Telegram API Hakkinda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Telegram ile ilgili bir sorum var. Daha önce hic API'sini kullanmadim biraz arastirdim ama tam bulamadim istedigim gibi bir cevap.. 

Telegram'in APIsi var ve bu API yi kullanarak bir kanaldan dosya aratmak ve o dosyayi cekmek istiyorum.. (herhangi bir bot yapmiyorum), kendi web servisime böyle bir özellik eklemek istiyorum. Kanallardaki dosyalari arama mümkün mü? (sanirim download edilebiliyor) 

söyle mesaj arama kismi var ama ben mesajda degil de, kanala upload edilmis dosyalara erismek istiyorum..

https://core.telegram.org/method/messages.search

Tesekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

görmeyenler icin uppp

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

filter olarak inputMessagesFilterDocument göndermeyi denedin mi hocam? (Baktımda direkt olarak dokümanları listeleten api yokmuş harbiden)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

filter olarak inputMessagesFilterDocument göndermeyi denedin mi hocam? (Baktımda direkt olarak dokümanları listeleten api yokmuş harbiden)

Cevap için sağol hocam. Şuan henüz hiç bir şey yapmadım. Kafamda bir şey var onun olup olmayacağını düşünüyorum, bakınıyorum.. Biraz araştırdım ama bulamadım. Tuhaf geldi o yüzden. Dediğin şeye bakayım ama tam bir file arama işime daha çok yarardı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

Cevap için sağol hocam. Şuan henüz hiç bir şey yapmadım. Kafamda bir şey var onun olup olmayacağını düşünüyorum, bakınıyorum.. Biraz araştırdım ama bulamadım. Tuhaf geldi o yüzden. Dediğin şeye bakayım ama tam bir file arama işime daha çok yarardı

abi bende şaşırdım chat info daki özellikleri nasıl çekiyor anlayamadım. normalde oradaki herşeyi API ile yapabilmek gerekiyor ama saçma olmuş. "messages.get" ile filan arattırdım ama gerçekten doküman ile ilgili yok birşey. ancak böyle kulağı tersten kaşımayla filan yapılabilir gibi duruyor. internette benzer aramalar gördüm onlarda çözüm bulamamış. biriside mesajları loglayıp file'id leri store edip oradan arattırmayı önermiş ama saçma. neyse çözünce yeşillendirirsin.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    denver
    denver's avatar
    Erkek

Up. Bilmiyorum da merak ettim ben de.

Nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

abi bende şaşırdım chat info daki özellikleri nasıl çekiyor anlayamadım. normalde oradaki herşeyi API ile yapabilmek gerekiyor ama saçma olmuş. "messages.get" ile filan arattırdım ama gerçekten doküman ile ilgili yok birşey. ancak böyle kulağı tersten kaşımayla filan yapılabilir gibi duruyor. internette benzer aramalar gördüm onlarda çözüm bulamamış. biriside mesajları loglayıp file'id leri store edip oradan arattırmayı önermiş ama saçma. neyse çözünce yeşillendirirsin.

dedigin db'ye kaydetme olayini gördüm hocam.. Ama bu kanalda sürekli yeni dosyalar ekleniyor.. Sürekli onlarin kaydedilmesi gerek. Belki bu devreye bir bot girecek, sürekli oradan cekip kaydedecek (tabi olur mu bilmiyorum). Ben de db'den arattiririm istediklerimi bu sekil mantikli.. Sanirim telegram desteklemiyor bu olayi hatta yasak. 

Adamlar söyle bir bot yapmislar https://botostore.com/c/tgmoviesbot/

Farkli kanallarda dosyalar falan aratabiliyor. Ancak calismadi. Sanirim telegram yapisini degistirdi ya da kapatmis olabilir.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Message nesnesi sadece metin iletileri değil her türden gönderiyi kapsıyor, türüne göre filtreleme şansı var. Yine aramada peer olarak ilgili kanalın tanımlayıcısı kullanarak sadece o kanalda aramak da mümkün.

Bu iş özünde bir Telegram istemcisi yazmayla sonuçlanıyor. Server protokolü yani MTProto kullanılacak, transport layer olarak HTTP(S) (dosyalar da büyükse) akıllı işi değil, TCP makul ki buna rağmen dosyalar parça parça gelecek. İndirme işleminde özellikle dosyalar büyüdükçe bandwidth-throttling gırla.

Kullanmadığım için hakkında hiçbir fikrimin olmadığı TDLib adlı, protokolün angaryasından kurtaran resmi bir kütüphaneleri varmış. Buna bakılabilir.

Tüm bu iletişim gerçek bir kullanıcı oturumu ile yapılacak, o yüzden arama yapılmak istenen kanala bu kullanıcı ile bir şekilde erişim sağlanıp (izleyici olarak veya kanala katılarak), arama işleminde ihtiyaç duyulacak channel id, access_hash vb. bilgilere de ihtiyaç var.

anlıyorum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı

Message nesnesi sadece metin iletileri değil her türden gönderiyi kapsıyor, türüne göre filtreleme şansı var. Yine aramada peer olarak ilgili kanalın tanımlayıcısı kullanarak sadece o kanalda aramak da mümkün.

Bu iş özünde bir Telegram istemcisi yazmayla sonuçlanıyor. Server protokolü yani MTProto kullanılacak, transport layer olarak HTTP(S) (dosyalar da büyükse) akıllı işi değil, TCP makul ki buna rağmen dosyalar parça parça gelecek. İndirme işleminde özellikle dosyalar büyüdükçe bandwidth-throttling gırla.

Kullanmadığım için hakkında hiçbir fikrimin olmadığı TDLib adlı, protokolün angaryasından kurtaran resmi bir kütüphaneleri varmış. Buna bakılabilir.

Tüm bu iletişim gerçek bir kullanıcı oturumu ile yapılacak, o yüzden arama yapılmak istenen kanala bu kullanıcı ile bir şekilde erişim sağlanıp (izleyici olarak veya kanala katılarak), arama işleminde ihtiyaç duyulacak channel id, access_hash vb. bilgilere de ihtiyaç var.

Bilgiler icin sagol hocam. Dosyalar genelde kücük boyutlu.. Bahsettigin seylere bakacagim. Henüz seye baslamadim sadece arastirma safhasindayim.. Bu mesajdaki filtreleme olayi hosuma gitti. O sekilde yapilabilinir o zaman. Ama belki sürekli kanalda arama yapmak gerine bunlari kaydedip arama da mantikli geliyor. Ve bir bot da yeni eklenenleri kaydedecek..

Indirme olayini da file_id kullanarak yaparim o zaman..

Dedigin protokolleri arastiracagim. Sagolasin tekrar

Toplam Hit: 1276 Toplam Mesaj: 9
telegram telegram api