folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Telefonu Kullanırken Adsl Kesilir Mi?

Telefonu Kullanırken Adsl Kesilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unstopable
    unstopable's avatar
    Erkek
    ya gerçekten çok saçma gelcek belki ama 3 gündür başıma gelmese ben de inanmazdım.telefon çalıyo açıyosun konuşurken birden internet bağlantısı kopuyo.böle bi şey adsl de mümkün mü ya???

ut veniant omnes!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    valla cafedeyim ben ama 3 gündür cafede aralıklrla bağlantı kopuyor cafeci telekomdan demişti.belki ondan olabilir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unstopable
    unstopable's avatar
    Erkek
    eet ben de gecen gün telekonu aradım düzce de mi ne kablo kopmuş ondan dediler ne kobloymuş mına koyiim elektrik hatları bile yer altında bunu alamadı ipneler..

ut veniant omnes!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    aynı olay benimde başıma gelmişti evet kesilir kardeşim.Şöyleki adsl için telefon hattını ayrı bir prizden alacaksın yada splitter kullanıp telefon hattı ile adsl hattını ayıracaksın.Benimde her telefon konuşmasında kesiliyodu ilk aldığımda splitteri takmamıştım sora taktım sorun halloldu olay 3 5 dolarına bakıyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forateknik
    forateknik's avatar
    Erkek
    bak arkadaş o sorun sıkca çıkar karşımıza onun siplitir kulnamalısın teleonları ayoran alet

forateknik@hotmail.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    sorun splitter'ından kaynaklanıyor olabilir

dont think twice its all right
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmbay
    ahmbay's avatar
    Erkek
    sorun spliter cihazindadir at yenisini al kurtul dertten

http://www.ahmbay.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    2 sebep var kardeş ya spileti yannış bağladın yada spliterde sorun var ayrıca adsl çalışırken telefonunda aynı anda çalışmasının sebebi adsl ses ile çalışıyor :D bunu nicksize ve ir2 sormuştum tıkanıp sallamaya başlamışlardı :D ir2 falanda bana sql sormuştu alta kalmamak için öğrenmiştrim

sana tavsiyem adls splitersiz direk olarak dene telefonuda paralel al olmadı spliter dene.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turkchaos
    Turkchaos's avatar
    Erkek
    Evet bir nedeni splitter olabilir fakat bence ve önemli olanı ise telefon hatlarında kullanılan malzemeden kaynaklanıyor. Türktelekomun kullandığı kablolar artık daha fazla ne hızı ne de konuşmayı kaldırabilir. Kesilmesinin nedeni budur hoca. Hatta dene. ADSL  açıkken telefonun ahizesini kaldır büyük ihtimalle bağlantın kesilecek. Bir diğer neden de Paralel telefon varsa olabilir. Paralel telefona ADSL bağlarsan her açtığında kesilir bu şartlarda.

Erkek adamın imzası sözüdür.
Toplam Hit: 1159 Toplam Mesaj: 9