Takeshi Kitano ( Uzakdoğu Sineması Severler )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    himurakenshin
    himurakenshin's avatar
    Erkek

uzakdoğu sineması arşivi olan var mı ? özellikle takeshi kitano ve takeshi miike filimleri. öncelikle takeshi kitano bir yönetmendir, show gösterileri filan da yapar ama, yönettiği ve oynadığı filimler ile kült haline gelmiştir. ayı bakışı efsanedir filan fişmekan. bu adamın filimlerinin tamamını arıyorum. bir kısmı bende mevcut. 

ilk zamanlar sıkı bi holivıd takipçisiydim. sonra holivıdın sürekli kendini tekrar ettiğini gördüm. avrupa sinemasına başvurdum. orada da yalnızca klasik, ruhsuz, cansız eserler vardı. daha sonra es kaza uzakdoğuya yöneldim. burası tam benlik derken, deprem oldu evimiz yıkıldı abim bi kamyonun altında kaldı, ben kamyon şöförüyle kavga ederken bıçaklandım yatalak oldum buna çok üzülen babam intihar etti, küçük kardeşim evden kaçıp tinerci bi piçe dönüştü, bense en küçük akrdeşime zorla selpak sattırrarak pesperişan bi şekilde yaşamıma devam ettim, o yüzden fazla ilgilenemedim uzakdoğuyla. şaka lan ahaha. acı tatlı hayat, brother, takeshis, ichi the killer, üç, dolls, old boy vs. bunlar bi kaç uzakdoğu örneği. aralarından sadece dolls u izlemedim. çok methediyorlar. 

var mı uzakdoğu filimleri elinizde. neler var. varsa takasa girer misiniz ? girseniz bile ya ben size filim vermeyip sizi kandırsam, tüm filimlerinizi elinizden alsam sonra da erol taş gibi gülsem. ahahha çok espritüelim bugün. cidden var mı elinizde uzakdoğu filimleri espri yapıcam tutatmıyorum kendimi. tut.. ( farkındayım boku çıktı )

sonunda bitti. judas priest . [Sykje Démence - Mundos Distorsionados]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yabam23
    yabam23's avatar
    Erkek
    benım bildiğim bi uzak doğulu var !! oda aşkımaşkımdaki makikosan istersen onu izle hoca :D

kerim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    ahhaa çok içten yazmışsın. Mad detective i izle, itchi yi izle, oldboy serisinin diğer 2 filmini izle, time ı izle. Alman filmlerinede bak mesela Knallhart, untergang veya das boot. Hollywoodun eski filmlerinden 12 angry meni izle çok güzel. Takeshi kitonun filmleri nette var rapidshare.com lu olarak googleda ararsan bulursun. Uzakdoğu seviyosan Death Note animesini gayet çok seversin. Anime olarak izliyicebiliceğin tekkon kinkurito ve Paprika var. Değişik olarak iran var Persepolis i izlemeni tavsiye ederim. Eski japon filmlerini istiyosan avaxhome.ru ya bak, baya güzel filmler var.

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=uzakdogu&folderid=57374 dayı buraya bi zıpLa

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

benim arşivim var desem yeterli olur herhalde =)

kim ki duk :|

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

bi arkadaşımın sitesi.. kendisi takas olayına girermi bilmiyorum (satıyor çünkü) ama divx filmler elinde oldukça çok..

senin aradığın tarzda.. burda bazı incelemeler var göz at derim :)

http://iyikotufilm.gothicsacred.com/

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    himurakenshin
    himurakenshin's avatar
    Erkek

Osiris bunu yazdı:
    -----------------------------
    ahhaa çok içten yazmışsın. Mad detective i izle, itchi yi izle, oldboy serisinin diğer 2 filmini izle, time ı izle. Alman filmlerinede bak mesela Knallhart, untergang veya das boot. Hollywoodun eski filmlerinden 12 angry meni izle çok güzel. Takeshi kitonun filmleri nette var rapidshare.com lu olarak googleda ararsan bulursun. Uzakdoğu seviyosan Death Note animesini gayet çok seversin. Anime olarak izliyicebiliceğin tekkon kinkurito ve Paprika var. Değişik olarak iran var Persepolis i izlemeni tavsiye ederim. Eski japon filmlerini istiyosan avaxhome.ru ya bak, baya güzel filmler var.

bahsettiğin animeler bende mevcut.

diğer linkler de baya işime yaradı arkadaşlar sağolun. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Selamlar,Boş Ev(Bin-Jip) filmini mutlaka izle,eminim beğenirsin...

Genç ve gizemli bir adam hayatını tatildeki insanların boş evlerine girerek geçirmektedir. Başkasına ait evlere, yaşamlara girip çıkan bu tuhaf yabancı, tanımadığı insanların yataklarında yatıp, onların dolaplarından karnını doyurur, bunun karşılığında evlerindeki bozuk aletleri tamir eder, çamaşırlarını yıkar. İçine girdiği evleri sahipleri dönmeden terkeden gizemli genç günün birinde girdiği evin boş olmadığını farkeder. Kocası tarafından şiddete maruz bırakılan eski bir model’in evine giren genç adam bir süre, kadının varlığını farketmez. Genç adam ve kadın birbirlerinin farkına vardıklarında, kelimelerin gereksiz olduğu bir yolculuğa çıkarlar.

___

Ayrıca baş karakterin her girdiği evde,müziksetine koyduğu cd'de çalan şarkı Natacha Atlas'a ait çok güzel bir şarkıdır..Şarkının adı Gafsa

Yönetmen:Ki-Duk Kim Filmin Türü:Romantik-Drama

http://www.intersinema.com/film/resimler/95/950_afis_5788.jpg

Çekil,Önümden Çekil...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    himurakenshin
    himurakenshin's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    Selamlar,Boş Ev(Bin-Jip) filmini mutlaka izle,eminim beğenirsin...

Genç ve gizemli bir adam hayatını tatildeki insanların boş evlerine girerek geçirmektedir. Başkasına ait evlere, yaşamlara girip çıkan bu tuhaf yabancı, tanımadığı insanların yataklarında yatıp, onların dolaplarından karnını doyurur, bunun karşılığında evlerindeki bozuk aletleri tamir eder, çamaşırlarını yıkar. İçine girdiği evleri sahipleri dönmeden terkeden gizemli genç günün birinde girdiği evin boş olmadığını farkeder. Kocası tarafından şiddete maruz bırakılan eski bir model’in evine giren genç adam bir süre, kadının varlığını farketmez. Genç adam ve kadın birbirlerinin farkına vardıklarında, kelimelerin gereksiz olduğu bir yolculuğa çıkarlar.

___

Ayrıca baş karakterin her girdiği evde,müziksetine koyduğu cd'de çalan şarkı Natacha Atlas'a ait çok güzel bir şarkıdır..Şarkının adı Gafsa

Yönetmen:Ki-Duk Kim Filmin Türü:Romantik-Drama

http://www.intersinema.com/film/resimler/95/950_afis_5788.jpg

güzel bir filime benziyor. uzakdoğunun draması harbi drama olur diye düşünüyorum. hırsızlarında kalbi var diye bi filim izlemiştim. kore ya da japon yapımıydı. zor tuttum kendimi ağlıycaktım. 

daha çok japon toplumunun ensestliğini, psikopatlığını, kendi içlerinde bastırdıkları şiddeti konu alan filimler daha kaliteli oluyor. bu tür filimler izlemeye değer.

Toplam Hit: 1742 Toplam Mesaj: 9