Ubuntu Kendi Kendine Kapanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bilgisayarımda hem ubuntu hem win yüklü.ama ubuntu arada sırada kendi kendini kapatıyor.kapatma işlemi sanki kapat tuşundan yapılmış gibi oluyor.yani çökme durumu yok.ama arada sırada böle tam bi işin üstündeyken kapanıveriyor.bu hatayı nası giderebilirim

şu ana kadar kullandıgım en goftirik sistem.kimse savunmasın-_-

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

/var/log/messages'a bak bakalım bişe demiş mi kapanması ile ilgili.

Helikopter uçurmayı bilmeyen adamın ne bu ne sikindirik otomobil demesi gibi birşey yorumun ;)

Blue Screen of Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

MaviEkran bunu yazdı:
    -----------------------------

/var/log/messages'a bak bakalım bişe demiş mi kapanması ile ilgili.

Helikopter uçurmayı bilmeyen adamın ne bu ne sikindirik otomobil demesi gibi birşey yorumun ;)

hangi işletim sistemi durduk yere kapanınca çok ii oluyor? ayrıca kurarkende bi ton sorun vermişti..kurması dert kullanması dert..çok anlamaya gerek yok.içinde hiçbişi yüklü değil sistem bildiğin direk kendisi.bu halde kapanıyorsa daha ne diyim süper olmuş mu demem gerekio ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dtex
    dtex's avatar
    Erkek

Linux da aynı kadınlar gibi anlaması çok zor :D donanımsal sorunda olabilir,Başka dağıtımı dene linux mint 12 lisayı  tavsiye ederim

Hack The Planet !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

hocam o kadar sallamisin da bi sey dememisin hata ne niye kapaniyor.kapanirken esc ye bas bakiyim verbose mode a gecsin bak ya da loglara göz at derdi neymis

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek
    ilk olarak güç seneçeklerine göz at zamanlanmış şeyleri hiçbir zaman yap kontrol et devam ediyorsa hata loglarını arat donanımsal birşey çıkıyor mu diye hiç bi sorun görünmüyor ve hala kapanıyorsa team yükle beni bul

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Abi ben sana Linux tavsiye etmem. Yanlış seçim. Sil, windowsun bootlader'ı bozulacak o zaman onu da tamir et. Windowsla mutlu mesut yaşa.

Blue Screen of Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristux
    baristux's avatar
    Erkek

Linux şöyle Linux böyle diyenler kursun Windows'u da bakalım 2-3yıl sonra "yaa bu sistem dondu, yaa bu yavaşladı, ay virüs bulaştı" bilmemne demeye başlasınlar. Linux'un savunulmaya ihtiyacı yok, Google gibi büyük firmalar dahi kullanıyor nesini savunalım daha? Tabi sizin için açık kaynak, kapalı kaynak bir şey ifade etmediği için öyle standart kullanıcı devam ediyorsunuz, bunun zararını bilmeden görmeden çekiyorsunuz orası ayrı mesele.

Neyse konuya gelelim,

sudo apt-get dist-upgrade yap tekrar olursa,

sudo cat /var/log/faillog

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

baristux bunu yazdı:

Linux şöyle Linux böyle diyenler kursun Windows'u da bakalım 2-3yıl sonra "yaa bu sistem dondu, yaa bu yavaşladı, ay virüs bulaştı" bilmemne demeye başlasınlar. Linux'un savunulmaya ihtiyacı yok, Google gibi büyük firmalar dahi kullanıyor nesini savunalım daha? Tabi sizin için açık kaynak, kapalı kaynak bir şey ifade etmediği için öyle standart kullanıcı devam ediyorsunuz, bunun zararını bilmeden görmeden çekiyorsunuz orası ayrı mesele.

Neyse konuya gelelim,

sudo apt-get dist-upgrade yap tekrar olursa,

sudo cat /var/log/faillog

linux un tek hatası bu işte . linux normal kullanıcıya hitap etmiyor. programlama bilmeyen adam alıp bunu cart diye kullanamıyor. e bilenler gururla kullanıyor. ama diğerlerinin işine yaramıyor. insanlar kod yazmak istemiyor. basitlik istiyor . kolaylık istiyor. yapın şunu da windows gibi mac gibi kullansın insanlar.

bu şekliyle olmayacak . insanlar android diye ölüyor herkes memnun niye çünkü basit çünkü kullanışlı .

android bi karar verir de pc yazılımı yaparsa o zaman görün insanların linux a eğilimini . windows ebesininkini nasıl tersten görecek o zaman hepimiz izleyeceğiz .

Toplam Hit: 1945 Toplam Mesaj: 9