folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Telefon Santrali Hakkında Bilginize İhtiyacım Var.

Telefon Santrali Hakkında Bilginize İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek

Merhaba değerli abilerim/ablalarım ve kardeşlerim.

9 Kişilik bir ekiple işlettiğimiz bir yedek parça (VW-AUDİ-SEAT-SKODA) dükkanımız var.

4 kişilik tezgahtar kadromuz var. Telefon trafiğimiz oldukça yoğun. bu trafiği neredeyse tek bir kişi çekmeye başladı.

uzun zamandır kafamda telefon trafiğini nasıl diğer tezgahtarlara da yayabilirim düşüncesini sizinle istişare etmek istedim.

Yani 4 adet telsiz telefon alıp da tek bir numaradan arayanları meşgul olmayan diğer telsiz telefonlara nasıl yönlendirebiliriz?

Santral sistemleri bu işi nasıl çözer. bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

İki gün önce mkyb önermişti başka konuda siteye girip baktım bir sürü hizmeti var : https://www.netgsm.com.tr/sanal-santral/netsantral.php

Delegado_Zero tarafından 27/Eyl/19 16:01 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

İki gün önce mkyb önermişti başka konuda siteye girip baktım bir sürü hizmeti var : https://www.netgsm.com.tr/sanal-santral/netsantral.php

Benim yukarıda bahsettiğim şikayetime çözüm olurmu ki?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Şikayetine çözüm olur hocam. Aslında onlarda santral hizmeti sağlıyorlar ama sen barındırmıyorsun onların barındırdığı santralden VoIP olarak çıkıyorsun gibi bir şey.

İlla kendim kuracam falan dersen zor iş diye biliyorum.

Araştırman gereken şeyler: FreePBX, Elastix

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Şikayetine çözüm olur hocam. Aslında onlarda santral hizmeti sağlıyorlar ama sen barındırmıyorsun onların barındırdığı santralden VoIP olarak çıkıyorsun gibi bir şey.

İlla kendim kuracam falan dersen zor iş diye biliyorum.

Araştırman gereken şeyler: FreePBX, Elastix

şimdi netgsm firması ile görüştüm. yukarıda bahsettiklerimin yanı sıra daha iyi çözümler sundular.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

bende sanal santrali yazmayı düşünürken hocalar yazmış hocam, ben de tavsiye ederim hem ekonomik hem verimli. bi kaç arkadaşın firmasına https://bulutfon.com üzerinden sanal santral kurduk, cep telefonlarına da uygulamasını kurup dahili numaraları sistemden atadık hem çağrı akışını yönetebiliyorlar şimdi hem de isterlerse kendi küçük departmanlarına özel işlemler yapabiliyorlar. teknik servis için 1 e bilgi almak için 2 ye muhasebe için 3 e gibi istediğin senaryoyu oluşturup seslendirmesini böyle bi yerden ucuza da yaptırınca https://bionluk.com/freelancer-bul/seslendirme mis gibi oluyor. ayrıca sistem üzerine gelen her çağrıyı görebildiğin için çağrı kaçmıyor. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam çözümün sanla santral ip telefon yeterli olur telefonları kaydetm ivr vb.. ayarlarsın  rahat edersin . çokta pahalı degil artık. sakın gidip donanımsal santral alma derim. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Netgsm candır can. Çok memnunuz.

Toplam Hit: 1104 Toplam Mesaj: 8
santral telsiz telefon