folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Tazminat Davası - Özel Üniversiteye?

Tazminat Davası - Özel Üniversiteye?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Özel bir üniversite de öğrenim görüyorum. Ancak bizim okulumuz sene başında bizden okul parası hariç 572 euro bir harç parası aldı. Bunun içinde servis parası, etkinlik parası ve sağlık sigortası adı altında bir çok şey var. Kıbrısta olan bir çok öğrenci billir ki hastanelerden ücretsiz faydalanırsın. Okul senin sağlık paranı KKTC Sağlık bakanlığına yatırır kimliğinle hastanelerden ilacına kadar her şeyden ücretsiz faydalanırsın. Ancak geçenlerde hastaneye gittiğimde anladım ki bizim okulumuz bu dönem bu harç parasını yatırmamış ve veznede ki kadının bana söylediği, sizin okulunuz bakanlığımıza sağlık sigortası ücretlerinizi yatırmadığı için ücretsiz ilaç ve tedaviden yararlanamıyorsunuz. Ücretli tedavi olabilirsiniz dedi. Tabi ücret verdik o an parasını düşünmüyorsun.

Şimdi hukukçu arkadaşlara soruyorum benim okula ne gibi bir yaptırımım olabilir? Sonuçta bizden sağlık sigortamızın parasını aldılar ve gerekli mercilere bu parayı yatırmamışlar. Tazminat davası açabilirmiyim? Ve okulun bundan dolayı bana yaptırımı ne olur? 

Bu arada bahsi geçen okul Girne American University. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

vay şirefsizler.. vardır illa ki bi yaptırımı hocam araştır iicene git üstüne.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:
    -----------------------------

vay şirefsizler.. vardır illa ki bi yaptırımı hocam araştır iicene git üstüne.

işte ondan soruyorum ya :) illaki vardır bi avukat sitemizde :))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Mantık ve düzen açısından ilk gideceğin yer okulunun çğrenci işleri olmalı. Orada muhtemelen (bizdeki tüm ünilerde olduğu gibi) 4 tane kaltak oturuyor olur. Seni sallamazlar ise de öğrenci dekanlığına git konuş, araştır

Olayın yasal boyutunu 2 etapta düşün

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

gkhn759 bunu yazdı:

Mantık ve düzen açısından ilk gideceğin yer okulunun çğrenci işleri olmalı. Orada muhtemelen (bizdeki tüm ünilerde olduğu gibi) 4 tane kaltak oturuyor olur. Seni sallamazlar ise de öğrenci dekanlığına git konuş, araştır

Olayın yasal boyutunu 2 etapta düşün

öğrenci işleri bakmıyor muhasebe bakıyor ancak alacağım tepkiyi aşağı yukarı kestirebiliyorum. Lütfen dekan dan yada rektörden yada sekreterlerinden randevu alın onlara sorun. ve asla da ne rektör nede rektörün sekreteri randevu verir. Kısaca bilmiyorum direk Kıbrıs ta bir avukatla görüşmek gerekiyor. Tabi burada ki hukukta ingiliz hukuku. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Okulla yaptığın sözleşmeyi okumak lazım

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

sözleşmede bu tür bir şey olacağını zannetmiyorum ancak okumakta fayda var. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Hacım pek bişey yapabileceğini sanmam. Çünkü sen onlarla oynarsan onlarda emin ol seninle oynar. bunların alayı böyle, sonra yok efendim öğrenci gelmiyor adaya, falan filan. Siz millette güven yaratmıyorsunuzki... Az adamla çok iş yaptırmaya kalkarlarlar, adamına göre şerbet verirler... Ya not sistemleri bile öğrencinin alehinde, çoğunun geçme notu 70. Yok efendim çan eğrisi var falan diyorlar ama çan eğrisinde final şartının enaz %50 olduğunu söylemiyorlar... Yani 4 sorudan 2 sini yapamazsan istersen ozamana kadar herşeyin full olsun geçemezsin. Ya tamamen para tuzağı... Sövüşleyebildiğimiz kadarı kardır mantığı. Öğrenci velinimetimizdir... Ayıp ya...

Yakın Doğuda yurtlarda internet neredeyse yok denecek kadar yavaştı, millet bigece bi dellendi, toptan rektörlüğe yürüdüler 200-300 kişi... Para yok diyorlar şenlik yapmıyorlar ama uçak alınıyor hani... Kendi paranla rezil olmak bu olsa gerek...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

seni bi dersden süründürürler yine süründürürler :) okul bitmeden okul dava edilmez.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

bende dicem bizim okulun parası olmasa a.q ben geldiğimden bu yana 2 ülkede üniversite açtı. bi yerde okul açmak borumu. kıytırık bir bina olsa en aşağıya 3-4 trilyon gider hatta daha fazla. en azamisi bu. daha öğrenci kimliklerimiz yeni çıkmış. tabi bir kaç fakültenin hariç. okulda yeme içme desen dışarıdan da pahalı :)) çok ciddiyim. dışarda dürüm yersin 6 l-10 lira arası okulda yemek yersin kıçı kırık yemeğe 12-15 arası verirsin. dışardak i dürümcü yanında ayranda verir bizim okul ayranı 2 liraya satar :)) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Hastaneden Aldıgın Fişi Al Müdüre Yada Parayi Yatirdigin Birime Git Sonuç Alamazsan Okula Odedigin Para Karşılıgında Aldıgın Sözleşmeyi Faturayi Al Git Milli Egitim Müdürlügüne Varsa Çevrende Arkadşların Onla Git Oradan Da Birşey Cıkmazsa Savcılıga Git Nitelikli Dolandırıcılıga Girer Karşılıksız Para Toplamak Haraç Almak Sayılıyor Almadıgın Hizmetin Ücretini Aldıkları için De Tüketici Haklarına gitme Hakkında Cok

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
Toplam Hit: 1584 Toplam Mesaj: 11