Ubuntu 15.10 İnternet Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek

Ubuntu 15.10 kurdum dün beyler kurulumda öyle gözle görülür bir hata olmadı ama internet yok. Modemin yanında yavaşta olsa var ama odama gelince internet yok. Allah için elinde temiz Windows 7 olan varsa upload etsin onu kurayım veya şunun çözümünü bilen varsa şimdiden çok teşekkür ederim 

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mihni
    mihni's avatar
    Erkek

Kablo bağlantısı ile deneme yaptın mı sorun gene aynı mı

Onda sıkıntı yoksa 

lspci

komutunun çıktısını buraya yaz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ya bu amk yüzünden ubuntu kaldırıp mint kurdum ben.

temiz kurulum sıfır disk vs. ilk gün sıkıntı yok. 2gb update filan hepside tamam 

ertesi gün bi açtım internete giremiyorum. ee giremeyincede doğru dürüst çözüm arayamadım telefondan 

sokam böyle ubuntuya diyip mint kurdum. mutluyuz

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek
    mihni bunu yazdı

Kablo bağlantısı ile deneme yaptın mı sorun gene aynı mı

Onda sıkıntı yoksa 

lspci

komutunun çıktısını buraya yaz.

Lan bağlantısı gayet hızlı ve iyi ama kablosuz bağlantı tam bir rezalet diyebilirim. Odamda sıfır hatta modem ile sevişmek zorunda kalıyorum. Linux'un internet problemi olmayan ve kasmayan sürümü hangisi acaba?

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

ya bu amk yüzünden ubuntu kaldırıp mint kurdum ben.

temiz kurulum sıfır disk vs. ilk gün sıkıntı yok. 2gb update filan hepside tamam 

ertesi gün bi açtım internete giremiyorum. ee giremeyincede doğru dürüst çözüm arayamadım telefondan 

sokam böyle ubuntuya diyip mint kurdum. mutluyuz

Hocam en son telefonu modem yaptım. Wireless'ı şarj kablosunu çıkartıp bağlayarak kullandım internet iyi fakat bu şekilde gitmeyeceği için

Toplam Hit: 765 Toplam Mesaj: 5
ubuntu to elementary