folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Ubuntu Üzerine Windows Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Ubuntu Üzerine Windows Kurulumu Nasıl Yapılır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ubuntu kurulumu sırasında dalgınlıgımdan oturu komple 1 tb hdd e  ubuntu kurmusum exfat oldu hdd 

windows 8 usb bootable usb yaptım fakat gormuyor sonra gparted ıle live usb yaptım yıne gormuyor sistem. 

nasıl ubuntuyu kaldırabılırım windows8 yukleyebılırım ? virtual degıl reel sistem gerekiyor. 

bunu hızlı sekılde yapmam lazım tamda tatıl gunu bu geldı basımıza bununla ugrasıyorum 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Ubuntu üzerinden windows'u yüklemek istediğin alanı ntfs'ye çevir. O alana windows 8.1 kur( özellikle 8.1 diyorum, 8 tam bir facia).

Daha sonra boot--repair yazılımıyla tekrardan grub kurup boot menüsünü getirebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Ubuntu üzerinden windows'u yüklemek istediğin alanı ntfs'ye çevir. O alana windows 8.1 kur( özellikle 8.1 diyorum, 8 tam bir facia).

Daha sonra boot--repair yazılımıyla tekrardan grub kurup boot menüsünü getirebilirsin.

Mantik olarak bunu kurguladim bende fakat .ubuntu tek parca 1 tb bunu bolumlendiremiyorum acikcasi sorun bu noktada basliyor

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Mantik olarak bunu kurguladim bende fakat .ubuntu tek parca 1 tb bunu bolumlendiremiyorum acikcasi sorun bu noktada basliyor

Gparted'lı live USB veya başka bir live Linux ile bilgisayarı aç. Ubuntunun olduğu bölümü ntfs olarak biçimlendir.

Blue Screen of Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Gparted'lı live USB veya başka bir live Linux ile bilgisayarı aç. Ubuntunun olduğu bölümü ntfs olarak biçimlendir.

By sekilde yapmaya calistim fakat yapamadim.biostan boot ayarlarile ile usb tanimladim.yine

Sonra gparted ile boot efi yazan kismi.ubuntu uzerinden sistem disk yoneticisi kismindan bicimlendirdim.i sirada ntfs olarak bicimlendirmeya calistim oldu mu tam hatirlamiyorum.Ardindan unebootin ile w8 yazdurdim diger windows laptopta sonrasinda taktim usb e kurulumu yaptim.

Toplam Hit: 1292 Toplam Mesaj: 5