folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tbt De Dişçi Var Mı ?

Tbt De Dişçi Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

İlk gittiğim Dr dişinde iltihap var iki  dişin çekilmesi gerek dedi ardından 

ikinci başka bir diş doktoruna gittim aynı röntgenle üç dişin çekilmesi gerek dedi yerine köprü yapılabilirmi bilmiyorum çektikten sonra bakıcam dedi 

Devlet hastanesine gittiğim için adam akıllı açıklama yapmadılar imc usulü insanları tedaviye alıyolar.

Sorum şu iltihaplı dişi nasıl çekiyolar  hadi çektiler nasıl temizliyolar

Not: Konuya en uygun yer burayı buldum iltihap derin de o yüzden derin konular.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Derin konular olunca ana sayfada gorunmuyor hocam, benim gibi aktif konulardan takip edenlerin sayisi da az.

Forumda @Dentist murid var, ona pm at istersen.

Iltihap icin once antibiyotik verirler diye biliyorum, ardindan cekilir. Devletteki doktorlar neden bilmiyorum ama kolaya kacip cekmek lazim diyorlar, imkanin varsa tedavi ettir derim.

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Derin konular olunca ana sayfada gorunmuyor hocam, benim gibi aktif konulardan takip edenlerin sayisi da az.

Forumda @Dentist murid var, ona pm at istersen.

Iltihap icin once antibiyotik verirler diye biliyorum, ardindan cekilir. Devletteki doktorlar neden bilmiyorum ama kolaya kacip cekmek lazim diyorlar, imkanin varsa tedavi ettir derim.

Eyvallah hocam pm attım dönüş yapar inş.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Benim dişimde ne ağrı var ne sızı ne renk değişimi hiçbir şey yok. 20'lik dişim ilk çıkarken ağrı yapmıştı dişçiden randevu aldım zamanı gelinceye kadar diş tamamen çıktı ne ağrısı kaldı ne birşeyi yine de diş doktoru hanım karşıma oturdu güzelce açıklama yaptı dişimde enfeksiyon oluştuğunu söyledi çekilmesi gerek dedi ama hiçbir şey yapmadı sadece ağızıma cımbız benzeri bir şey sokarak bunu fark etti. Antibiyotik verdi ve randevu alarak bir uzman hekime gitmem gerektiğini belirtti dişimin çekimi için. Uzman hekimden randevuyu bir türlü alamadığım için normal dişçiden aldım o da koltuğa oturttu ucunda ayna gibi olan şeyle baktı neyin var dedi saf gibi anlattım o da dedi ki tamam dişi ben çekmiyorum git uzman doktordan randevu al. Hiç ağrı yok bir şey yok dedim yine de bir şey demedi siz öyle sanıyorsunuz çekilmesi gerek dedi. Sonrasında 2 veya 3 ay oldu hala uzman hekimden randevu alamıyorum. Sistem 17:00 - 23:59 arası açık oluyor ama 17:00:05 gibi tüm randevular anında doluveriyor o da nasıl oluyor akıl sır erdiremedim muhtemelen otomatik bir sistem randevu alıyor. Konu bu olmadığı için bunu atlıyorum. Dişimde hala ne renk değişimi var ne zerrece ağrı ne zerrece sızı yine de dişimi çektirmem gerekir mi sizce?

Çektirsem hiçbir faydası da zararı da olmayacak. 20'lik dişim sonuçta. Sadece birkaç gün çekilme ağrısı çekerim belki. Konudan anlayan varsa ne yapmalıyım yardımcı olursa sevinirim. İlla çektirmem gerekiyorsa parasını bastırıp özelde çektiresim var çünkü devlette uğraş uğraş halledemiyorum bir türlü.

Mustafa
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Moustafa bunu yazdı

Benim dişimde ne ağrı var ne sızı ne renk değişimi hiçbir şey yok. 20'lik dişim ilk çıkarken ağrı yapmıştı dişçiden randevu aldım zamanı gelinceye kadar diş tamamen çıktı ne ağrısı kaldı ne birşeyi yine de diş doktoru hanım karşıma oturdu güzelce açıklama yaptı dişimde enfeksiyon oluştuğunu söyledi çekilmesi gerek dedi ama hiçbir şey yapmadı sadece ağızıma cımbız benzeri bir şey sokarak bunu fark etti. Antibiyotik verdi ve randevu alarak bir uzman hekime gitmem gerektiğini belirtti dişimin çekimi için. Uzman hekimden randevuyu bir türlü alamadığım için normal dişçiden aldım o da koltuğa oturttu ucunda ayna gibi olan şeyle baktı neyin var dedi saf gibi anlattım o da dedi ki tamam dişi ben çekmiyorum git uzman doktordan randevu al. Hiç ağrı yok bir şey yok dedim yine de bir şey demedi siz öyle sanıyorsunuz çekilmesi gerek dedi. Sonrasında 2 veya 3 ay oldu hala uzman hekimden randevu alamıyorum. Sistem 17:00 - 23:59 arası açık oluyor ama 17:00:05 gibi tüm randevular anında doluveriyor o da nasıl oluyor akıl sır erdiremedim muhtemelen otomatik bir sistem randevu alıyor. Konu bu olmadığı için bunu atlıyorum. Dişimde hala ne renk değişimi var ne zerrece ağrı ne zerrece sızı yine de dişimi çektirmem gerekir mi sizce?

Çektirsem hiçbir faydası da zararı da olmayacak. 20'lik dişim sonuçta. Sadece birkaç gün çekilme ağrısı çekerim belki. Konudan anlayan varsa ne yapmalıyım yardımcı olursa sevinirim. İlla çektirmem gerekiyorsa parasını bastırıp özelde çektiresim var çünkü devlette uğraş uğraş halledemiyorum bir türlü.

31 yasindayim, ne zaman disciye gitsem 20'lik disin cekilmesi gerektigini soyluyorlar. Agri, sizi olmadigi icin bu zamana kadar cektirmedim, bir problemle karsilasana kadar cektirmeyi de dusunmuyorum.

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Hayır bu 20'lik dişin zaten lazım değil istersen çekelim veya çektir deseler anlarım da enfeksiyon var demelerine şaşırıyorum. Enfeksiyon olması zorunluluk diğer türlüsü gereği olmayan zaman, masraf ve ağrı bence. Bir süre daha böyle devam etsin bir ara bir daha giderim bir de özele giderim egrekliliği var derlerse yine çektiririm ses çıkmaz ya da başka şeyler söylerlerse kalsın varsın

Mustafa
Toplam Hit: 659 Toplam Mesaj: 6
diş röntgen iltihap