folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Turkcell Karttan Çekilen Fazla Ödeme Hk. [Çözüldü]Turkcell Karttan Çekilen Fazla Ödeme Hk. [Çözüldü]

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  korayozrak
  korayozrak's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ekim/2012
  Erkek

  Hocalar merhabalar,

  Hemen özet geçeyim turkcellde babamın üzerine kayıtlı 3 adet numara var.3 numaranın toplam fatura tutarı 447.32 TL. Faturaları ödemek için turkcell.com.tr ye girdim. Giriş yapmadan fatura ödeme kısmına geldim 1. Numarayı girip çıkan faturayı seçip gereken bilgileri doldurdum (Tutar 263.50 TL) 3D secure doğrulama kısmına kadar sorunsuz gitti doğrulama kodunu girdikten sonra işleminiz şu an gerçekleştirilemiyor şeklinde bir hata verdi. Daha sonra birde giriş yapıp denedim ama bu sefer 3 numarayı toplu şekilde (1. Numara da dahil) ödemek için seçtim faturaları (Tutar 447.32 TL) yine aynı şekilde işleminiz şu an gerçekleştirilemiyor diye hata verdi. Ertesi gün kart ekstresine bakayım dedim. 8.11.2015 e ait turkcelle 2 adet ödeme çıktı ve 263.50 TL ve 447.32 TL ama bende ne dekont var nede faturanın ödendiğine dair bir bilgi sadece ekstreye bakarken şans eseri gördüm. 

  Gelelim olaya turkcelli aradım bireyselevrak@turkcell.com.tr ye ekstrenizi , açıklamanızı gönderin biz burdan işlem yapamıyoruz dediler. Olayı teyit etmek için time gittim. Timde aynı şekilde cevap verdi. Bende açıklamayı ve ekstreyi mail attım adrese ertesi gün bu ay ve önceki aya ait ekstrenizi mail adresimize gönderin denildi. Bankadan istedim işaretleyip gönderdiler ekstreleri bende turkcelle gönderdim. Daha sonra aradan 2 gün geçti haber gelmedi. 532 yi arayıp bu talep ne oldu diye sorduğumda sorun anlaşılmadığı için talebin kapandığını söylediler. Tekrar açıldı talep ve bu sefer kredi kartının numarası istendi onuda mail attım. Daha sonra bana gelen mesajda bu faturanın 1. Numaraya ait olduğunu belirten bir mesaj atmışlar sadece. 532 tekrar aradım ve sistemde fazla ödeme görünmüyor bir sorun yok denip geçiştirildi. Banka da fatura ödemesinin toplu olması sebebiyle numaraları göremeyeceğimizi söyledi. Yani 1. Numaranın faturasının 2 kez ödendiğini kanıtlayamıyoruz. Az önce sikayetvar.com a yazdım aynı şekilde bakalım gidişat ne olacak. 

  Şimdi size sormak istediğim bu işin içinden nasıl çıkabilirim neler yapılabilir de ödemenin 2 kez çekildiği kanıtlanabilir?

   

  ----

  Şikayetvar da açtığım talep üzerine telefon geldi. Şikayetinizi gördük detaylı inceliyoruz falan dediler. Nasıl olduysa 263.50 TL nin 447.32 TL nin içinde olduğunu fark etmişler. Ama hala sistemde fazla bir ödeme gözükmediğini söylediler. Nerden öğrendiniz diye sorduğumda geçiştirdiler bende pek üstünde durmadım. ( Galiba ben bu sorunu her aradığımda söylemedim öylece fark ediverdiler. "Tebrik ediyorum hepsini" ) Ödemenin tamamlandığına 263.50 TL nin kredi kartı bakiyesinden düşüldüğüne dair bir belge istediler gönderdik. Aradan 2 gün geçtikten sonra tekrar telefon geldi ve ödemenin 15 iş günü içerisinde hesaba aktarılacağını söylediler.

  korayozrak tarafından 30/Kas/15 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

  Yaptığım onca iyiliğin tek yanlışta unutulduğunu gördüğümden beri kötü biriyim.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PanxeR
  PanxeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  banka yapılan her işlem için dekont gösterebilir sana işlemler ön provizyonda mı yoksa gerçekten yapılmış mı o önemli 

  banka ile görüş bu tutarın kesiln kredi kartına borç olarak işlenip işlenmediğini öğren 

  kesin ödendi ise mükerrer ödeme turkcell sistemine düşecektir eğer turkcell e düşmez ise mükerrer ödeme banka parayı sana iade edecektir

   

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Yazilimci
  Yazilimci's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Şubat/2014
  Erkek

  Hocam turkcelle neden uğraşıyorsun ki :) faturaların çıktıları ile bankaya bir harcama itiraz dilekçesi ver. Banka ve turkcell uğraşsın. İtirazda süreç 45 günü bulabilir bilgine


  Titanyumun gücü adına!!!
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AnaMuhalefet
  AnaMuhalefet's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Kasım/2007
  Erkek

  Bir avukat bul mahkemeye ver ve geri çekme.  

  Davayı kazandıktan sonra bir de tazminat davası açarsın mağdurum da mağdurum diye :-)

  En ciddi yol bu. Diğer türlü sen uğraşıyorsun onlar ilgilenmeme modunda oluyor, ver mahkemeye sen ilgilenmeme modunda ol onlar koştursun azıcık da.

  ( Bankadan dekontu alıp aynı ödemenin mükerrer olduğunu kanıtladığını varsaydık )


  Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  WhatsApp
  WhatsApp's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Kasım/2015
  Erkek

  edit

  WhatsApp tarafından 21/Kas/15 21:10 tarihinde düzenlenmiştir
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Liquid
  Liquid's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Eylül/2005
  Erkek

  genelde fazla yapılan ödemelr sonraki aylardan, zamanı gelince düşülür


  İmzalamazsam ne olcak?
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Bilirkişi
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

   

  forum.shiftdelete.net/turkcell-kampanya-ve-tarifeleri/380449-turkcell-beni-kulagimin-arkasindan-tanir.html


  Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  korayozrak
  korayozrak's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ekim/2012
  Erkek

  Cevap verenlere teşekkürler öncelikle. Dün turkcelle son görüştüğümde faturanın ödendiği ama hiçbir şekilde 2. kez olan bir ödeme gözükmediği söyleniyor. Biz sizin ekstrenizde görüyoruz ama bizim sistemimizde öyle birşey gözükmüyor diye defalarca tekrarlıyorlar. Bankaya gidicez bankayla görüşelim bakalım ne diyecekler müşteri hizmetleri pek yardımcı olamadı bir yararımız dokunmaz tarzında konuştu.

   

  korayozrak tarafından 22/Kas/15 09:04 tarihinde düzenlenmiştir

  Yaptığım onca iyiliğin tek yanlışta unutulduğunu gördüğümden beri kötü biriyim.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  insidae
  insidae's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Kasım/2009
  Erkek

  banka olayı çözücektir onlarla görüş bence hocam, borç olarak kaydedip birdaki ay ekstreden parayı düşeceklerdir.


  Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ottomanmurat
  ottomanmurat's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Ağustos/2005
  Erkek

  Türkcell online de ne görünüyor Türkcell yatmak ister tabi para nin üstüne sen bankadan dekont al zaten dekont da fatura tutarindan fazla çekildiyse belli olur sende turkcelle dersin fazla çekildigin.


  Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  korayozrak
  korayozrak's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ekim/2012
  Erkek
  ottomanmurat bunu yazdı

  Türkcell online de ne görünüyor Türkcell yatmak ister tabi para nin üstüne sen bankadan dekont al zaten dekont da fatura tutarindan fazla çekildiyse belli olur sende turkcelle dersin fazla çekildigin.

  Hocam turkcellonlinede fatura ödenmiş gözüküyor ama fazla bir işlem gözükmüyor ama durum şöyle

  önce 1. numarayı tek ödemeyi denedim hata verdi ama ekstrede tutarı kesmiş gözüküyor ( 263.50 tl olan )
  sonra giriş yapıp 3 adet numarayı toplu ödemeyi denedim 1. numarada bu toplu ödemenin içinde bunuda kesmiş gözüküyor ( 447 tl olan )

  3 adet numaranın faturalarıda şöyle 1. numara 263.50 tl 2. numara 140.50 tl 3. numara 43.32 tl  toplamı 447 lira yapıyor.

  Ama site hata verdiği için ödeme tamamlanmış gibi gözükmedi ve 2 ödemeninde dekontunu vermedi ama ekstreye işlemiş.
  Bakalım pazartesi gidicem bankaya 1. numara için 2 kere öndendiğini gösterecek birşey alabilecekmiyim.

  Dün aradığımda adama söylüyorum bak kardeşim numaralar burda fatura toplamı her ay 447 tl bunun dışında bir ödemem yok benim turkcelle bu 263 olan 2. kez çekilmiş mükerrer diyorum.
  Biz ekstrede bir sorun olduğunu görüyoruz ama bizim sistemimizde görünmüyor o yüzden bir sorun yok bir işlem yapamayız diye tekrarlayıp duruyor.Ya kardeşim diyorum 263.50 tl olan ödeme 1. numaraya ait değil mi diyorum evet diyor bunu yazmışlar talep sonucunada diyor.
  Lan o zaman bu 447.32 tl olan ödemenin içindeki numaraları çıkart bana diyorum biz bir sorun görmüyoruz diye ısrarla geçiştiriyor.
  Benim numaralarımı görüyorsun toplam tutarı görüyorsun o kafan 3 tane faturayı toplamaya yeter herhalde bir bak diyorum 3 numaranın toplamına evet 447 lira diyor ama sistemde tek ödeme geçiyor sorun yokta sorun yok diye diye en son kapattım telefonu tamam kardeşim iyi günler diyip. Şuanda kanıtlayabilmek için bankaya gidicem ordan bir sonuç çıkmazsa başka yollara bakacaz artık.


  Yaptığım onca iyiliğin tek yanlışta unutulduğunu gördüğümden beri kötü biriyim.
Toplam Hit: 1169 Toplam Mesaj: 11
turkcell