TP-Link TL-WR710N

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Dostlar;

Evde kablosuz alanı güçlendirmek için TP-Link TL-WR710N model cihazı aldım. Kurulumunu yaptım. Ancak, tüm cihazlarda şimdi wireless sinyali full gözüksede internet hızı daha da yavaşladı. Kurulumu Repeater olarak yaptım. Dinamik IP'yi, Statik IP ile değiştirdim. Bağlanan cihazların IP adresini Statik'e çevirdim. Hem modem hem repeater'da MAC'larına göre cihazlara aynı IP'yi atadım vs vs vs. Fikri olan var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

wr710 ana modeme iyi bağlanamıyordur. Konumlandırmanı iki modemin yan yana olduğu zamanda bir dener misin?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Hocam,

En iyi sinyal alabileceği noktaya koydum. Ana modem üst katta. Kulakların ikisi de yere bakıyor. WR710'da alt katta tam simetrik olarak altında. Aralarında sadece dikey 2,5 metre mesafe var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Hocam,

En iyi sinyal alabileceği noktaya koydum. Ana modem üst katta. Kulakların ikisi de yere bakıyor. WR710'da alt katta tam simetrik olarak altında. Aralarında sadece dikey 2,5 metre mesafe var.

betonarme yapılarda işler biraz değişiyor hocam. Evet sen teorik olarak 54mbps bağlanıyorsun üst kata ama uygulamada öyle olmuyor. En iyisi ne yazık ki kablo. Eğer kablo olayınız yoksa, dış ortam ap le ile balkondan bire bir görüş ile aşağı yukarı bağlantı yapılabilir ama mâliye çoooook artar gerek yok.

Benim fikrim bu. Başka bilenlerde yorumlar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Stabil baglanti kurulamiyorsa iki router arasinda iletisim kopuklugu oluyordur. Anten degistirilebilir yada aluminyum folyo yardimiyla daha fazla sinyal toplamasi icin icbukey bir yardimci anten yapilabilir. Teorik olarak ikiside is gorur. Network icindeki ping degerlerin yuksek mi? Dusuk ise wireless yayin kanalini degistirmeyi deneyebilirsin

Toplam Hit: 1220 Toplam Mesaj: 5
tp-link