Tasarım Yorumlarınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Kaynak kodlarından da göreceğiniz gibi iş dışı vakitlerimde  terimleri, terimlerin ne işe yaradığını (değişikliğe etkisi) gibi farkları anlayarak kendi çapımda oturtmak istedim ve böyle yaptıkça öğrenmek,gelişmek düşüncesindeyim. Ders videolarını izlerken,bir yandan da yapayım dedim.

Örnek : http://monlinedokuman.rf.gd/

Aslında girişte "hızlı,güvenilir" kısımları böyle görünmüyordu ve de css animation eklemiştim. Sanırım infinityfree'den ya da benden kaynaklanıyor. Çok faul duruyor zaten. 

Böyle bir alanda bilgim,tecrübem, hayal gücüm çok olmadığı için buna göre bana yol gösterebilir misiniz ? Ne şekilde düşünmem,  ne şekilde düzenlemeler yapmam gerekiyor ? Siteyi bütün haline getirmek için hangi parçaları -sıralı,sırasız- gözetmem gerekir ? 

Teşekkür ederim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle her tasarımda mobil'için media query dediğimiz kavramı ve mobil tasarım trendlerine göz atman gerekir.

Font seçimine çok dikkat etmen ideal olan 2 font veya maks 3 font üzerine çıkmaman gerekir.

Fontların bir biriyle uyumlu olmasına ayrıca dikkat etmelisin.

Aynı şekilde kullanacağın renkleri önceden belirlemen gerekiyor. Renk konusudada 3 den fazla kullanmaman gerekir.

Renkleri belirlerken firma logosunun mevcuttaki renklerine benzer, aynı renk kullanmaya özen göstermelisin

Tasarım yapmadan önce yapacağın tasarım ile ilgili sektör analizi mevcutta yapılmış tasarımları incelemen gerekir.

Attığın linkte menüleri jpeg kullanmışsın normal font olması gerekiyor mümkün oldukça jpeg kullanmadan css ile halletmeye çalış.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek
    kafkavari bunu yazdı

Hocam öncelikle her tasarımda mobil'için media query dediğimiz kavramı ve mobil tasarım trendlerine göz atman gerekir.

Font seçimine çok dikkat etmen ideal olan 2 font veya maks 3 font üzerine çıkmaman gerekir.

Fontların bir biriyle uyumlu olmasına ayrıca dikkat etmelisin.

Aynı şekilde kullanacağın renkleri önceden belirlemen gerekiyor. Renk konusudada 3 den fazla kullanmaman gerekir.

Renkleri belirlerken firma logosunun mevcuttaki renklerine benzer, aynı renk kullanmaya özen göstermelisin

Tasarım yapmadan önce yapacağın tasarım ile ilgili sektör analizi mevcutta yapılmış tasarımları incelemen gerekir.

Attığın linkte menüleri jpeg kullanmışsın normal font olması gerekiyor mümkün oldukça jpeg kullanmadan css ile halletmeye çalış.

Teşekkür ederim hocam, değerli ve önemli yorumların için. Amaç sadece gelişmek ve kendime yeni şeyler kazandırmaktı. Bu yorum yardımcı olacaktır, çok teşekkür ederim tekrar

Toplam Hit: 1048 Toplam Mesaj: 3
tasarım web