Trend Takibi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Bir proje icin trend takibi yapmam gerekiyor. O hafta/ay icinde trend olabilecek seyleri erkenden nasl analiz edebilirim? 

Mesela atiyorum squid games isimli dizi dünyada ses getirdi. bu dizi henüz bu kadar patlamadan bunu anlayabilir miyim?

Ya da atiyorum X firmasi ABC diye bir ürün cikariyor ve cok kullaniliyor, ses getiriyor. 

Kisacasi trend olacak seyi erkenden tespit edebilir miyim? 1 gün bile erken olsa bile iyidir

Google trends geldi aklima ama cok etkili oldugunu sanmiyorum, cünkü alakasiz seyler de var mesela suan japonyadaki deprem.. Ben daha global ve daha uzun süreli etkisi olabilecek potansiyel trendleri bulmak istiyorum.

Her türlü görüs, öneriye acigim :) ücretli servisler varsa onlari da paylasabilirsiniz

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hoşgeldin hacı  :)

Benim bildiğim kadarıyla bunun da danışmanlığını veren şirketler var. Biraz yüzeysel bir araştırma olarak mesela Googleda hangi ülkeden hangi kelimenin kaç kere arandığına bakabiliyordun.

Mesela sen Türkiyede kpop popüler olacak mı diye merak ediyorsan kpop diye Türkiye aramalarının son 3 aylık rakamlarına bakarak az çok bir çıkarım yapabilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Hoşgeldin hacı  :)

Benim bildiğim kadarıyla bunun da danışmanlığını veren şirketler var. Biraz yüzeysel bir araştırma olarak mesela Googleda hangi ülkeden hangi kelimenin kaç kere arandığına bakabiliyordun.

Mesela sen Türkiyede kpop popüler olacak mı diye merak ediyorsan kpop diye Türkiye aramalarının son 3 aylık rakamlarına bakarak az çok bir çıkarım yapabilirsin.

hosbulduk :) 

kpop'un türkiyede popüler olup olmamasi önemli degil ama dünya sahnesine cikacagi zamani yakalaybilmek istiyorum bir sekilde. Ayrica belirli bir konuda kendim arama yapmak yerine, bak söyle bir sey var, gittikce dünyada yayiliyor gibi bir bildirim de almak istiyorum.

mesela baska bir örnek vereyim. tik tok herkes tarafindan duyuldugunda ben de duydum. Ama isterdim ki, bir kac hafta-gün öncesinden bileyim. Muhtemelen bu adamlar yatirim da aliyor. Acaba onlari mi takip etmek lazim, ki her durumda da bu olmayabiliyor. 

Bir sekilde bir metric olmali bunlarin tespiti icin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Hocam bende yükselecek hisseleri önceden bilmek istiyorum.,

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

Hocam bende yükselecek hisseleri önceden bilmek istiyorum.,

bu farkli bir olay hocam ama illa yapmak istiyorsan, hacim artisini takip edebilirsin..

benim dedigim bir sey trend olmaya aday oldugunu nasil anlayabiliriz. 10 tanesinden belki 1 tanesi olabilir gibi bir sey. 

Bu konuya cok uzagim, ama sanirim seo'cular falan bu tarz seyleri daha iyi biliyordur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

https://halktv.com.tr/dunya/trendyolun-sahibine-servet-degerinde-ceza-794382h

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

meetglimpse.com a bakarmısın hocam 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    LinkinMeTiN bunu yazdı

meetglimpse.com a bakarmısın hocam 

Hay sen çok yaşa hocam ya. Tam istediğim siteyi bulmuşsun. Çok faydası olacak, çok makbule geçti eyvallah. 

Toplam Hit: 685 Toplam Mesaj: 8
trend takibi