folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder Tavsiyelik Network, İşletim Sistemleri, Veritabanı Türkçe Kitaplar

Tavsiyelik Network, İşletim Sistemleri, Veritabanı Türkçe Kitaplar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

hocalar ay sonunda bi sınava giricem, kurumda sağolsun sınavın konularına "network, işletim sistemleri, web tabanlı uygulama geliştirme, veritabanı" diyerekten içimize su serpti :) şimdi 10 gün gibi bi zamanım var hatta 9 diyelim :) 2şer 3 er günde okuyup akılda 3-5 bişi kalmasını sağlayacak Türkçe kitap tavsiyesi istiyorum sizten. web tabanlı uygulama kısmında kod sorarlar zaten onda sıkıntı yok. network konusunu Amdx söyledi bi kitap halletik. Kaldı işletim sistemleri ve veritabanları. Shell programlamadan 1-2 soru sormuşluklarıda varmış 1-2 sefer. Neyse, veritabanı ve işeltim sistemleri hakkında şöyle güzelce anlatan Türkçe kitap tavsiyesi olan yazarsa sevinirm. incik cincik detaylı anlatıma gerek yok, sadece anlatsın yeter :)

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

veritabanı için genlde Veritabanı Mantığı kitabı tavsiye ediliyor.  Buna da bakabilirsin. Eğer ado.net için istiyorsan aykut taşdelen in kitap var. hem

vb hem c# için anlatmıştı.

işletim sistemleri için de windowsu bilmem de linux için de kim korkar linux tan isimli kitabı kullanabilirsin

güzel şekilde anlatıyor linuxu. pusula yayıncılığın ücretsiz sunduğu bir kitap. http://download.mesuterdemir.com/linux/kimkorkarLinuxtan.zip

edit: şahsen veritabanının mantığını anlamak için kitap almaya gerek yok bence. bir sürü sitelerde makaleler mevcut bunun için. sonuçta

kodlamayı öğrenmeyeceksin.. 

unbalanced tarafından 16/Eyl/12 17:56 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

veritabanı için daha çok ddl dml vs sorarlar zaten, ya da ne biliim normalization fln gelir heralde.. bnf lere girebilirler.. oturup heralde create vs die abuk abuk sorular sormazlar heralde :D :D  ben en çok işletim sistemlerinden ne sorarlar onu merak ediyorum derya deniz konu anasını satiim :D

.
Toplam Hit: 2102 Toplam Mesaj: 3