folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Turksat Uydulu Çanaga Azerspace Eklemede Problem

Turksat Uydulu Çanaga Azerspace Eklemede Problem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek
    hocalar tek çanakta multi uydu kullanma sistemini görmüstüm dhaberde. Sampiyonlarligi icin falan lazım olur diye azerspacei eklemeye karar vermistim. Toplam 10 liraya lnb ve disecq alıp sistemi kurdum azeri kanalları geldi ama turksat kanallarının çoğu gitti atv kanald cnn çekiyor ama diğer kanallarda mesela trt show da sinyal yok diyor. receivera gelen kabloyu dayzekten çekip direk turksata bağlayınca düzeliyor. Bu islerden anlayanlar sorun nerden kaynaklanıyor

YalnızAdam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

disecq ayarlarını doğru tanımladınmı peki cihaza

vukuat tarafından 20/Ara/13 21:11 tarihinde düzenlenmiştir

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek
    vukuat bunu yazdı

disecq ayarlarını doğru tanımladınmı peki cihaza

evet çok kompleks degil zaten girislerini tanımladım azeri kanalları buldum güzel çekiyor

YalnızAdam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

hocam tek çanaktan iki uydu ne demek neden lnb aldın diseqc switch aldın nasıl bağladın  çıkartıp türksata takıyorum demişsin saçma geldi biraz daha  detaylandır istersen

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

disecq ayarlarını düzgün yaptıysan problem olmaması lazım. misal veriyorum 11700 mhz üstü veya altındaki kanalları yada V veya H poldeki kanalları  izleyememe gibi bir problem varsa disecq bozuktur.

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek
    golgi bunu yazdı

hocam tek çanaktan iki uydu ne demek neden lnb aldın diseqc switch aldın nasıl bağladın  çıkartıp türksata takıyorum demişsin saçma geldi biraz daha  detaylandır istersen

hocam telden girdigm icin uzun detay veremicem ama 'tek çanak azerspace ekleme' diye aratirsan nette baya döküman bulursun. Yarın yeni lnbden gelen kabloyu disecqden çekeyim sadece turksatı baglayım yine sorun olursa disecqi degistireyim o zaman.

YalnızAdam
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

canak antene aparat takıp lnb ekleyeceksin.

sansar55 tarafından 21/Ara/13 09:10 tarihinde düzenlenmiştir

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
Toplam Hit: 1674 Toplam Mesaj: 7