folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Teknik Servis Programı (Full)

Teknik Servis Programı (Full)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

Geçen aramıştım ama kimsede yokmuş :) yada beni sallamadılar... Neyse araştırdım ve bi tane buldum. yeliz adlı bi bayan programcı hardwaremania.com  için teknik servis programı yazmış. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Gerçekten çok kapsamlı bi program yazmış.. Takdir ettim (açıkçası bi kızdan beklemiyodum böyle güzel birşey:) )

Neyse programın ismini KapCorp koymuş.Son versiyon 2.2.. Onu sizlerle paylaşmak istedim.. İşinize yarayacaktır

Teknik Servis Takip Programı

Teknik Servis 2.2 küçük ve orta çaptaki teknik servisler için hazırlanmış ücretsiz teknik servis takip yazılımıdır.

Müşterilerinizden aldığınız ürünleri detayları ile kayıt edebilir, ürünün teslim alındığına dair müşterilerinize fiş verebilir, yine aynı şekilde ürün tesliminde teslim edildiğine dair fiş verebilirsiniz.

Modüller :
    Program 7 ana modülden oluşur:
    1. Yeni Kayıt : Müşterilerinizde gelen ürünleri kayıt edeceğiniz modüldür. Arızalı yada bakım için gelen ürünleri bu kısımda kayıt edip, kayıt işlemi sonucunda müşterinize fiş verebilirsiniz.

2. İş Bitimi : Arıza / bakım için gelen ürünlerin sorunları giderildiğinde yada giderilmeden teslim edileceğinde bu modül kullanılır. Yine aynı şekilde ürünün eksiksiz teslim edildiğine dair müşterinize imza karşılığı fiş verebilirsiniz.

3. Eski Fiş : Daha önceden firmanıza bırakılan ancak fiş vermediğiniz müşterilerinize bu modül aracılığı ile fiş verebilirsiniz.

4. Stok : Deponuzda bulunan ürünleri bu modülden takip edebilirsiniz.

5. Şirket : Şirketinize ait bilgileri (şirket adı, sorumlu adı, fişlere bastırılacak açıklamaları vs.) bu modülden düzenleyebilirsiniz.

6. Raporlar : Müşterileriniz ve cihazları hakkındaki bilgileri bu modül sayesinde kolayca kağıda dökebilirsiniz. Bu modül içeriğinde ayrıca, ayrıntılı bir arama kısmı bulunmaktadır.

7. Kullanıcılar : Yazılımı kullanacak kişileri bu kısımdan tanımlayabilir, haklar verip alabilirsiniz.

Aşağıdaki  linkte verdiğim dosyayı indirip kurduktan sonra, kurulum yaptığınız dizinde bulunan tserver.exe isimli dosyayı çalıştırınız. Çıkan kutucuktaki sistem bilgilerini, o yapıyı bozmadan kendi sistem bilgilerinize göre değiştiriniz.
    Kaydet butonuna basıp çıktıktan sonra. nfiles dizini içindeki liste.txt isimli dosyayı notepad ile açıp içeriğini kendi ürün gruplarınıza göre değiştiriniz. Dikkat edilmesi gereken kısım, her ürün grubunun arada boşluk kalmadan alt alta yazılması ve 15 karakterden fazla olmamasıdır.

Server Kurulumu :
    Programı ağ ortamında kullanacaksanız, Kurulum başlığı altında yazdığım açıklamaları kendinize göre düzelttikten sonra, Denetim Masası içindeki Firebird Server Manager isimli uygulamayı çalıştırın. Eğer Denetim Masası altında Firebird Server Manager isimli uygulamayı göremiyorsanız, bilgisayarınızı kapatıp açın. Buna rağmen yine göremiyorsanız programı kurduğunuz yerdeki Firebird-1.5.3.4870-0-Win32.exe isimli programı çalıştırıp kurun ve bilgisayarınızı kapatıp açın.

Firebird Server Manager isimli Denetim Masası uygulamasını çalıştırdıktan sonra as an application ve automatically seçeneklerini seçip, orada görünen buton start butonu ise o butona basıp server olarak bilgisayarınız ayarlayın. Güvenlik duvarı uyarı verirse engellemeyi kaldır seçeneği ile devam edin. Bu işlem sonucunda, görev çubuğunuza Firebird Server Manager Simgesi yerleşecektir.
    Daha sonra server olarak kurulum yaptığınız dizindeki data klasörüne tam paylaşım verin.

Bu uygulama sadece server olarak kullanacağınız bilgisayarda yapılmalıdır. Client bilgisayarlarda Firebird Server Manager için ayarlama yapmaya ve dizinlere paylaşım vermeye gerek yoktur.
    Firebird ilk kurulduğunda, güvenlik duvarı programlarınız uyarı verir. Firebird SQL Server, veri alışverişi yapmak için 3050 numaralı portu açar. Bu portun açılmasına izin vermezseniz program ağ üzerinde çalışmaz. Virüs var falan diye ortalığı karıştırmayın.

Uyarı :
    Program kodları arasına, sisteminize zarar verebilecek herhangi bir kod bilinçli olarak yerleştirilmemiştir. buna rağmen sisteminizde doğabilecek aksaklıklardan sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm.

İlk kullanım için :
    kullanıcı adı : admin
    şifre : 123

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi
    Bahsi geçen sitede bu programı görmüştüm yaklaşık bi sene önce..teprik etmiştim arkadaşı :) Bayanları artık her alandan görmek mümkün ..

allcolorsarebeautiful.net
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Websahibinin patronu yada ona benzer üst düzey bi yetkilide bayan sanırım.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

valla ne bayanlar gordum bilgisayar bolumunu kazanipta acma kapama dugmesinin yerini bilmeyen

ne bayanlar gordum hocanin eline bilgisayar kitabini verip git calis diyen :) 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek

valla çok sağol abü :D 1 ay önce bende aramıştım bulamamıştım en sonunda dephide kendim yazmaya başlamıştım.. iiyi oldu bu (:

edit: vista business'da çalışmadı..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

TeRRoR bunu yazdı:
    -----------------------------
    Websahibinin patronu yada ona benzer üst düzey bi yetkilide bayan sanırım.
    -----------------------------

Evet öyle. 

allcolorsarebeautiful.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    yeliz hanım gibilerini tahribatta görmek isterük bizdeki hanımların hiç programı yok(hoş erkeklerin sanki varda) :D

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek
    Eyvallah Hocam bu guzel paylaşım için. İşime yarayacak bir program.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
Toplam Hit: 9577 Toplam Mesaj: 8