Tema Ariyorum Ama Nasil Bir Tema

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hani wp deki gibi kullanici adi sifresi ile girebilecegim paneli olan ama php kodlarini özgürce calistirabilecegim,

Hani sayfa ekleyebilecegim, blog haberi eklerken her sayfada kac tane gosterilebilecegini ayarlayabilecegim vs.

Böyle bir tema var mi ?

Aradigim yönetim paneli template degil zaten onlarin icinden hic cikamadim (veya ben beceremedim)

Mumkun ise ucretsiz (warez olmayan) veya cuzi bir ucretli :)

Wp de php kodlarini calistirmaya calistim ama cikamadim isin icinden. Ana sayfaya php kodu eklemeye calisiyorum komple göcüyor calismiyor.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Php kodunu eklenti şekilde çalıştır wpde ama sana tavsiyem  bu portal olayının babası DLE dir bi araştır 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Hani wp deki gibi kullanici adi sifresi ile girebilecegim paneli olan ama php kodlarini özgürce calistirabilecegim,

Hani sayfa ekleyebilecegim, blog haberi eklerken her sayfada kac tane gosterilebilecegini ayarlayabilecegim vs.

Böyle bir tema var mi ?

Aradigim yönetim paneli template degil zaten onlarin icinden hic cikamadim (veya ben beceremedim)

Mumkun ise ucretsiz (warez olmayan) veya cuzi bir ucretli :)

Wp de php kodlarini calistirmaya calistim ama cikamadim isin icinden. Ana sayfaya php kodu eklemeye calisiyorum komple göcüyor calismiyor.

nasıl çalışmaz hocam <?php echo "selamunaleykum"; ?> yazdıgında çıktı alamıyormusun?

İstersen kisisel sitemin temasını atayım. Panel filan yok sade.

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Hocam istersen wp'de hangi kodu nasıl çalıştırmak istediğini yaz yardımcı olalım

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Aslinda aradigim hersey wp de var ama calismadi örnek kod, örnegin kullanici siteye girdiginde ip bilgisini göstermek istiyorum

kodu functions.php ye koydum echo yu nereye koyacagim? widget dan ekleyin yaziyor ekliyorum widget a yazdigim cikiyor sayfaya

-

dle nin demosu varmi biryerlerde onu denemek istiyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Hocam örnek functions.php ye şu kodu ekledin:

$ipadresi = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

Bu kodu nerede göstermek istiyorsan o templateden çağırman gerek. Bu templateler temaların ana dizininde bulunur. Örnek: header.php footer.php page.php single.php vb.

Biz footerin hemen üzerinde göstermek istiyoruz diyelim. footer.php içinde </body> nin hemen üzerine

<div class="ipadresi">IP Adresiniz: <?php global $ipadresi$ipadresi; ?></div>

yazarsak kodumuzun çalıştığını görürüz.

Bir widget içinde ya da oluşturduğumuz her hangi bir sayfada oluşturduğumuz değişken ya da fonksiyonlardan veri okumak istiyorsak shortcode oluşturuyoruz. En basit haliyle şöyle o da.

functions.php içine ekliyoruz:

function shortcode_demo(){

$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

return $ip;

}

add_shortcode( 'ipadresi', 'shortcode_demo' );

Bir sidebar widgetta kullanmak istiyoruz diyelim. Boş bir metin kutusu widgetine şunu yazmamız yetiyor.

IP Adresiniz: [ipadresi]

Aynı şekilde statik bir sayfa ya da bir blog postunda da kullanabiliriz. Metin içeriğinde nereye [ipadresi] yazarsak shortcodemiz çalışacaktır.

yunusemre tarafından 27/Kas/17 22:25 tarihinde düzenlenmiştir

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Aslinda aradigim hersey wp de var ama calismadi örnek kod, örnegin kullanici siteye girdiginde ip bilgisini göstermek istiyorum

kodu functions.php ye koydum echo yu nereye koyacagim? widget dan ekleyin yaziyor ekliyorum widget a yazdigim cikiyor sayfaya

-

dle nin demosu varmi biryerlerde onu denemek istiyorum.

dle ye girmene hiç gerek yok. Wp hayli hayli işini görür. Nasıl çalıştıgını bilmediğin için sana biraz tuhaf geliyor. Şimdi bütün işlemlerini themes klasörü içerisinde tema dosyanda yapacaksın. Widget içerisine yazdıgın php kodu işlenmez. Yani dogrudan panelden işlenmez onu işler hale getirmen gerekir yada kendin bir widget geliştirmen gerekir. Tema geliştirmeyi öğrenmeden widget geliştirmek biraz kasabilir. Tavsiyem önce tema geliştirmeden başla. Mantıgı basit. 

Şimdi senin soruna gelecek olursak ip göstermek istiyorsun functions.php içerisine aşağıdaki kodu koy.

function get_the_user_ip() {
    if ( ! empty( $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'] ) ) {
    //check ip from share internet
    $ip = $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'];
    } elseif ( ! empty( $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'] ) ) {
    //to check ip is pass from proxy
    $ip = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
    } else {
    }
    return apply_filters( 'wpb_get_ip', $ip );
    }

add_shortcode('show_ip', 'get_the_user_ip');

artık sidebar yazı içerisinde [show_ip] yazdıgında kullanıcının ip adresini görebilirsin. Ama sidebardaki widget içerisinde yazdıgında gözükmeyecektir. Çünkü genelde temalarda widget text içerisinde shortcode işlenmez bunu işleyebilmek için functions.php içerisine yine sunu ekle

add_filter('widget_text','do_shortcode');

Dediğim gibi kendi temanı geliştirmeye bak birkere alıştınmı bırakamazsın. Çünkü çok pratik 4 yıldır klasik php ile birşey yazdıgımı hatırlamıyorum unutacak kadar uzaklaştım. Mübarek her işimizi görüyor.

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

dle ye girmene hiç gerek yok. Wp hayli hayli işini görür. Nasıl çalıştıgını bilmediğin için sana biraz tuhaf geliyor. Şimdi bütün işlemlerini themes klasörü içerisinde tema dosyanda yapacaksın. Widget içerisine yazdıgın php kodu işlenmez. Yani dogrudan panelden işlenmez onu işler hale getirmen gerekir yada kendin bir widget geliştirmen gerekir. Tema geliştirmeyi öğrenmeden widget geliştirmek biraz kasabilir. Tavsiyem önce tema geliştirmeden başla. Mantıgı basit. 

Şimdi senin soruna gelecek olursak ip göstermek istiyorsun functions.php içerisine aşağıdaki kodu koy.

function get_the_user_ip() {
    if ( ! empty( $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'] ) ) {
    //check ip from share internet
    $ip = $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'];
    } elseif ( ! empty( $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'] ) ) {
    //to check ip is pass from proxy
    $ip = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
    } else {
    }
    return apply_filters( 'wpb_get_ip', $ip );
    }

add_shortcode('show_ip', 'get_the_user_ip');

artık sidebar yazı içerisinde [show_ip] yazdıgında kullanıcının ip adresini görebilirsin. Ama sidebardaki widget içerisinde yazdıgında gözükmeyecektir. Çünkü genelde temalarda widget text içerisinde shortcode işlenmez bunu işleyebilmek için functions.php içerisine yine sunu ekle

add_filter('widget_text','do_shortcode');

Dediğim gibi kendi temanı geliştirmeye bak birkere alıştınmı bırakamazsın. Çünkü çok pratik 4 yıldır klasik php ile birşey yazdıgımı hatırlamıyorum unutacak kadar uzaklaştım. Mübarek her işimizi görüyor.

eyvallah bunu deneyecegim.

Toplam Hit: 999 Toplam Mesaj: 8
php admin panel admin panelli template