Termosifon Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Kış aylarında malum havalarda kapalı olunca güneş panelinden istediğimiz gibi faydalanamıyoruz. Bölgede doğalgaz yok mecbur elektrikli termosifon almak zorundayız.

Annemlerin evindeki 20 yıllık beko daha geçen sene arıza yaptı tabiki hiç bir ürün artık o malzeme kalitesi ile üretilmiyor.

İstediğim sorun çıkartmasın yazları kapatırım senede 6-7 ay anca kullanırım ama bu aylarda da 7/24 açık olması gerek fazla da elektrik tüketmesin.

Şuan piyasaya baktığımda 

Demirdöküm 65 LT 1800W 2.150 TL

Baymak 65 LT 2000W 1.950 TL

Arçelik/Beko 65 LT 1800W 2.250 TL

Bosch 65 LT 1800W 2.650 TL

Profilo 65 LT 1800W 2.500 TL

Daha önce beko da sorun yaşamadığımız ve servis ağı geniş olduğu için yine beko düşünüyorum ama demirdöküm de çok tutuluyor gibi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Bir ara bayağı araştırdım geçen yıl almadan önce. Bu karın hepsi zaten aynı mantık çalışıyor hocam. Ne yazık ki faturanın bol çıktığı şu dönemde enerji sınıflısı da yok bunların... Bütün kettle bir nevi. Alırken hangisinin servisine güveniyorsan onu al veya malzeme kalitesini karşılaştır. Ben şahsen Demirdöküm aldım , zaten Vaillant markası Demirdöküm. Memnunum. 

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Letgo falan bak hocam geçen ay çiftliğe bir kaç kullanılmış Arçelik marka 200 liraya aldım sanırım hala garantisi var İnternetleri fiyatı 3200 falandı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Hocam 75 lık aldım gecen sene arcelık 1.500 du tavsıye ederım sıcak akarken soguma durma kesınlıkle yok.

ve mutlaka Korozyona Karşı Korumalı olanları almaya bak.

DracuLax tarafından 22/Oca/22 21:12 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

Bende almayı düşünüyorum temiz ikinci el , bizim bi arkadaş Arçelik 300 liraya almıştı , fakat bu elektrik olayı nasıl oluyor acaba , şimdi evde mutfak lavabo ve duşta kullanacağım kol gibi elektrik yakar mı açana , faturaya nasıl bir yansıması oluyor 

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Bende tavsiye de bulunayım.

Termosifon alma. Sürekli 75 lt suyu sıcak tutmaya çalışacağından çok elektrik tüketir.

Rezistans lı ısıtıcıda az yaksun diye bişey olmaz hepsi aynı yakar, çok yakar.Rezistansta elektrik ısı dönüşüm verimi %100 sayılır.

Ani su ısıtıcı al. İhtiyacın kadarını ısıt kullan. Banyo vs de kova kullan.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

Bende tavsiye de bulunayım.

Termosifon alma. Sürekli 75 lt suyu sıcak tutmaya çalışacağından çok elektrik tüketir.

Rezistans lı ısıtıcıda az yaksun diye bişey olmaz hepsi aynı yakar, çok yakar.Rezistansta elektrik ısı dönüşüm verimi %100 sayılır.

Ani su ısıtıcı al. İhtiyacın kadarını ısıt kullan. Banyo vs de kova kullan.

ani su ısıtıcı almıştım bin tane sorun açtı başıma ve bu olacağını bile bile aldım 

demirdöküm yada beko bakacağım gibi

Toplam Hit: 660 Toplam Mesaj: 7
termosifon elektrik elektrik