folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Hakkında ?

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Hakkında ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Cümleten iyi akşamlar,

Konu malumunuz,

http://www.tahribat.com/forum/telefonun-ekranina-ne-olmus-olabilir--211055 

mesaj geldi sabah, ekran içi sıvılı garanti dışı şeklinde, güzelcede geçirmişler 650 lira olarak onay bekliyolar benden. 

Ter ekran altına nasıl geçimiş yarın ilk işim onu sormak olacak. Ter sonuçta, itfaiye hortumunun tazyikli suyu değil. LG m.hizmetlerini aradım takan olmadı gevşek gevşek konuştu telefonda ki isterseniz yaptırın yada yaptırmayın falan fistan.

Ben hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum. Aklıma takılan şey telefonun yaptırılmasına onay verip mi başvurmalıyım heyete yoksa gidip telefonu alıp servisten sıvı temasına dair raporu/belgeyi alıp aleti yaptırmadan mı başvurmalıyım ? 

Heyetten ne gibi sonuç çıkar ayrıca, sıvı teması sonuçta cihazın içindeki bandın rengi attıysa yapacak bişey yok dna testi yapacak halleri yok ter mi musluk suyumu diye. Benim itirazımın sebebi terleme ile cihaz bu hale nasıl gelir bu kadar basit mi bu iş. Suya düşşe anlayacam yağmur olsa anlayacam.

Yarın gün boyu çalışıyorum gidip alma durumum yok cihazı telefonla onay yada red vermem gerek bu işlerden anlayan birisi bana akıl verirse güzel olacak.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam 5-6 ay sürer o iş. Bilir kişi bakacak telefona sonra karar verecekte LG kararı kabul edecekte ohoo. Sen genel müdürlüğe vs yaz şansını zorla derim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

red verip arıza tespit kağıdınıda isteyin telle geri göndersinler. daha sonra hakem heyetine garanti kapsamında değişim yapmadıklarını. kullanıcı kaynaklı olduğunu idda ettiklerini. arıza nedeninin saçma olduğunu gerekçeleriyle açıklayıp telefonun sıfır kutusunda birebir değişim veyahut sıfır değerinde nakit ödenmesini talep edebilirsin. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam 5-6 ay sürer o iş. Bilir kişi bakacak telefona sonra karar verecekte LG kararı kabul edecekte ohoo. Sen genel müdürlüğe vs yaz şansını zorla derim.

yok şuan zaten lg sitesi üzerinden mesaj yolluyorum müdürlükleri vs neresi varsa bulup mail adreslerini yazıcam şikayetvara'a da açıcam bi başlık. Peşini bırakmam asla da bu kanal üzerinden de yürümek istiyorum da onların tespiti nasıl olacak onu merak ediyorum nasıl yol izlemem gerek onu bilmiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

akıllı telefonların içinde bir bant var sıvı teması oldugunda o renk değiştirir , o bant sende sıvı tamasını işaret ediyorsa isterse 10 tane hakem heyeti glsin bişi yapamazlar.

benzer bir durum başımıza geldi müşteri hakem heyetine başvurucam dedi , teknik servisi aradım bizim için sorun yok olan onun 6 ayına olur bide kaybeder dedi gayet rahattılar yani.

benim bir cihazımda sıvı teması yokken ( yani ben öyle sanıyordum ) sıvı teması tespit edilmişti sonuç  çöpe gitti.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

akıllı telefonların içinde bir bant var sıvı teması oldugunda o renk değiştirir , o bant sende sıvı tamasını işaret ediyorsa isterse 10 tane hakem heyeti glsin bişi yapamazlar.

benzer bir durum başımıza geldi müşteri hakem heyetine başvurucam dedi , teknik servisi aradım bizim için sorun yok olan onun 6 ayına olur bide kaybeder dedi gayet rahattılar yani.

benim bir cihazımda sıvı teması yokken ( yani ben öyle sanıyordum ) sıvı teması tespit edilmişti sonuç  çöpe gitti.

Yani durumlar bu kadar mı bok? Bir telefon aldık, insan gibi kullanamayacağız mı? Tüketiciyi korumak nerede? İyice boka sarmaya başladı bu işler bakalım hayırlısı artık.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Galaxy Note 3 veya Note 4 vs olsa anlarım kasada boşluk var fakat G4'te nasıl girdi ter ben hala anlamadım.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

@mkyb hocu resimleride attım zerre boşluk yok özellikle inceledim ordan ter girme şansı yok. Aklım almıyo benim napacam kafamda klimayla mı gezeyim :/ 

Zaten itiraz sebebimde terin oraya girmesi, ben bunu ispatlayamazsam firmanın iyi niyetine yada heyeti buna iknaya kaldı işim.

@PanxeR hocam bende farkındayım kağıdın renk atma durumundan, itirazım ter dolayısıyla bunun olması.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

aq öyle saçma şey mi olur iyi teknik servis tamirde açınca su döksün etiketin üstüne sonra kullanıcıya itelesin sıvı teması diye bu kadar boş bi muhabbet olamaz herhalde. Ayrıca teknik servisin dediği kesin doğru diye mi kabul ediliyo? ibne bi teknik servis hertürlü sikertir piyasayı o zaman. Bence mantıksız sen şikayetvara filan yaz hocam. Tüketici heyetine başvur. Terledim falanda deme aq kendi kendine gitti kesinlikle su teması yok teknik servis su teması var diyo de

http://www.chip.com.tr/haber/apple-dan-iphone-sahiplerini-rahatlatan-karar_25050.html

http://yesilcin.com/garanti-kapsamindaki-sarj-cihazina-sivi-temasi-diyerek-kabul-etmediler-t16985.0.html

http://www.gazeteport.com/haber/69976/cep-te-buyuk-kandirmaca

şunları da incele hacı istersen

ipneler sektör yapmışlar sıvı teması işini

Pisibaliqi tarafından 13/Eyl/15 23:48 tarihinde düzenlenmiştir

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
Toplam Hit: 2304 Toplam Mesaj: 9
lg lg g4 lg servis ter ile servis dışı kalan cihaz