folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Tp Link Modem Sorunu Ve Ttnet

Tp Link Modem Sorunu Ve Ttnet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek

Hocalar, Tp link td-w8910g (v3) modem var elimde. İnternet hız testinde 11 Mbps civarı bir değere ulaşıyorum. Ev dubleks ve aynı anda 2 laptop genelde aktif şekilde çalışıyor. Birinde online oyun diğerinde ise 480p film izleniyor. 
    Gelelim şimdi problemimize. Yukarı katta dizi izlenirken online oyun oynamak mümkün olmuyor. Ya da ikinci bir 480p dizi/film izlemek biraz sıkıntı yaratıyor. Modemle aramda 2 metre var yok hemen odanın dışında konumlandırılmış pozisyonda. Ayrıca yukarıdaki laptopta da 3 diş çekiyor. Halbuki sinyali o kadar kesecek birşey yok arada. Neyse modemi değiştirmeyi düşünüyorum da sıkıntı modemden midir onu bilemedim. Sizlerin yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Mesafe her zaman iyidir... Ne haddini aşan olur azizim, Ne de canını sıkan...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Sıkıntının modemde olup olmadığını anlamak için sadece ping atarak 1-2 test yapabilirsin.

19:00 - 01:00 saatleri dışında yapmanı tavsiye ederim.

Ping atmadan önce Windows görev yöneticisi veya netmeter (http://netmeter.en.softonic.com/) tarzı bir programın yardımıyla bilgisayarların trafiğini izlemek gerekir.

Sinyal sorununu tespit etmek için; Modemin yanındayken 8.8.8.8'i -t ile ping atmaya başla ve yavaşça uzaklaş. Uzaklaştıkça ping süreleri dengezileşiyor ve paket kaybı başlıyorsa sorun var demektir.

Bandwidth sorunu için ise iki bilgisayarda da -t ile google'ı pinglerken birinden download yapmaya başla. Kullanım 11mbit civarındayken ping süreleri dengesizleşiyor/paket kaybı oluyorsa sıkıntı yok, 5-6 mbit'lerdeyken diğer bilgisayarda paket kaybı başlıyor ise modemde sorun var demektir. Qos ayarlarını kurcalamak gerekebilir.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca  online oyun oynayan pc ye etternet kablosundan internet ver oyle tekrar dene lag olucak mı bakalım ?

ustura tarafından 09/Kas/14 10:06 tarihinde düzenlenmiştir

itsin oglum sen adam degilsin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

Hocam Tp-lınk modemler genelde sorunlu oluyor kopmalar çok oluyor sınırlı bağlantı felan sorunları en iyisi ethernet kablosu ile bağlanman birde öyle dene yada yeni bir modem al  kullanıcı yorumlarına felan bakıp 

TOMBLACK tarafından 09/Kas/14 11:08 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 933 Toplam Mesaj: 4