folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Sym Evo250i Vs Daelim S3 Advance Yardım

Sym Evo250i Vs Daelim S3 Advance Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Hocalar şimdi bi arkadasım motor almak istiyor

Sym evo 250i

Daelim s3 advance arasında

İnternetten baktım bayat bilgiler dolu. Bilse bilse tbt bilir diyerekten konu açayım dedim. 

Kullanan bilen varsa değerli fikirlerine açığız ama kulaktan dolma bilgiler istemiyoruz.

2. El olarak alınacak max bütçe 7k 

Eldiven kask vs de işin içine gireceği için bütçe bu civarda.

Hangi motora yoğunlaşmalı? Bu iki markanın artıları ve eksileri nelerdir? Ve kaç km ye kadar bakmak lazım kaç km nin üzeri yaramaz bu motor bitik alınmaz dersiniz hocalar?

bamboocha tarafından 24/Mar/17 01:09 tarihinde düzenlenmiştir

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatalaser
    Fatalaser's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

2 yıldır sym 250i evo gti kullanıyoruz, bakımları vs. düzenli, hiç problem çıkarmadı maş. Daelim mi, ne bileyim pek iyi değil, ucuzların içinde SYM kaliteli.

"İstikbal göklerdedir..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

bu maxi scooter işinde iyi olanlar yamaha ve honda. sym veya daelim olmak zorunda mıymış? biraz daha para ayırıp absli bir motor almasını tavsiye ederim.

20 bin kilometre üstünde ise motor biraz tereddütlü davranın. 50-60 bindeyse almayın bile.

motoru çalıştırarak deneyin mutlaka, ve motor sesini dinleyin. ilk çalışmadan sonra tıkır tıkır saat gibi olması lazım.

sağına soluna bakın, grenaj ezikleri çizikleri var mı diye. hiç yatmadı motor diyen biriyse satıcı çiziklerden yalan söylediğini, başka dertleri varsa sakladığını falan görebilirsiniz.

aynalarının orjinal olup olmadığına, basmakların durumuna falan bakın. yatan, takla atan motorlarda ilk giden şeylerden biri aynalardır.

elciklere dikkat edin, normalde arkadaşın motor kullanıyorsa zaten -ki 250lik bir makine almaya kalktığına göre daha önceden motor kullanmış olmalı- o elcikteki boşluğu çok rahat anlayacaktır. boşluk varsa gaz teli ve telin motor bağlantısında bir problem olmuş olabilir, uğraştırır.

lastikler çok önemli, orjinal lastik mi yoksa değiştirip güzel lastik mi takmış ona bakın. kabak olmamasına dikkat edin.

tüm lambalarının çalışıp çalışmadığını da kontrol edin.

egzoz da önemli, değiştirmiş havalı egzoz takmışsa pek bulaşmayın. düzgün adam kullanmamıştır onu.

kask, ayakkabı, mont, pantolon, eldiven, dizlik, sırtlık gibi şeyleri sakın ihmal etmeyin, 20 liralık kask alıp 250lik makinaya binilmez, kullanmayı bilmiyorsa çok daha tehlikeli. motor kazalarında yaralanmaların çoğu ayaktan, elden ve bacaklardan olur. önemlidir.

mutlaka tek başına gitmesin motoru almaya. bilen biri varsa her şey çok daha kolay olur.

AlbayHardal tarafından 24/Mar/17 11:18 tarihinde düzenlenmiştir

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

50.000'lik motordan zarar gelmez. Benim motor 18.5 K kilometrede.  Daha 2 yıl oldu.

Resmini atsam aşık olursunuz.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Noyan bunu yazdı

50.000'lik motordan zarar gelmez. Benim motor 18.5 K kilometrede.  Daha 2 yıl oldu.

Resmini atsam aşık olursunuz.

at at bi görek :d

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Hocam uygun ve trafik çilesinden kurtaracak birşey alınacak motor. Daha önceden motor kullanan birisiydi maxi scooter kullanıyordu. Benim çevremde daelim kullanan vardı az çok bilgim var tamam abs si yoktu ama kombine fren sistemi vardı güzel makineydi koltuğu falan digerlerinden rahattı.Yamaha honda pahalı kalıyor hocam. Honda zaten pcx serisi var. Yamaha x max serisi. Fiyst olarak 10 bin altına temiz düşük km bulmak çok zorlaşıyor. Dediğim gibi fiyst performans olarak daelim yada sym kalıyor geriye. Bunlardanda kullanan varsa diye fikirlerini almak istiyoruz. Güzel motorlar bunlarda yedek parçası ucuz servis olarak da yeterli görüldüğü için bu markalar :)

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

bende fiddle 2 arıyorum sedefli beyaz 15 bin i aşmamış varmıdır buralarda satan ?

not : şehir istanbul

LuCiFeR tarafından 24/Mar/17 16:36 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1516 Toplam Mesaj: 8
sym motorsiklet motor daelim