folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder T-Shirt Basıp Satma Hk.

T-Shirt Basıp Satma Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar genel bir sorum var.Şimdi bu t-shirt basıp satma ile ilgili.Kardeşim sağlam grafiker çizer yani o konuda sıkıntı yok.

Şimdi diyorum kardeşime çizdireyim makinası felan ne lazımsa alayım gireyim bu işe.

Sizce ne kadara patlar basıma uygun hale getirmek için.Alanım var sıkıntı yok yer konusunda.

Basacağım t-shirtlerin boş hali ne kadar 1000 adet misal.Normal beyaz-siyah-kırmızı ince t-shirt.

Bunun mürekkebi felan ne kadar tutar kaç basımda yenilemek gerekir.

Bu konuda fikri yada bilgisi olan müridlerden yardım istiyorum.

Birde bir t-shirt ön yüzünün %60'ını boyayacağım misal ne kadar gideri olut t-shirt başına ?

Bu işle ilgilenen yada bilgisi olan arkadaşınız felan varsa etiketlersiniz memnun olurum.

Bu işle ilgileniyo ama forumda değil diyorsanız iletişim adresini pm atarsanız yine sevinirim.

Esen kalın arkadaşlar.İyi forumlar.

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

tisho da komisyonla satış yapılıyor, orayı araştırabilirsiniz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

tisho da komisyonla satış yapılıyor, orayı araştırabilirsiniz.

Hocam 19 liraya basıyorlar adamlar ben makinasını almayı düşünüyorum 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

baskıdan kastın nedir hocam. şimdi onu bir araştır baskınıın çeşitleri vardır .

dediğin makinayı bilmiyorum baskı makinası olarak baskıcılar ahtopot kullanıyorlar.

maliyet hususunda en büyük gider kalemin kumaş olacak.

1. kumaş.

2. kesim

3. baskı.

4. atölye

5. varsa aksesuar

6. ütü paket.

Bu ölçekte yapacağın mala göre kumaş alacakasın top halinde fabrikadan onu kestireceksin kestiklen sonra üzerine baskıyı çakacaksın.

Yanlız baskı yapmadan önce kumaşı test edeceksin. baskının sıcagından çekme yaparmı yapmazmı.  baskıyı yaptın çekme vs 1,5 cmden yukarıysa kumaşı

baska başkıya saklayacaksın. 

Ha birde hangi kumaşa çalışacaksın o da önemli kıytırıktan bir tişörte kaç farklı kumaş çeşidi var. vsvs. kısacası iş uzun bir küçük sanayi gezintisi yapmanı tavsiye ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samato bunu yazdı

baskıdan kastın nedir hocam. şimdi onu bir araştır baskınıın çeşitleri vardır .

dediğin makinayı bilmiyorum baskı makinası olarak baskıcılar ahtopot kullanıyorlar.

maliyet hususunda en büyük gider kalemin kumaş olacak.

1. kumaş.

2. kesim

3. baskı.

4. atölye

5. varsa aksesuar

6. ütü paket.

Bu ölçekte yapacağın mala göre kumaş alacakasın top halinde fabrikadan onu kestireceksin kestiklen sonra üzerine baskıyı çakacaksın.

Yanlız baskı yapmadan önce kumaşı test edeceksin. baskının sıcagından çekme yaparmı yapmazmı.  baskıyı yaptın çekme vs 1,5 cmden yukarıysa kumaşı

baska başkıya saklayacaksın. 

Ha birde hangi kumaşa çalışacaksın o da önemli kıytırıktan bir tişörte kaç farklı kumaş çeşidi var. vsvs. kısacası iş uzun bir küçük sanayi gezintisi yapmanı tavsiye ederim.

tanıdık bir kırtasiyeci var onlada bir görüşeyim ben

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam benim eniştem bu işi yapıyor az çok benim de gördüğüm kadarı ile bir şeyler söylemek isterim.Onlar yurtdışı bazlı büyük çalışıyor ama sistem aynı diyebilirim.Onların bir tane desencisi vardı firma onlara kağıt üzerinde desene verir freehand üzerinden tekrar geçerek bilgisayar ortamına atardı.O deseni ipek bir kumaşa geçirirlerdi ilginç bir sistemdi :)) o ipekten şablonlara aktarır (demir çerçeve içine gergin bir şekilde yapardılar) nun üzerinde boya geçerek kurutur teslim ederlerdi.Yanlız bu sistem bir kaç renk tşort için geçerli diyebilirim.O senin düşündün sistem subliminal baskı diye geçiyor diye biliyorum.Oda bilgisayar ortamından çıktı alınıyor ütü gibi ama yüksek dereceli tost makinesine benzer sistem ile basıyor o şekilde resimi tşorte basılabiliyor.Ben olsam madem bu işe gireceksin geniş kapsamlı gir derim.Kupa,tşort,yastık vs.Son olarak eklemek isterim eniştem yakasız kolsuz ve tek taraflı düz kuşama bastırırdı.Sen o şekilde yaparsan sana maliyeti yüksek olur.Ben olsam normal tşort alır onu en iyi şekilde sonucla baskı almaya çalışırım

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Hocam benim eniştem bu işi yapıyor az çok benim de gördüğüm kadarı ile bir şeyler söylemek isterim.Onlar yurtdışı bazlı büyük çalışıyor ama sistem aynı diyebilirim.Onların bir tane desencisi vardı firma onlara kağıt üzerinde desene verir freehand üzerinden tekrar geçerek bilgisayar ortamına atardı.O deseni ipek bir kumaşa geçirirlerdi ilginç bir sistemdi :)) o ipekten şablonlara aktarır (demir çerçeve içine gergin bir şekilde yapardılar) nun üzerinde boya geçerek kurutur teslim ederlerdi.Yanlız bu sistem bir kaç renk tşort için geçerli diyebilirim.O senin düşündün sistem subliminal baskı diye geçiyor diye biliyorum.Oda bilgisayar ortamından çıktı alınıyor ütü gibi ama yüksek dereceli tost makinesine benzer sistem ile basıyor o şekilde resimi tşorte basılabiliyor.Ben olsam madem bu işe gireceksin geniş kapsamlı gir derim.Kupa,tşort,yastık vs.Son olarak eklemek isterim eniştem yakasız kolsuz ve tek taraflı düz kuşama bastırırdı.Sen o şekilde yaparsan sana maliyeti yüksek olur.Ben olsam normal tşort alır onu en iyi şekilde sonucla baskı almaya çalışırım

http://www.tahribat.com/document-serigrafi-ipek-baski-yontemiyle-evde-tshirt-basi-5293/

bu sistemle basıyorlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

http://www.tahribat.com/document-serigrafi-ipek-baski-yontemiyle-evde-tshirt-basi-5293/

bu sistemle basıyorlar.

Evet hocam yapılıışını görmüştüm ama sistem bana çok karışık gelmişti  :)) O yüzden bende yanlış bilgi olmaması adına yazmak istemedim o konuda.Ama bence gayet güzel bir sektör yapabilir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Rockz un adını vermeye geldiydim serigrafi baskı dökümanından ötürü de benden evvel davranmış. Konuyu takipteyim kültürel bilgilenme açısından. Projeyi hayata geçirirsen döküman isteriz hocam.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=SymrOZdNCCE

ortalama 2,5-3 tl istanbulda toptan basic tşört 

Rmk tarafından 30/Nis/16 22:39 tarihinde düzenlenmiştir

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    1049 bunu yazdı

Rockz un adını vermeye geldiydim serigrafi baskı dökümanından ötürü de benden evvel davranmış. Konuyu takipteyim kültürel bilgilenme açısından. Projeyi hayata geçirirsen döküman isteriz hocam.

usta bu yıl yapmaya çalışcam olmazsa seneye %99 diyeyim sana

Toplam Hit: 1302 Toplam Mesaj: 11
t-shirt