Tvbox Tepki Vermiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Selamlar. 

Elimde 3 aydan beri kullanmadığım h96max plus rk3328 64gb rom lu TV box var. Geçen hafta şunu bir açayım dedim. 

Ekran geldi, sonra hata verdi ve dondu. Kapatıp açma yöntemine girdim Türk usulü. Kapattım fakat açmak için kumanda tuşuna basınca kırmızı ışık bir türlü yeşile dönmedi. 

Ben de Hard format atmak istedim ve kürdan yardımı ile reset işlemi yaptım. Değişen bir şey olmadı.

İnternetten yeni yazılım indirip yğkleyeyim dedim. Bu sefer de yazılım yüklemek için bağladığımda bilgisayar cihazı görmedi. 

Bu sorunu yaşayan var mı nasıl yaparım bu işi? 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Benzer bir sorunu farklı bir cihazda yaşadım. Gerçi aç/kapat yaptım demişsin ama bilemiyorum. Ben cihazın fişini komple çekip bir süre sonra tekrar taktığımda sorun çözülmüştü. 

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Acaba yazılım atmak için gerekli olan çift taraf usb olan kablo da mı sorun var. Kendim yaptım onu çünkü. Ondan alayım bir tane. Bir de öyle deneyeyim 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

İki seçenek var

1 - Kumandanın çalıştığına emin isin? Pilini değiştirip telefon kamerası ile kontrol et çalışıp çalışmadığını.

2 - Bu en kötüsü ve büyük ihtimal emmc chip bozulmuş olabilir.

Eğer 2. ihtimal olduysa bana ücretsiz yada cüzi bir miktara verebilirsin. Böyle şeyleri kurcalamayı seviyorum 

İmza mı? O da ne demek?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

izlediğin şeyler arasında mokoko varmı? virüs bulaşmış olmasın?

tarayıcısı var mı?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    osmaman bunu yazdı

İki seçenek var

1 - Kumandanın çalıştığına emin isin? Pilini değiştirip telefon kamerası ile kontrol et çalışıp çalışmadığını.

2 - Bu en kötüsü ve büyük ihtimal emmc chip bozulmuş olabilir.

Eğer 2. ihtimal olduysa bana ücretsiz yada cüzi bir miktara verebilirsin. Böyle şeyleri kurcalamayı seviyorum 

Hocam ekran açılıyor Google logosunda kalıyor. Yani kumanda çalışıyor. 

@djalper hocam mokoko filan yok :) :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu sorunu bir kaç Xiaomi kullanıcısındanda duymuştum. Elektrikte dalgalanma olunca içlerinde bir zımbırtı var o yanıyor. İçini açıp lehimle o parçayı değiştirmek gerek. İçini bir koklasana hocam yanık kokusu geliyor mu ?

Hatta buradan bir müridinde başına gelmişti. Bu TV Boxları elektrik korumalı prizlerle kullanmak lazım.

mkyb tarafından 13/Kas/20 16:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

O zaman bir elektronik tamircisine götürüp göstereyim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Hocam önce driverını yüklemen lazım. Sonra pine çıbık sokup adaptörü bağlayacaksın. Bekliceksin biraz ilk seferinde driver yüklücek. Kendi uygulaması var rockchip miydi onların. Tanıdıktan sonra doğru yazılımı atarsın. Ayrıca nandchip miydi adı neyse ona bakıp hangi pinlerin değdirilmesi ile yükleme moduna geçiyor onu da öğrenebilirsin. Pin işi yaramazsa dediğimi yapman gerekebilir. Bazı anakartlarda bu pinlerin kolay teması için kart üzerinde iki nokta hazır bırakılabiliyor.  https://www.youtube.com/watch?v=Ycn3rm8Y5XI buradaki gibi.

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 1011 Toplam Mesaj: 10
brick h96max plus tv box