Tplink WA901ND Sorunu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Merhaba müridler mürideler,

1 senedir bu cihazı kullanıyorum fakat bir türlü elim deyipte adam gibi ayarlayamadım hızlı kurulum ayarları var ama oda durmadan kopuyor interneti kesiyor saçma saçma hareketler yapıyor yani anlayacağınız.

Ben bu cihazı kablosuz alıp kablosuz olarak dağıtması için aldım yani modemin menzilini artırmak için kullanıyorum. Modemimde turkcell superonline'nin vermiş olduğu Huawei Hg255S

Şimdi olayı kısaca özetlemem gerekirse bu internete  telefon+pc+tablet toplam 10-12 cihaz bağlanıyor.İnternetim fiber olduğu için modemden bağlanırken herhangi bi sorun yaşamıyorum hız konusunda fakat tplink üzerinden bağlanırken hız yarıya düşüyor hadi onuda geçtim bazen ip vermiyor(otomatik ip olduğu halde) gidiyorum kapatıp açıyorum tekrardan internete bağlanabiliyorum. 

Tplink üzerindeki gateway 192.168.1.1 yani Ana modemle aynı. Tplink'in ip'si statik ip.  

İp atama aralığı 192.168.1.0-192.168.1.254 e kadar. Yani 10-12 cihaz için bence ideal ama sorun yaşamamak için daha iyi bir yönteminiz varsa çok memnun olurum.

Bütün yardımlar için şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum...

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

eger ana modem kablo mesafesındeyse hıc bosuna kastırma  bu zıkkım yuzunden 1-2 sene ınternetten sogudum  ve sucu hep modemde buluyodum ısım bılgısayar oldugu ıcın elımın altında modem bol ve denemedıgım yol kalmadı

en son cektım kabloyu ve miss  harcadıgım zamana acıdım

sımdı gelen musterılerıme de dıyorum kablosuz kablosuz yapacaksan bosuna alma  baş belası  (prof ekıpmanlarla elbette yapılır ama 100-150 lık malzemelerden bısı bekleme)

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Wifi kanalını değiştirmeyi denediniz mi?

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    kady bunu yazdı

eger ana modem kablo mesafesındeyse hıc bosuna kastırma  bu zıkkım yuzunden 1-2 sene ınternetten sogudum  ve sucu hep modemde buluyodum ısım bılgısayar oldugu ıcın elımın altında modem bol ve denemedıgım yol kalmadı

en son cektım kabloyu ve miss  harcadıgım zamana acıdım

sımdı gelen musterılerıme de dıyorum kablosuz kablosuz yapacaksan bosuna alma  baş belası  (prof ekıpmanlarla elbette yapılır ama 100-150 lık malzemelerden bısı bekleme)

Hocam haklısında kablo çekecek mesafede değil ne yazık ki. Yani modem benim evimde yeğenimde yukardan giriyor onun için aldım routeri ama durmadan kopuyor :) Şimdi statik ip değilde smart ip olarak ayarladım Tplink wa901nd'yi bide öyle denicem bakalım olcakmı:)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

kanal olarak 11 i seçiyoruz hocam bundan kaynaklanan bir sorun olabilir mi? etrafta baya wifi var çünkü

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Tp linkteki çekim gücü nedir? 

Fiber hızın nedir?

modemlerin maximum gücü intenet hızından düşük olabilir mi? Geçi tr. Şartlarında olmaz ayrı mesele

( bende 1gbit okul bAğlanıtısı vardı 300 mbit diye tplink aldım wan girişi 100mbit wifi çıkışı 300 mbit imiş şerroların )

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

kanal olarak 11 i seçiyoruz hocam bundan kaynaklanan bir sorun olabilir mi? etrafta baya wifi var çünkü

Olabilir. O kanaldaki yoğunluk etkiler.

Tam okumamışım, tplink repeater modunda değil sanırım? Değilse neden değil?

Olaylara karışmayın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Tp linkteki çekim gücü nedir? 

Fiber hızın nedir?

modemlerin maximum gücü intenet hızından düşük olabilir mi? Geçi tr. Şartlarında olmaz ayrı mesele

( bende 1gbit okul bAğlanıtısı vardı 300 mbit diye tplink aldım wan girişi 100mbit wifi çıkışı 300 mbit imiş şerroların )

fiber hızım 25 Mbps modemden ölçtüğümde 25 tplink üzerinden ölçtüğümde ise 15 civarı görüyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    enesshn18 bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

Olabilir. O kanaldaki yoğunluk etkiler.

Tam okumamışım, tplink repeater modunda değil sanırım? Değilse neden değil?

tplink repeater modunda hocam :)

Toplam Hit: 622 Toplam Mesaj: 9
accespoint tplink wa901nd