folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Toshiba Dizüstü Bilgisayar Açılma Sorunu

Toshiba Dizüstü Bilgisayar Açılma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Merhaba murid&murideler,

Birkaç gün önce diğer dizüstü bilgisayarım açıkken orijinal bir müzik cdsi taktım ve bilgisayar birden kendisini yeniden başlattı, daha doğrusu başlatamayıp bozuldu. Ne yaptıysam düzeltemedim. Güç tuşuna basıyorum, bilgisayar açıldıktan 10-15 saniye sonra kilitlenip kalıyor. Başka bir dizüstü bilgisayarın pilini taktım fakat sorun düzelmedi. Pili çıkartıp şarj aletiyle çalıştırdım yine yemedi.

Çözüm olarak ne önerirsiniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

hocam nerden baslayınca 15 sn donu nerde donuyo yani biosdamı vea vindovz açılıkenmi???

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Windows açılma ekranına gelmiyor bile. Bilgisayarı açtıktan 10 saniye sonra kilitlenip kalıyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

kardesim f8 ile açmatyı dene dos komutuna dus yani donanımsalmı yoksa yazılımsalmı onu ogreniriz en azından yazılımsalsa en temizinden bi format :)

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Dos komutuna düşebiliyorum ve bütün seçenekleri de denedim zaten. Sonuç aynı; açılmıyor.

Hangi donanımdan kaynaklanır acep?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

donanımsal değil muhtemel işletim sisteminden kaynaklanıo bi dene bakalım tamir muhabbetini olmadı ustune kurulum yap dosyalarını kurtar sonra bak duruma yok dos bilgim ii diosan c den d ye cek dos dan

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

ayhun bunu yazdı:
    -----------------------------

donanımsal değil muhtemel işletim sisteminden kaynaklanıo bi dene bakalım tamir muhabbetini olmadı ustune kurulum yap dosyalarını kurtar sonra bak duruma yok dos bilgim ii diosan c den d ye cek dos dan

-----------------------------

C ve D diye 2 bölüm yok, sadece C bölümü var. Üstüne kurulum yaparım fakat dosyalar silinirse sıçarım, bildiğin sıçarım :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

ustune kurulum yapıcaksın kardesim yeni klasor olustur kur gec onun içine daha sonra dosyalarını biyere yedeklersin sonra tekrar temiz bi format atarsın skıntın kalmaz

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Şu anlık o görünüyor zaten.

Teşekkürler yardımların için.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

yapabileceğinde fazla birşey yok zaten belki sunu deneyebilirsin butun suruculeri iptal et biosdan cd-rom usb vs gormesin ole açmayı dene ama bi işe yaramaz die dusunuorum

delimiyim ben?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek

Hiren's BootCD veya  usb  yap daha  sonra ac laptopu bununla..Bilgilerini yedekle ve  formati  bas..

2 kere format atmana  gelerek  kalmaz...

Ama  ondan  once  ram lari  bi  cikar  tak bakalim  olmassa  format atarsin...

Siz arkadaslarimdan rica ediyorum lutfen sirk, hayvanat bahceleri veya gosteri havuzlari denen o iskence kamplarini ziyaret etmeyin , ettirmeyin. Ozgurluk sadece insanlar icin gecerli bir kavram degildir. --------------------------- SINCE 2001 TILL FOREVER TBT Güçlü bir halk lidere ihtiyaç duymaz. E.Z
Toplam Hit: 1333 Toplam Mesaj: 11