Telefondaki İlginç Şarj Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hacılar telefonum HTC Desire HD. 2 yılı aşkın kullanıyorum telefonu bir kere şarj yerinde sıkıntı vardı şarj etmiyordu telefonu diye garantiye verdim komple ana kartı değiştirdiler geçen şubat ayında neyse şimdi telefonda şöyle bir sorun var 

Elektrik prizinde telefonu şarj edince %50ye kadar şarj oluyor sonra şarjı çıkartıp takınca şarj olmuyor taa ki şarj sıfırlanıp kapanana kadar. AMA bilgisayardan usb ile şarj edince sıkıntı yok normal bir şekilde doldurabiliyor hiç sorunsuz. 

Denediklerim

*Yazılımsal dedim defalarca farklı rom denedim sonuç AYNI

*Şarjdandır dedim envayi çeşit şarj denedim samsung nokia çin malı şarjlar vs sonuç aynı elektriğie girince %50dan fazla dolmuyor

*Bataryadandır dedim zaten iki tane batarya kullanıyorum ikisinde de aynı yeni batarya aldım 3 oldu (amk) onda da aynı.

Garantisi bitti garantiye veremem acaba bi fikriniz var mı napılır diye. Gidip de yaptırmak istemiyorum en az 100-150 çıkacak eminim. Bugün yarın yeni telefon alırım şu iphone 5s gelsin de piyasayı siksin diye bekliyorum.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

anakartın şarj soketinden galiba senin sorun zaten tüm harici yani çıkarılabilir birimleri kontrol etmişin.

tek o degisen anakart yani şrj slotu kalıyor geriye.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Dostum Htc hiç kullanmadım. Hangi işletim sistemi kullanıyor onuda bilmiyorum,Android ise google play de Battery docktor diye bir program var onu kur bir dene bakalım,Battary docktor 3farklı şekilde şarj yapıyor telefonu,şarja taktığın zaman proğramın açık olması yeterli

DjBlueMaN tarafından 22/Eyl/13 18:53 tarihinde düzenlenmiştir

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

benimde gün ortasında kendi kendine şarz ediyodu hey alaahım ya

Converse giyen uzaylı
Toplam Hit: 1104 Toplam Mesaj: 4