folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Tek Sayfa Bir Sitede Sayfa Düzeni Oluşturmak İçin Tavsiyeleriniz

Tek Sayfa Bir Sitede Sayfa Düzeni Oluşturmak İçin Tavsiyeleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

sadece Node.JS ile çalıştırdığım bir site oluşturuyorum; index.html ve index.js den ibaret (http server için de nodejs ile gelen http core module 'ünü kullanıyorum). jquery de var.

sanırım bazı sitelerdeki "dinamik tasarımı", sadece div 'leri show() ve hide() ile gösterip/gizleyerek oluşturuyorlar. doğru mudur?

misal: ilk girişte sadece tek bir input box gösterilecek, daha sonra oradaki değer okunup ona göre başka bir pencere açılacak, gerekirse oradan da başka bir ekran düzenine geçilecek.. belki üye kayıt formu bile bu şekilde olacak.. 

aklıma ilk gelen örnek agar.io oldu; oradaki ilk açılışta gelen ayar penceresi ardından arkadaki oyun penceresinin tekrar aktif olması gibi..

bu gibi işlemleri yapmak için "kulağına küpe olsun" tarzında tavsiye edeceğiniz ya da önereceğiniz bir kaynak var mıdır?

sevgilerle..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam html push state farklı sayfaları tek sayfada birleştirmek için aklında bulunsun

Ayrıca hash # olayını da araştır bu da tek sayfa olması için

Bunun dışında jquery ile işli dışlı olacaksın sayfa değişmeden işlen yaptırmak için büyüüükçe bi js dosyan olacak (clientteki javascript kodlarından bahsediyorum) aklında bulunsun

Son olarak bir aklında bulunsunu daha söyleyeyim bir web sayfası oluşturacaksan express.js sails.js gibi mvc işleyen bir framework kullan ki çok zorlanma yoksa cidden zorlar

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Hocam html push state farklı sayfaları tek sayfada birleştirmek için aklında bulunsun

Ayrıca hash # olayını da araştır bu da tek sayfa olması için

Bunun dışında jquery ile işli dışlı olacaksın sayfa değişmeden işlen yaptırmak için büyüüükçe bi js dosyan olacak (clientteki javascript kodlarından bahsediyorum) aklında bulunsun

Son olarak bir aklında bulunsunu daha söyleyeyim bir web sayfası oluşturacaksan express.js sails.js gibi mvc işleyen bir framework kullan ki çok zorlanma yoksa cidden zorlar

hocam çok sağol. özenle tekrar okuyacağım bu yazdıklarını. lakin node yi olabildiğince sade tutmaya çalışıyorum, o yüzden gerekmedikçe express ve başka diğer eklentileri kullanmak istemiyorum, html server olarak tek yaptığım fs ile index.html i bağlanan clientlere göndermek. tabi yeni olduğum için önümü göremiyor da olabilirim, ki muhtemelen böyledir :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

.net öğrenirken biz sayfa olayını şu şekilde yapıyorduk hocam uzun zaman geçti üstünden yanlış olmasın ama.    

Örneğin ; 
    1-anasayfa 
    2-hakkımızda
    3-hizmetler
    4-iletişim

sayfalarımız var bunlar için 4 ayrı panel oluşturuyorduk.  Butonların action olayına göre panelin visible değeri ile oynuyorduk.  Butonlara bastıkça basılan panel visible oluyordu falan filan.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Shephard bunu yazdı

.net öğrenirken biz sayfa olayını şu şekilde yapıyorduk hocam uzun zaman geçti üstünden yanlış olmasın ama.    

Örneğin ; 
    1-anasayfa 
    2-hakkımızda
    3-hizmetler
    4-iletişim

sayfalarımız var bunlar için 4 ayrı panel oluşturuyorduk.  Butonların action olayına göre panelin visible değeri ile oynuyorduk.  Butonlara bastıkça basılan panel visible oluyordu falan filan.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Ben bu tür projelerde angularjs kullanıyorum. İstediğin tüm özellikleri karşılar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

tumblr'ın sourcesini incele. senin istedigin mantıgı barındırıyor.

[22817//kaanabak]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    shock56 bunu yazdı

Ben bu tür projelerde angularjs kullanıyorum. İstediğin tüm özellikleri karşılar. 

(yanıt gelmiş) + olarak;

https://scotch.io/tutorials/single-page-apps-with-angularjs-routing-and-templating

ozgunlu tarafından 14/Tem/15 11:55 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Sağolun hocalar, tek-tek dikkat ediyorum, klavyeleriniz zeval görmesin. 

Sevgilerle..

Toplam Hit: 987 Toplam Mesaj: 9
javascript jquery nodejs node.js js hide show tek sayfa