TYT-AYT Hazırlık Süreci. ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Merhabalar üstadlar

bozuk bir temel ile lise biteli 7-8 sene oluyor. Tyt ve ayt için bugünden itibaren evde kendim hazırlanıp sınavlara girmek istiyorum.

mühendislik yada hukuk bölümleri için günde kaç saat çalışılmalı nelere dikkat edilmeli ? Çalıştığınız bir sistem, yöntem tavsiye edebilirmisiniz ? Genel de sözel ağırlıklı derslerim iyidi.

doping hafıza reklamlarını çok görüyorum nedir ne değildir işe yarar mı ?

teşekkürler

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hocam sınavın sistemi tamamen matematik üzerine eğer ayt matematik yapabiliyorsan hukuk ve mühendislik zor değil

ayt de 40 25-30 civarı doğrum var 

tyt de mantık ve zaman yetiştirmek zorundasın her gün paragraf şart 

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Tyt için paragraf hazırlanabilirim. Sözelim kötü değil.

ayt de matematik konularını ve diğer bölümler de neye hazırlanacağımı nereden bulabilirim ?

yada konu konu giden kitaplar var mı ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

Tyt için paragraf hazırlanabilirim. Sözelim kötü değil.

ayt de matematik konularını ve diğer bölümler de neye hazırlanacağımı nereden bulabilirim ?

yada konu konu giden kitaplar var mı ?

hocam tüm kitaplar konu konu gidiyor 

ayt mat konuları

fonksiyonlar

parabol

trigonometri

limit 

türev 

integral

eğer temelin yoksa sonuç yayınlarından başla sonra merkez sonra limit sonra hız ve renk sonra bilgi sarmal en son çap 

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim hocam yardımın için.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

https://www.raunt.com/

Tek başına motivasyon ve konu bölümü, eksiğini görmek zor olabilir. Bu Ürünü bir incele derim belki işine yarar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

hocam tyt turkce 30 tane paragraf,bosluk doldurma,ana dusunce vs. gıbı paragraf ve turevı sorulardan gelıyor hızlı cozuyorsan yaparsın 10 tane kadarda dıl bılgısı cıkıyor eger dıl bılgın cok kotu degılse gunluk 1 tane turkce denemesı cozsen yeter dıye dusunuyorum. tyt sosyal sans ısı ılk sene (2018) yorum agırlıklı ıkıncı sene (2019) bılgı agırlıklı oldu. ama felsefe dısındakılerde calısmasanda 111-12 yaparsın dıye tahmın edıyorum. tyt matematıge gelırsek ygs ıle hıc alakası yok tamamen okudugunu anlama ıle alakalı sorular aslında zaman fazla olsa rahat rahat yuksek yapılır ama sure kısıtlı ıste bu kısıtlı surede zor olan kısmı genelde problemler oluyor eger problem cozme kabılıyetın ıyı degılse sadece problemler ıcın cıkarılmıs kıtaplar var onlardan alıp calısabılırsın. tyt geometrı kolay cıkmıs sorulara bakarak ne tarz sorduklarını anlayabılırsın az cok. tyt fen ıse tamamen bılgı agırlıklı kımya dısında bılmıyorsan yapamazsın kımyayı 0 sevıyesınde soruyorlar asırı kolay oluyor 1-2 hafta baksan 6'da 6 yaparsın. sunu unutma ama bu tyt sınavında her sorunun degerı neredeyse aynı. matematıgı yetıstırecem dıye fen ve sosyalı es gecme belkı daha fazla net cıkarırsın bu ıkısınden benım tavsıyem turkce-sosyal-fen ardından matematıge baslamandır.

ayt'ye gelırsek tamamen bılgı sınavı yorum felan yok ne kadar bılıyorsan o kadar alırsın. mat2'de cok fazla konu kalktı onları arastırıp oyle calıs hocam bazı konulara bosuna calısmıs olmayasın :D mesele ıntegral ve turevde neredeyse hıc bır sey kalmadı. uzay geometrısı kalktı vs. ek olarak youtube'da bır suru kanal var bak hangısı sana daha cok hıtap edıyorsa ordan konu konu calısabılırsın.

ornegın https://www.youtube.com/watch?v=cmEiJpLcguA&list=PLIBjFaUoJJ90kTO9gidr9mHweJw72-JH8 

ayt fende de tytde kı gıbı aynı sekılde genelde fızıgı ve bıyolojısını zor soruyorlar kımyası temel sevıye oluyor ama baya calısmak gerekıyor cunku hepı topu 40 soru var yuzlerce konu var eger muhendıslık ıstıyorsan cok fazla calısman gerekebılır fen'e

fızık ıcınde bızım arkadaslar https://www.youtube.com/watch?v=5EpXmysicZA&list=PLNKDbyBaT6-EmgL6Qvqoycs-mwIL2gMO1  bu kanalı takıp edıyorlardı buraya bakabılırsın hocam.

bıyolokı ve kımya ezber zaten oturup calısmak gereklı.

ayt edebıyat da keza oyle oturup ezberlsen yaparsın. 

son olarak hukuk ıstıyorsan ayt mat'ı yapman lazım ne kadar yaparsan o kadar kar. edebıyatı esıt agırlıkcıların hepsı yapıyor fark atman ıcın mat sart :) hatta soyle dıyeyım benım tyt puanı+0 edebıyat netı+36.25 mat netı ıle 18 bın sıralama gelmıstı :) edebıyattan 30 mat'dan da bı 20-25 yaparsan ıstedıgın hukuk'a yollarız senı ınsallah :) 

edıt: aynı youtube lınkını koymusum 

Khan23 tarafından 18/Şub/20 19:58 tarihinde düzenlenmiştir

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Hocam teşekkürler çok açıklayıcı olmuş emeğine sağlık

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Konu sahibi arkadaştan özür dileyerek bende yol isteyeceğim. 

Paragraf konusunda problemim yok dil bilgisinde biraz eksiğim var. Matematikten yaklaşık 10 net bana yetiyor. Günde kaç saat çalışmayı önerirsiniz arkadaşlar? 

Uzaktan eğitim önlisans bölümü için kasacağım da 7-8 yıl oldu benim de lise biteli, çok geri kaldık.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Telekinesis bunu yazdı

Paragraf konusunda problemim yok dil bilgisinde biraz eksiğim var. Matematikten yaklaşık 10 net bana yetiyor. Günde kaç saat çalışmayı önerirsiniz arkadaşlar? 

Uzaktan eğitim önlisans bölümü için kasacağım da 7-8 yıl oldu benim de lise biteli, çok geri kaldık.

hocam paragrafim idare eder dil bilgisini az cok yaparim diyorsan gunluk 1 tane turkce tyt denemesi cozsen yeter gibime geliyor. arada cok yanlis yaptigin dil bilgisi konusunu acip calisabilirsin. matematigide ayni sekilde halledebilirsin eger 10 tane yeter diyorsan ayrica yukardada dedigim gibi tytde matematik sosyal ve fen kadar etki ediyor ona gore strateji ciz kendine :) 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    Telekinesis bunu yazdı

hocam paragrafim idare eder dil bilgisini az cok yaparim diyorsan gunluk 1 tane turkce tyt denemesi cozsen yeter gibime geliyor. arada cok yanlis yaptigin dil bilgisi konusunu acip calisabilirsin. matematigide ayni sekilde halledebilirsin eger 10 tane yeter diyorsan ayrica yukardada dedigim gibi tytde matematik sosyal ve fen kadar etki ediyor ona gore strateji ciz kendine :) 

Çok teşekkürler hocam, uygulamaya geçeceğim. :)

Toplam Hit: 1423 Toplam Mesaj: 11
ayt tyt sınav hazırlık