THY Travel Hackathon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

thy bu yıl düzenlediği hackathon‘lar ile bir yolcunun uçakla seyahat sürecinin tamamında önemli yenilikler getirmeyi amaçlıyor.

-hizmet sektöründe olan havayolu firmaları, sadece uçuş boyunca değil bir yolcunun havalimanın varışından gittiği destinasyondaki hedefine ulaşana dek kusursuz bir hizmet sergilemek üzerine çalışıyor. aslında uçuş, uçak havalanınca değil siz havalimanına gitmek üzere evden dışarı adım attığınız anda başlıyor. havayolları da bu dev operasyonun içinde müşteri memnuniyetini de ön planda tutuyor. hackathon‘lar ise tüm bu süreç boyunca yaşanan problemleri “hacklemek” istiyor ve ortaya önemli çözümler çıkartmayı hedefliyor.

thy api’larını, web ve mobil servis dokümantasyonlarını açarak, hackathon boyunca geliştiricilerden farklı uygulamalar yaratmalarını, web ya da mobil kanallardan satışları artırabilecek projeler geliştirilmesini istiyor.bunu yaparken yapay zeka, nesnelerin interneti, büyük veri, sanal ve artırılmış gerçeklik, blockchain, biyometri gibi yeni ve yükselen teknolojileri kullanmalarını bekliyor.

thy hackathon’da sita, sabre, turkcell, pointr, locuslabs, iyzico, i̇ett, i̇sbak, here maps, yandex, uber, ininal, turkgen gibi api sağlayıcı ortaklarının sunduğu servislerden de yararlanılabilecek

etkinlik florya’daki türk hava yolları uçuş eğitim merkezi’nde gerçekleşecek.ve ayrıca “tktravelhackathon” promosyon koduyla uber’e kaydolan yarışmacıların etkinlik tarihleri boyunca etkinlik alanına gidiş veya dönüşte ilk uberxl yolculukları 30 tl’ye kadar ücretsiz olacak.

i̇steyen herkesin katılabileceği turkish airlines travel hackathon’da seçilen ekiplere turkcell, iga, yandex, sabre ve hackquarters firmaları tarafından özel ödüller almaya da hak kazanacak. 22-23-24 aralık tarihlerinde gerçekleşecek ve 100.000 tl’den daha yüksek bir tutarda ödül verilecek hackathon’a 15 aralık’a kadar  başvurabilirsiniz.

Link : https://www.hackathon.turkishairlines.com/basvuru

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Selamlar,

Ben bu hackhaton'a katılmayı bir haftadır düşünüyorum. Güzel olduğunu düşündüğüm bir fikirde mevcut. Ancak ekip arkadaşlarım o günlerde işleri olduğunu belirtip katılamıyorlar.

C# konusunda api / web servis kullanmış (yada çok daha ileri bilgiye sahip) arkadaşlar ulaşırsa birlikte hazırlanalım yardılaralım ve kazanalım. Daha önce böyle yarışmalara katıldım ve ödül de kazandım. 

Dönüş için PM kullanabilirsiniz.

Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Ben bu hackhaton'a katılmayı bir haftadır düşünüyorum. Güzel olduğunu düşündüğüm bir fikirde mevcut. Ancak ekip arkadaşlarım o günlerde işleri olduğunu belirtip katılamıyorlar.

C# konusunda api / web servis kullanmış (yada çok daha ileri bilgiye sahip) arkadaşlar ulaşırsa birlikte hazırlanalım yardılaralım ve kazanalım. Daha önce böyle yarışmalara katıldım ve ödül de kazandım. 

Dönüş için PM kullanabilirsiniz.

Teşekkürler.

Güncel.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Tahribattan bir ekip çıkarsa efsane olur. Manevi destek benden :) 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xen
    Xen's avatar
    Erkek

Öncelikle belirtmek isterim ki, kodunuzu değil fikrinizi satıyorsunuz.

Adamların sizin yazdığınız kodu yazacak 100 den fazla adamı var, fikrinizi ne kadar iyi pazarlarsanız yarışmayı kazanma ihtimaliniz o kadar artar.

Unutulmamalıdır ki bu tarz yarışmalar da her zaman şaibe döner hele ki neredeyse tüm yazılım ekibi torpilli olan THY'nın hackathonun'da :) bknz: garanti hackathon: https://eksisozluk.com/garanti-hackathon--4946122

siktiri boktan boğaziçinin 5 gruplu hackathonu bile şaibeliydi :D nede olsa tecrübe konuşuyor çok hackathona katıldım.

Yapılması gereken basit, Jürileri etkile 3-5 ne atabiliyorsan cebine at yoluna bak, birincinin kim olduğunun bir önemi yok :)

İşsizseniz, mentorları ve jüriyi etkileyerek işe girme şansınız var bir çok arkadaşım bu şekilde işe girdi. ama daha öncede dedidiğim gibi THY nin hackathonun'da zor...

Bu sebeple benim yanımda interaktif sunum hazırlayabilen sadece 3 gün boyunca sunum ve yapılacak konuşmayla ilgilecek bir arkadaş arıyorum kod bilmesine hiç gerek yok.  Şu an için fikrim yok ama düşünecek vaktimiz var, bu konuda geri dönüşlerinizi bekliyorum.

Not: Masaüstü uygulama geliştirecekseniz hiç gidip yorulmayın.

Xen tarafından 08/Ara/17 23:42 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 16602 Toplam Mesaj: 5
thy