folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Telefon Arıyorum ( 3-4 K Bandında)

Telefon Arıyorum ( 3-4 K Bandında)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Öncelikle yeni konu açmak istemedim eski konulara yazıp durdum ama cevap veren olmadı mecbur konu açıyorum.

Cihaz lazım, İstenen özellikler;

1)  3-3.5k bandında maksimum 4

2) parmak izi arkada olacak

3) türkiye garantili ya da ithalatçı

4) en az 4 5 senede götürecek

5) şarjı biraz iyi olsun.

6) 6 - 6.5 inçten büyük olmasın yoktur da heralde :D

7) kamera kötü çekmesin yeterli prof bişeye gerek yok.

8) kapasite mümkünse 128gb

Not: şu an aklımda Note 9s var. 

TCL 10 plus mı ne var acayip hoşuma gitti ama kamera diziliminden dolayı elendi :S

Samsungdan mümkün mertebe uzak durmak istiyorum. 3 tane sıfır samsung telefon aldım hayatımda. 3ünün de 4 5 ayda ekran dağıldı. o yüzden biraz gıcığım kendilerine.

madde 4e pek takılmayın zira alacak kişi 16 yılda 3 telefon kullanmış. şu an 4. telefonunu alacak. Hali hazırda 2016 j7 kullanıyor 16 gb :D

3k dedim diye takılmayın 2.5k ya da varsa daha iyi tabi :D mümkünse snapdragon

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung M51.

4-5 ayda ekranı nasıl dağıtıyorsun anlam veremedim. Kılıfla ve ekran koruyucu ile kullandıktan sonra telefonu tutupta 4. kattan atmadığın sürece kolay kolay bir şey olmaz. 

mkyb tarafından 21/Mar/21 00:24 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

mi 10t pro aldım yeni hocam güzel alet tavsiye ederim aradıklarını karşılıyor sadece parmak izi yanda kilit tuşunda.

bi tanıdık aracılığı ile 4k'ya aldım piyasada bi tık daha fazla sanırım ama 3-4 sene rahat götürür gibi.

edit: mi note 10 için bayağı baktım o da güzel telefon ekran amoled ancak bulunmuyor artık piyasada.

Kreyzi tarafından 21/Mar/21 02:10 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

@mkyb Hocam sıfır aldığım telefonları daha açmadan, bulabildiğim en kaliteli cam ve kılıf ile kullanırım. Özellikle son aldığım J5 Pro 3 ayda mefta oldu. 45 cm masadan yere düştü. üstündeki kırılmaz camda ve kendi ekrnında zerre çizik yoktu morarmaya başladı. Hakem heyetine gittim de 1 yıl mahkeme sürdü anca alabildim paramı.

ondan önce J3 Proda 2 kere ben kırdım ekranı bıktım artık ablama verdim cihazı 3 yılda geçen ay 3. defa da o değiştirdi ekranı. cihazın toplam 5 kere ekranı değişti :D Hepsi de orjinal servis ekran faturalı vb.

Özetle daha bir çok deneyimin var. Mesela j7 proda kesinlikle eminim ekran hiç bir yere vurma çarpma olmadı kendi kendine çatlıyor. j2 adlım keza 3. gün ekran gitti. s3 mininin bile ekranını kırdım 2 kere :D

@Kreyzi hocam teşekkürler önerin için. Cihazı ben kullanmayacağım yoksa 10t aldı arkadşaım da efsane bişey direkt alırdım. Feragat edemeyeceğimiz en büyük şey maalesef parmak izinin arkada olması :) mi note 10 da tuzlu gelir hocam en ucuzu 5k

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Redmi note 10 pro

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1 ayfır m31 kullanıyoruz 

samsung kırılıyor dediğin yere düşünce hepsi eşit kırılıyor :D 

samsung m31  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Morarma dediğin soruna tamirciler mürekkep akması diyor. İç ekran darbe alınca oluyor. Kullanıcı hatası yani. Hakem heyeti şanslıymışsın ki seni haklı bulmuş. Aslında kullanıcı hatası.

Bu kadar ekran kırdığına göre telefonları hor kullanıyorsun. Önerim tank kılıf denen kalın kılıflardan alıp kullan. Ekran hiç bir yere çarpmadan, darbe almadan kırılmaz.

Ek : TCL 10 Plus'ı bende öneriyorum ama sana gelmez. Ekranı Samsung üretimi Amoled üstelik edge yani kavisli. Ekranı kırarsan telefonun ederi kadar ekran parası çıkarır.

mkyb tarafından 21/Mar/21 12:24 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Morarma dediğin soruna tamirciler mürekkep akması diyor. İç ekran darbe alınca oluyor. Kullanıcı hatası yani. Hakem heyeti şanslıymışsın ki seni haklı bulmuş. Aslında kullanıcı hatası.

Bu kadar ekran kırdığına göre telefonları hor kullanıyorsun. Önerim tank kılıf denen kalın kılıflardan alıp kullan. Ekran hiç bir yere çarpmadan, darbe almadan kırılmaz.

Ek : TCL 10 Plus'ı bende öneriyorum ama sana gelmez. Ekranı Samsung üretimi Amoled üstelik edge yani kavisli. Ekranı kırarsan telefonun ederi kadar ekran parası çıkarır.

Evet mürekkep akması. dediğim gibi 45 cmden düştü sadece. kılıf ve camla birlikte. servisteki salakların sayesinde aldım paramı hocam. ilk düşünce dokunmatik çalışmadı. hemen kargoya verdim. kargoya verene kadar ekranda 3 4 cm morarma oldu. servistekiler ne yaptıysa anakartı yakmışlar. o yüzden alabildim paramı. anakartı yakmasalar hatalı bendim tabi.

cihazı ben kullanmayacağım hocam. arkadaşıma alıcaz. hor da kullanmam. en az 7 8 farklı marka cihaz kullandım sadece samsungların ekranı kırıldı bende. şu an iphone 7yi kılıfsız camsız kullanıyorum mesela. daha önce 6s 5s 5 kullandım kılıfsız camsız hiç kırmadım. keza redmi note 7 kullanıyordum abatısız söylüyorum en az 20 defa 1.5 2 metreden düşmüştür. beton asfalt taş kaya her yere düşürdüm. ekranda çizik bile yoktu. kılıfsız kullandım aynı zamanda.

@samaccc hocam m serisi de düşündüm de parmak izi arkada olması gerekiyor. hoşuma gitti cihaz da sırf samsung korkumdan tavsiye edemedim onları.

@PanxeR hocam sıfır fiyatını bulamadımç ikinci elleri bile 4.2 4.3k. fazla gelir o.

Toplam Hit: 892 Toplam Mesaj: 8
telefon ne alayım tavsiye telefon