizim tahirbat.com u örnek verelim

adam gidiyor hacked.tahribat.com diye bi site açıyor veya domainmi alıyor diyelim ne olduğunu tam bilmiyorum sonra buna zone alıyor ve sorduğumuzda

bu bir sub açığıdır veya tam adıyla sub domain olması lazım

1) bu adam böyle site hacklemeye kalksa lamer olduğu her yernden anlaşılıyor

2)bu yönteme host almak için adama para yetmez

.....

yani işin özü nedir bu sub açığı veya sub domain açığı çok merak ediyorum 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

Hoca ne diyon? :)

Başka birine ait domainden subdomain alınmaz :) 

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Bu xxxxx blogcu.com  dıye adres alıp  blogcu.comu hackledım demek gibi bişeymı  bende merak edıyorum
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Godaddydeki cok sacma bir acık...

Aslında acık bile değil...

sadece hem host hemde domaini godaddyde olan sitelerde işe yarıyor... (ki adamın sitenin adı hackleneceksite.com olsun)

eğer hem domain hemde host godaddyde ise, (ki senin sitenin ismi seninsite.com olsun)

seninsite.com un paneline gir, subdomain ekleme menüsüne gir, subdomain olarak hacked.hackleneceksite.com yaz... sonrada kendi sitende o hostu ekleyip index at :)

Her ne kadar kulağa aşırı sacmada gelse calışıyor, ve işin dahada garibi, godaddy bunu olası karşılıyor :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Godaddydeki cok sacma bir acık...

Aslında acık bile değil...

sadece hem host hemde domaini godaddyde olan sitelerde işe yarıyor... (ki adamın sitenin adı hackleneceksite.com olsun)

eğer hem domain hemde host godaddyde ise, (ki senin sitenin ismi seninsite.com olsun)

seninsite.com un paneline gir, subdomain ekleme menüsüne gir, subdomain olarak hacked.hackleneceksite.com yaz... sonrada kendi sitende o hostu ekleyip index at :)

Her ne kadar kulağa aşırı sacmada gelse calışıyor, ve işin dahada garibi, godaddy bunu olası karşılıyor :)

-----------------------------

:S ne kadar saçma bi şey :S kafam karıştı :| godaddy de plesk kullansın :D

tbt nin domain de godaddy de değilmiydi renocum ? 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Godaddy, cPanel ve Plesk olsun hiç farketmez, tüm sistemlerde bu sub domain mevzusu olabiliyor.

Godaddy mantığında anlatacak olursak, olay şöyle işliyor;

Şimdi ben x.com domainimi godaddy'de host ediyorum ve domaini ordan aldım. (Domainin DNS Godaddy'de olduğundan, istediğimiz işlemi yapabiliyoruz.)

Elemanın teki de Godaddy'den daha önce domain almışsa, 1 ücretsiz host kredisi oluyor. O krediyi kullanarak oluşturacağı host ismine "subdomain.x.com" yazıyor ve hostu ekliyor :) Olay bundan ibaret...

Gelelim plesk ve cpanel'e;  şimdi "x.com" ABC firmasında host edilmiş, sen gidip ABC Firmasına bana 1-2 günlük deneme reseller hesabı aç paranı atıyım dersen, az da kandırma kabiliyetin varsa adam sana mutlaka deneme reseller açacaktır.

Sen gidip o aldığın resellere "subdomain.x.com" hostunu eklersen doğal olarak domainin DNS, ABC Firmasında olduğu için sorunsuz bir şekilde host oluşturacak.

Sizinde anlayacağınız gibi hiç bir teknik müdahale söz konusu değildir. Umarım anlatabilmişimdir.

Dip Not:  Godaddy sağladığı ücretsiz host hizmetinden sadece godaddyden reglenmiş domainler yararlanabiliyor. Domainin DNS'de godaddyde ise siz hackersiniz demektir :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    partal
    partal's avatar
    Erkek

herkese çok teşekkür edyiyorum ilgilendiğiniz için ama bence saçma bi yöntem ve hack bile denmiyecek bişe yani göstereceğim bu yöntemle bi site var ve bi hack teami hacklemiş sözde  bu hacklenen siteye whois çekince freehostiaya ait olduğunu gördüm ve biras internete baktığımda freehostia da bir çeşit sub domain açığı varmış 

acaba hangi yöntemi izledi :) biras fazla soru sordum ama aklıma takıldı ne zamandır yani diyorum bu lamer nasıl böle bişey yaptı :D 

Toplam Hit: 1894 Toplam Mesaj: 7