folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Sunucuya Mssql Veritabanını Nasıl Yükleyeceğim?

Sunucuya Mssql Veritabanını Nasıl Yükleyeceğim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Visual Studio 2013 te ASP.NET ile siteyi yapıyorum.Sql Server 2008 R2 Management Studio kullanıyorum.Kaynak kod içinde hangi veritabanına gidiceksem visual studio da server explorer penceresinde "connect to database" e basıp, kendi local imi seçip ,sonrada veritabanımı seçip "data connections" başlığına ekliyorum.Sonra veritabanına sağ tık yapıp özelliklerden "connection string"değerini alıp kod içinde kullanıyorum.

soru 1 = Şimdi sitemi sunucuya atmadan önce kaynak kod içinde kullandığım connection string değerlerini değiştirmem lazım değil mi?

soru 2= Önce veritabanını sunucuya atıp sonra visual studio üzerinden "connect to database" diyerek veritabanını "server explorer" a ekleyip o şekilde connection string degerini alsam olur mu?

soru 3 = https://manage.grabweb.net/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=459  bu linkte anlatılan gibimi atıcam veritabanını,atarken şifrelemek falan gerekli mi yada başka bi güvenlik önlemi?

Birde sunucudaki veritabanını "connect to database" diyerek visual studio ya eklemem için sabit ip gerekliymiş.Hosting firması öyle dedi.Noip açılmıo , dyndns ücretli olmuş 25 dolarlık olan paketten almam lazım dimi bıde alternatif var mı ücretsiz?

Asp.net ve sql de acemiyim yardımcı olursanız sevinirim...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

connection stringini sunucundan aldığın bilgilere göre ayarlaman lazım hocam,windows hosting veya reseller aldığında her şeyi cpanel üzerinden yönlendirebiliyorsun,ama sunucu kiraladıysan rdp yapıp sql server ve iis kurman gerek..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

yok hocam sunucu kiralamadım.c panel yok.plesk panel var. normal paylaşımlı hosting aldım windows hosting.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

plesk panelde mysql çalıştırmıştım.

Şuna bir bak bakalım

http://www.youtube.com/watch?v=I9ZyGisEwl8

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

buna baktım ama burda mssql.isimtescil.net yazınca  direk bi panel gelio ben hozzt tan aldım hostıng ı orda böyle bı panel gelmio.  mssql.kendisitem.com yazınca connect ekranı gelio ama zaten plesk paneldende aynı database kontrol ekranına girebiliyorum orasıda inanılmaz yavas sanal windows falan mı kurdular acaba linux makinanın üzerine ? ASP.net enterprise manager diye bı ekran gelıo ama orasıda efsane yavas öyle böyle bi yavaslık yok.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

sabit ip adresi ile çözdüm sorunumu.Benzer konuda sıkıntı yaşayan arkadaslar varsa yardımcı olaya çalısırım

Toplam Hit: 758 Toplam Mesaj: 6