Thonny Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Hocalar bizim üniversite hocası Thonny diye bir programdan bahsetmiş. Phyton'un yavrusu gibi bir şey. Bu sene bizim okulda doğru düzgün ders işlenmedi. Üstüne üstlük üniversiteler de uzaktan eğitime geçince iyice boka sardı. Kadın şimdi işlemediği  konu üzerinden ödev bırakmış yarın teslim edilsin istiyor. Ödev https://dosya.co/yhgvrou5a0r6/odev1_(1).pdf.html   bu linkin içinde. Sanırım oldukça basit ama hiç Thonny görmedik biz. İnternette de kaynak bulamadım. Bilen bir hoca yardım edebilir mi ya da bir kaynağa yönlendirebilir mi acaba

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Thonny bir python ide'si. Bildiğim kadarıyla yeni başlayanlar için debug adımlarını falan görselleştirip kodun çalışma mantığını anlatmaya çalışıyor. Onun dışında python is python.

ComputerWolf tarafından 29/Mar/20 15:43 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Thonny bir python ide'si. Bildiğim kadarıyla yeni başlayanlar için debug adımlarını falan görselleştirip kodun çalışma mantığını anlatmaya çalışıyor. Onun dışında python is python.

Ben benim ödevleri Python üzerinden aratayım o zaman hocam teşekkürler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bu soruları yapamıyorsan oturup sıfırdan bir python dökümantasyonuna bak hocam. Zor sorular değil. İlk soruda hoca sanırım ingilizce bir dökümandan googletranslate ile çeviri yapmış :) Tuhaf bir Türkçe kullanmış. Ama oldukça basit soru.

İkinci soru çok daha basit.

----

yildiz = int(input("Kaç yıldız? : "))

i=0
    while i < yildiz :
    i += 1
    print("*"*i)
    ----

şöyle bir kodun doğru çalışması gerek. Döngüyü ters çevirirsen 2. sorunun diğer sorusunun cevabı olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Bu soruları yapamıyorsan oturup sıfırdan bir python dökümantasyonuna bak hocam. Zor sorular değil. İlk soruda hoca sanırım ingilizce bir dökümandan googletranslate ile çeviri yapmış :) Tuhaf bir Türkçe kullanmış. Ama oldukça basit soru.

İkinci soru çok daha basit.

----

yildiz = int(input("Kaç yıldız? : "))

i=0
    while i < yildiz :
    i += 1
    print("*"*i)
    ----

şöyle bir kodun doğru çalışması gerek. Döngüyü ters çevirirsen 2. sorunun diğer sorusunun cevabı olur.

Dediğim gibi bu dönem ders işlenmedi hocam veri yapıları dersinde hiç :) Sıfırdan pyhton videoları bakıyorum şuan. Sizin attığınız kod satırını yapıştırdım hata verdi. Muhtemelen ben yanlış yapıştırdım ama bakalım şimdi kaynak okuyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

:) youtube'da Derek Banas var onun python videolarını izle hocam. Dongulerdeki satirlarin girintilerine dikkat etmek gerek.

https://paste.ofcode.org/qwfCB7ndqhKLvvpPFcM65U

yildiz
    = int(input("Kaç yıldız? : ")) i=0 while i < yildiz : i += 1 print("*"*i)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

:) youtube'da Derek Banas var onun python videolarını izle hocam. Dongulerdeki satirlarin girintilerine dikkat etmek gerek.

https://paste.ofcode.org/qwfCB7ndqhKLvvpPFcM65U

yildiz
    = int(input("Kaç yıldız? : ")) i=0 while i < yildiz : i += 1 print("*"*i)

Şimdi oldu hocam teşekkürler. Hemen youtube'e geçiyorum :)

Toplam Hit: 1315 Toplam Mesaj: 7
thonny