folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Taksi Duragi Websitesi Hakkinda Birkac Soru

Taksi Duragi Websitesi Hakkinda Birkac Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebmarteu
    ebmarteu's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar, bir taksi duragindan is aldim websitelerini yapmak uzere ama aklimda bir kac soru var, sizlere danismak istedim. Oncelikle Sitenin basitce ozellikleri su olacak:

Musteri websitesi uzerinden taksi siparisi verebilecek 

Musterinin Adi Soyadi, Telefon numarasi alinacak

+

Taksi duragina kayitli suruculer kendi hesaplarina sahip olacak

Giris yaptiklari zaman duraga olan kirasini gorecekler

Arabasinin sigortasinin ne zama bittigini gorecekler ve VS.

Simdi boyle bir siteyi en basit hangi platformda yaratirim. ASP kullanmayi dusundum ama .NET platformu uzerinden calistigi icin MAC/Apple dan giris yapilan tarayicilar icin sorun olur mu? (MAC in .NEt desteklememesi? )

Sizin fikirleriniz nedir, Tesekkurler

**EbMaRtEu**
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    ebmarteu bunu yazdı

Merhaba arkadaslar, bir taksi duragindan is aldim websitelerini yapmak uzere ama aklimda bir kac soru var, sizlere danismak istedim. Oncelikle Sitenin basitce ozellikleri su olacak:

+

Simdi boyle bir siteyi en basit hangi platformda yaratirim. ASP kullanmayi dusundum ama .NET platformu uzerinden calistigi icin MAC/Apple dan giris yapilan tarayicilar icin sorun olur mu? (MAC in .NEt desteklememesi? )

ASP.NET zerre bilmiyorum fakat şu cümle sanki ya derdini anlatamadın ya da konuya vakıf değilsin gibi düşünce yarattı bende çünkü server-side bir dili bir platform nasıl desteklemiyor onu anlamadım ben. ASP ile ASP.NET farklı şeyler ayrıca kafam karıştı bence sen daha açıklayıcı yaz dur düşün cümlelerin üzerine arkadaşlar sana yardımcı olur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    ebmarteu bunu yazdı

+

hocam bence işi başkasına ver. komisyonunu al :)

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebmarteu
    ebmarteu's avatar
    Erkek

Evet .Net Platformuna biraz yabanciyim. Daha once Visual Basic kullanarak masaustu programi yazmistim ama server side kismina hic deginmis degilim simdiye kadar. Benim merak ettigim ASP ile boyle bir site kurmanin basamaklari nedir,

mesela back end icin (surucu giris kismi) hazir yapilmis kullanabilecegim scriptler varmidir. ya da PHP mi kullanmaliyim, merak ettiklerim bunlar. 

**EbMaRtEu**
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam senin mantığına göre Hürriyet.com.tr mac ve linux platformlarda çalışmaması gerekir :)

Asp.net veya diğer web dilleri istemci taraflı çalışmadığı için bütün platformlarda sorunsuz görülür zaten..

.Net + mssql'de sorunsuz yazabilirsin bu işi, ama database tasarımını biraz iyi yapman gerekir diye düşünüyorum..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebmarteu
    ebmarteu's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Hocam senin mantığına göre Hürriyet.com.tr mac ve linux platformlarda çalışmaması gerekir :)

Asp.net veya diğer web dilleri istemci taraflı çalışmadığı için bütün platformlarda sorunsuz görülür zaten..

.Net + mssql'de sorunsuz yazabilirsin bu işi, ama database tasarımını biraz iyi yapman gerekir diye düşünüyorum..

Tesekkur ederim CEO hocam

**EbMaRtEu**
Toplam Hit: 857 Toplam Mesaj: 6