folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Surveyfill Gelişmiş Bildirim Ve Anket Sistemi (Beta Sürüm Sizlerle)

Surveyfill Gelişmiş Bildirim Ve Anket Sistemi (Beta Sürüm Sizlerle)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Merhaba Üstadlar,

Bilenleriniz vardır Eskişehirde yazılım ve tasarım stüdyom var. Web sitesi, Mobil Uygulama, Masaüstü Yazılım vb. işleri yapıyoruz elimizden geldiğince. Stüdyomun ilk ürünü surveyfill görücüye çıkmaya hazır hale geldi. 

Nedir bu Surveyfill ?

Surveyfill normalde proje aşamasında bir anket sistemi olarak hayatına başladı . Bir web panel üzerinden anketler oluşturup müşterilerinize anket gönderip, onların sonuçlarını alarak analiz etmeye yarayan bir sistem. temel olarak anket firmalarından farkı ister sms isterseniz de whatsapp üzerinden bu anket mesajını göndermesiydi. Daha sonradan anket işlevinin dışında API desteği ile birlikte sistemler için Giriş Mesajı, Onay Mesajı, Randevu Mesajı, Kargo Mesajı, Ödeme Mesajı gibi hayatımızda hemen hergün aldığımız mesajları sms ve whatsapp üzerinden gönerilmesini sağlamaya başladı.

Süreç Nasıl işliyor ?

Eğer bir şirket değilseniz surveyfill sisteminin size sunduğu whatsapp ve sms başlığı ile birlikte müşterilerinize kolaylıkla anket göndermenizi sağlıyor. Aynı şekilde API desteğini açarak sistemlerinize entegrasyon yapmanıza olanak veriyor.

Şirketler için ise talep ettikleri üzere ücretsiz olarak whatsapp ve sms başlığı adlarına tahsis ediliyor.

Ücret Sistemi Nasıl Çalışıyor ?

Sistemin aylık ücreti var. Web panel ve API olarak aylık ücretin dışında kredi sistemi ile mesaj başı ücret alınıyor.

İncelemek isteyenler için: https://surveyfill.com/

Sistemin fikir olarak, görünüm olarak, işleyiş olarak, fiyat olarak kısacası aklınıza ne gelirse olumlu olumsuz tüm yorumlarını ister konu altına ister pm yolu ile bana gönderirseniz çok sevinirim. Ayrıca malum covid olayları nedeniyle işler kesat ürünümün pazarlanması konusunda destek olursanız çok sevinirim.

Not 1: TBT içerisindeki arkadaşlar için sistem entegrasyonlarında ücretsiz yardım sağyalacağım.

Not 2: Projeyi test eden ve yardım eden TBT Müritlerine çok teşekkür ederim.

furkiak tarafından 05/May/20 00:26 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Hocam hayırlı olsun mis gibi proje ellerinize sağlık. 

Nacizane biraz daha optimizasyon ve kullanılabilirliğe yönelik bi kaç kelamım;
    - Anasayfa en üst content de ki  1308x941 boyutundaki görsel sitede 470x338 resize olduğu için görsel tam olarak görünmüyor. bu boyutlarda kullanılacaksa ölçek küçüktülebilir 150 kb boyut biraz fazla onu 100kb altına düşürmeye çalış optimize ederek veya daha düşük ölçeklendirerek. Yazı okunmuyor bu haliyle.

- https://surveyfill.spaceandtab.com/demouser.aspx

sayfası altındaki sözleşmeyi okudum anladım sayfası ayrı bir sekmede açıyor ve formdan koparıyor sayfayı geliştirirken bootstap kullanılmış dolayısıyla burada bootstap modal  gibi bir şeyin kullanılması faydalı olur aynı sayfa içerisinde gösterilir form scroll olacak şekilde bu sayede formdan kopmamış olur kullanıcı, ayrıca sözleşme sayfası içine de bootstap stili entegre edilirse içerik metni daha iyi okunabilir.

- sayfanın ilk açıldığı anda ki content kısmına bi call to action lazım hemen incele, demoya bak, iletişim kur, animasyonu izle, bak şöyle yapıyoruz, yaptık bile vb :) kullanıcıyı bi eyleme teşvik etmemiz gerekiyor. şu anda metin ile birlikte sadece görsel var oda tam olarak okunmuyor buraya konuyu anlatan sizin bir çalışmanız veya buradaki gibi animasyonlar şık durur ve giren kişiye daha iyi aktarabilir, biz mevzuyu anlasakda müşteri potansiyelindeki kişiler direk idrak etmeyebilir https://bionluk.com/freelancer-bul/animasyon-3d

- konuya hakim kişiler ve geliştiriciler için de bir dökümantasyon alanı göremedim büyük ihtimalle geliştirme aşamasındadır ama en azından api ile ilgili bir kaç örnek kod bloğu vb dökümantasyon olursa daha faydalı olur bilirsin api destekli sistemlerden önce developer iyice didikler sonrasında onay verdikten sonra hizmet satın alırlar. O yüzden bu da gözüme şimdilik çarpanlardan. 
    Elinize sağlık. 

TxT tarafından 05/May/20 00:56 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hocam logo o arkaplanda hiç görünmüyo ona bi el at istersen

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Selam hocam,

Eline sağlık güzel proje.

Birkaç naçizane fikrim olucak:

1- Anket oluştur üstüne Anket adı çok alakasız duruyor şahsen ben ilk başta görmedim.

2- Anketlerde şirket logoları vs olmadan olmaz. Anket template oluşturulabilmeli. Şahsen ben firmam için anket yollasam logomun anket sayfasında olmasın isterdim.

3- Mevut anket oluşturulması sonrası Anket ismi bir daha güncellenmiyor sanırım. Bence güncellenmeli.

4- Anketler için o Anket özellinde Sonuçları listelemelisin. Ben bir anket içine girdiğimde o anket özelinde tüm sonuçları görmek isterdim. Ek olarak Sonuçlar sayfanada anket bazlı filtreleme çok iyi olur.

5- Fiyatlandırmayı gönderim paket bazlıda yaparsan çok iyi olacaktır. Fazladan bir fiyatlandırma seçeneği cezbeder. Kredili sistemi bence düşünmelisin. Ben 1000 adet gönderim paketi alıp 1 yıl peyderpey yollayabilirim her ay fix ücret ödemek istemeyebilirim.

6- API desteği olması çok iyi ancak developer guide şart :)

Bizde CRM işleri yapıyoruz. Anket uygulamaları ufak çapta yazdığımız oldu. Şuan işler tırt ancak belki ilerde ortak bir çalışma yapılabilir. Önerim CRM kullanan marketing, support yapan yerlere ürünü biraz daha güçlendirip tanıtım maili atman faydalı olur. Partnerlik kurabilirsiniz.

Şuanda aklıma gelenler bunlar :) 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

Hocam hayırlı olsun mis gibi proje ellerinize sağlık. 

Nacizane biraz daha optimizasyon ve kullanılabilirliğe yönelik bi kaç kelamım;
    - Anasayfa en üst content de ki  1308x941 boyutundaki görsel sitede 470x338 resize olduğu için görsel tam olarak görünmüyor. bu boyutlarda kullanılacaksa ölçek küçüktülebilir 150 kb boyut biraz fazla onu 100kb altına düşürmeye çalış optimize ederek veya daha düşük ölçeklendirerek. Yazı okunmuyor bu haliyle.

- https://surveyfill.spaceandtab.com/demouser.aspx

sayfası altındaki sözleşmeyi okudum anladım sayfası ayrı bir sekmede açıyor ve formdan koparıyor sayfayı geliştirirken bootstap kullanılmış dolayısıyla burada bootstap modal  gibi bir şeyin kullanılması faydalı olur aynı sayfa içerisinde gösterilir form scroll olacak şekilde bu sayede formdan kopmamış olur kullanıcı, ayrıca sözleşme sayfası içine de bootstap stili entegre edilirse içerik metni daha iyi okunabilir.

- sayfanın ilk açıldığı anda ki content kısmına bi call to action lazım hemen incele, demoya bak, iletişim kur, animasyonu izle, bak şöyle yapıyoruz, yaptık bile vb :) kullanıcıyı bi eyleme teşvik etmemiz gerekiyor. şu anda metin ile birlikte sadece görsel var oda tam olarak okunmuyor buraya konuyu anlatan sizin bir çalışmanız veya buradaki gibi animasyonlar şık durur ve giren kişiye daha iyi aktarabilir, biz mevzuyu anlasakda müşteri potansiyelindeki kişiler direk idrak etmeyebilir https://bionluk.com/freelancer-bul/animasyon-3d

- konuya hakim kişiler ve geliştiriciler için de bir dökümantasyon alanı göremedim büyük ihtimalle geliştirme aşamasındadır ama en azından api ile ilgili bir kaç örnek kod bloğu vb dökümantasyon olursa daha faydalı olur bilirsin api destekli sistemlerden önce developer iyice didikler sonrasında onay verdikten sonra hizmet satın alırlar. O yüzden bu da gözüme şimdilik çarpanlardan. 
    Elinize sağlık. 

Logo konusunda kesinlikle haklısın hocam bunu biliyorum bu konuya bakıcam notlarım arasında var.

sözleşme olayı konusundaki tavsiyen çok hoşuma gitti direkt olarak bunu yapacağım üstad.

animasyon hazırlanıyor tanıtım için daha tanıtıma çıkarmadım projeyi üstad o yüzden açıkcası ekli değil.

api dökümanı normalde hazır. fakat daha güzel bir template e geçireceğim o yüzden sitenin içerisinde yok üstadım.

https://sfservice.spaceandtab.com/index.html

yolbulucu bunu yazdı

hocam logo o arkaplanda hiç görünmüyo ona bi el at istersen

Logo konusunda kesinlikle haklısın hocam bunu biliyorum bu konuya bakıcam notlarım arasında var.

Absolut bunu yazdı

Selam hocam,

Eline sağlık güzel proje.

Birkaç naçizane fikrim olucak:

1- Anket oluştur üstüne Anket adı çok alakasız duruyor şahsen ben ilk başta görmedim.

2- Anketlerde şirket logoları vs olmadan olmaz. Anket template oluşturulabilmeli. Şahsen ben firmam için anket yollasam logomun anket sayfasında olmasın isterdim.

3- Mevut anket oluşturulması sonrası Anket ismi bir daha güncellenmiyor sanırım. Bence güncellenmeli.

4- Anketler için o Anket özellinde Sonuçları listelemelisin. Ben bir anket içine girdiğimde o anket özelinde tüm sonuçları görmek isterdim. Ek olarak Sonuçlar sayfanada anket bazlı filtreleme çok iyi olur.

5- Fiyatlandırmayı gönderim paket bazlıda yaparsan çok iyi olacaktır. Fazladan bir fiyatlandırma seçeneği cezbeder. Kredili sistemi bence düşünmelisin. Ben 1000 adet gönderim paketi alıp 1 yıl peyderpey yollayabilirim her ay fix ücret ödemek istemeyebilirim.

6- API desteği olması çok iyi ancak developer guide şart :)

Bizde CRM işleri yapıyoruz. Anket uygulamaları ufak çapta yazdığımız oldu. Şuan işler tırt ancak belki ilerde ortak bir çalışma yapılabilir. Önerim CRM kullanan marketing, support yapan yerlere ürünü biraz daha güçlendirip tanıtım maili atman faydalı olur. Partnerlik kurabilirsiniz.

Şuanda aklıma gelenler bunlar :) 

1-) buna başka bir çözüm arayalım hocam bakıcam ona :)

2-) şirketlerin logosu normalde anket çözüm sayfasında yeri var fakat profilde logo koyma yeri şuanlık yok onu halledeceğim. 

3-) Anket adı değiştirme  olayını düşünmemiştim ekledim hocam listeye bunu.

4-)burayı tam olarak anlamadım üstadım ya.

5-)fiyatlandırma konusunda hala kararsızım üstad ya bu konuda bi pazarlamacı yada satış danışmanına ihtiyacım var sanırım.

6-) api dökümanı aslında var hocam. ama daha detaylandırılmalı ve template değişmeli ondan sitenin altına koymadım. 

tabiki çalışmak isterim hocam birlikte güzel işler yaparız inş. tam anlamıyla pazarlamaya geçmediğimden şuanlık mail vb çalışma yapmadım açıkcası ama yapacağım sadece bayram sonunu bekliyorum.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

4-)burayı tam olarak anlamadım üstadım ya.

tabiki çalışmak isterim hocam birlikte güzel işler yaparız inş. tam anlamıyla pazarlamaya geçmediğimden şuanlık mail vb çalışma yapmadım açıkcası ama yapacağım sadece bayram sonunu bekliyorum.

Örneğin anketi Düzenle diyorsun ve içine giriyorsun. Burada sadece yeni soru ekle çıkar var. Ancak burada sadece bu işlemler değil bu anket için gönderilen tüm sms, wp email gönderimlerini görebilmem gerekir ki tek notkadan her işimi haleldebileyim. Sürekli sayfalar arası geçiş yapmak istemezler.

Yine aynı şekilde sonuçlar sayfasında da Anket bazlı filtreleme olmalı. Ben tüm sonuçları değil. İstersem buradan X Anketi yada Y anketi gibi seçerek filtreleme yapabilmeliyim. 1-2 anketde çok sorun değil gibi ama 5-10 anket olduğunda binlerce gönderim ve sonucu yönetmek zor olur.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 1003 Toplam Mesaj: 6
sistem whatsapp anket mesaj sms bildirim