folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Tomcat SSL Sertifika

Tomcat SSL Sertifika

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Merhaba Local network üzerinde kullandığım bir yazılım var SSL sertifikanın günü geçmiş şuan bi sorun yaşamaktayım. Java ve Tomcat tarafına çok uzağım sadece hiç bilgim yok. local ip üzerinden çalışan bir uygulama domain altyapısı vs mevcut değil. Openssl ile sertifika oluşturdum fakat keystore oluşturamadım. 127.0.0.1 ve local ip olan : 10.0.0.50 için bir adet sertifika ve şifresi : hmn4todw   olan bu sertifika eklenmiş bir adet keystore ihtiyacım var alias tomcat olacak.Bu konuda yardımcı olabilecek bi arkadaş var mıdır ? 

ZzZzZzZ...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

hocam meraktan sadece, yazılım ismi nedir.

Parlayan bizi paylar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

hocam direk çözümü öneremeyecem ama ancak çok sıkışırsan ve işin içinden çıkamazsan web sunucusuna haproxy kurup, ssl'i haproxy üzerine kurup çözüm bulabilirsin galiba.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Aslında keytool ile yaptım fakat browser chrome ve webkit sertifikada ip alanı doğrulayamadığı için hataya düşüyo.Bu işi webkit için çözmem lazım

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

Aslında keytool ile yaptım fakat browser chrome ve webkit sertifikada ip alanı doğrulayamadığı için hataya düşüyo.Bu işi webkit için çözmem lazım

Sertifikayı oluştururken SAN (Subject Alternative Name) kısmına IP adresini yazman gerekiyor. Bunu yaptığında chrome hata vermez 

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı
    trooper bunu yazdı

Sertifikayı oluştururken SAN (Subject Alternative Name) kısmına IP adresini yazman gerekiyor. Bunu yaptığında chrome hata vermez 

Yarın bi deneyeceğim hocam teşekkürler

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

denemelerim yine başarısız oldu san ekleyerek oluşturdum fakat hala hata almaktayım.Anlayan müridlerin bi omuz atmasını bekliyorum.Up olsun

ZzZzZzZ...!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

ne hatası alıyorsun hocam browserların siteye ilk girişteki hatalarını paylaşır mısın?

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

ne hatası alıyorsun hocam browserların siteye ilk girişteki hatalarını paylaşır mısın?

NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID hatası almaktayım.Chrome ile sorunu çözerim fakat ben bu sayfayı 3. parti yazılıma entegre webkit browser ile açtırıyorum o direk ssl error deyip açmıyo browsera müdahale şansım yok hatayı ignore edemiyorum o yüzden mecburen sertifika sorununu çözmem lazım

ZzZzZzZ...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

O zaman Tomcatte truststore'a eklemen lazım hocam

Toplam Hit: 2082 Toplam Mesaj: 10
tomcat