folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Teknik Servis Arkadaslar Bu Alet Nasil Kullanilir?

Teknik Servis Arkadaslar Bu Alet Nasil Kullanilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22996

Arkadaslar bu aletin kullanim mantigini aciklayacak bir arkadas varmidir.

Dokuman okudum ingilizce assagi yukari anladim ama pratikte gercekten ise yariyormu  puf noktalari falan...

Bu aralar donanima sardim da  biraz  hobi olarak  sitedede ucuz seyler var bayaa..

Siz arkadaslarimdan rica ediyorum lutfen sirk, hayvanat bahceleri veya gosteri havuzlari denen o iskence kamplarini ziyaret etmeyin , ettirmeyin. Ozgurluk sadece insanlar icin gecerli bir kavram degildir. --------------------------- SINCE 2001 TILL FOREVER TBT Güçlü bir halk lidere ihtiyaç duymaz. E.Z
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

hocam site tmm güzelde güvenlimi ??

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

zamazingo bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam site tmm güzelde güvenlimi ??

Forumda dealextreme diye arama yaptır bi konuları oku güvenli mi değil mi anlarsın.Sitede onlarca alışveriş yapan var(Ben dahil) ;).

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek

Suana kadar aldigim hersey elime ulasti bir sorun yasamadim..

Rica etsem konu dagilmasa...

Siz arkadaslarimdan rica ediyorum lutfen sirk, hayvanat bahceleri veya gosteri havuzlari denen o iskence kamplarini ziyaret etmeyin , ettirmeyin. Ozgurluk sadece insanlar icin gecerli bir kavram degildir. --------------------------- SINCE 2001 TILL FOREVER TBT Güçlü bir halk lidere ihtiyaç duymaz. E.Z
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hocam bu alet bildiğimiz klasik post card dır. ilgili yuvaya takarsın( mesela bunda laptoplardaki pci yuva, paralel port ve usb girişler var) makinayı açarsın. üzrindeki digitlerde sana bi kod verir. bu kodunda tablodan ( ki genelde biosa göre değişir. her biosda aynı arızaya farklı kod verebilir.) bakarak arızanın nereden kaynaklandığını anlar ve ona göre çalışma yaparsın. teknik servislerin genelde kullandığı yöntemdir.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek

birde  bu anakartin yandigini nasil anlariz  bu aletle mumkunmudur..

Yoksa multimetre gibi  biseymi kullanmak gerekir..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

bu kart  güzel ama daha kompike cihazlar var ama yanık bir anakartın chipsetleri genelde yanar onun adınada BGA işlemi adı veriyor BGA işlemi makina ile yapılıyor bu cihazlarla ancak ufak tamirat olur

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

mclaren bunu yazdı:

birde  bu anakartin yandigini nasil anlariz  bu aletle mumkunmudur..

Yoksa multimetre gibi  biseymi kullanmak gerekir..

zaten o aleti taktıgın yer yanmış oluyor :W
    ama takarsın onu, baktın çalışmadı anlaki anakart puf :)

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

pek tatmin edici bir çözüm oluşturmuyor. sana numara veriyor. o numaraya bakarak  kağıttan bakıyosun karşılığına. tabi her biosa göre farklılık gösteriyor.. senin bios hangisiyse onun karşılığna bakıyosun.. ama çok teknik terimler var.. şahsen elimde var ama hiç kullanmadım (:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek

ilginiz icin tesekkur ederim arkadaslar,

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

kullanmayi bilirsen tatmin edici sonuclar veriyor

FF verirse anakart gitmis demektir o kalmis aklimda tek : P

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
Toplam Hit: 1779 Toplam Mesaj: 11