Ücretsiz Host (?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek

Merhaba hocalarım, 

nettacompany diye bir yerden kampanya anında almıştım fakat msql bilgilerini veren düzgün bir panel ile karşılaşmadım. Öyle basit basit veritabanı bağlantılarıyla yönetim panelli siteler deniyorum. Maksat gelişeyim diye.

Ofiste eğitim dökümanlarını hazırlama işini bana bıraktılar. Dökümanda fazla ve karışık. Bunları böyle intranet gibi bir sayfada toplayayım dedim.  

Elinizde paylaşabileceğiniz, veritabanı vs oluşturabileceğim ücretsiz host veren yer var mıdır ? Ya da beni ne şekilde yönlendirebilirsiniz ? Tecrübelerinize saygıyla, iyi akşamlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

1 dolar verip ücretli alabilirsin aylık

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

1 dolar verip ücretli alabilirsin aylık

Evet hocam, fakat küçük çaplı ve sınırlı özelliklerdeki ücretsiz hostlar işimi görebilir vaziyette. 

000webhost vardı. bir zamanlar çok iyi çalışıyordu , fakat şu an denediğimde oluşturduğum siteyi bile henüz açamıyor. Bu doğrultuda beni nasıl yönlendirebilirsiniz ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Ben amazon,alibaba,google,microsoft gibi firmaların cloud hizmetlerinin öğrenci üyelikleri var, hizmetlerini öğrencilere bedava veya çok uyguna sunuyorlar. 2 hafta önce Azure üzerinden mssql db açıp Mssql server managament studio üzerinden bağlanıp tablo felan oluşturdum. Her açılışta firewall hatası veriyor azure portal'dan düzenliyorum her seferinde ama bende çok aşina sayılmam kurcalıyorum halen. Ama dediğim gibi 1 yıllık ücretsiz sunuyorlar öğrencilere. Sadece db'de değil çok geniş ürün yelpazeleri var. 

Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz hocam. Bazı hostingler ücretsiz db verselerde remote db desteği olmuyor. Yani uzak cihazlardan veya uygulamalardan kullanmanızı engelliyor. Veya izin verende sorgu çektiğinde 1 dakikada yanıt alıyorsun. 2-3 sene önce freemysqldb vardı 1 haftalık  mysql db veriyordu. O gayet hızlıydı ve remote mysql desteği vardı. Hem masaüstünden hemde web tarafından farklı uygulamalarla uzak db'ye erişebiliyordum. https://www.freesqldatabase.com/register/ bu siteydi galiba ama emin olamadım arayüzü değişmiş sanırım. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

Ben amazon,alibaba,google,microsoft gibi firmaların cloud hizmetlerinin öğrenci üyelikleri var, hizmetlerini öğrencilere bedava veya çok uyguna sunuyorlar. 2 hafta önce Azure üzerinden mssql db açıp Mssql server managament studio üzerinden bağlanıp tablo felan oluşturdum. Her açılışta firewall hatası veriyor azure portal'dan düzenliyorum her seferinde ama bende çok aşina sayılmam kurcalıyorum halen. Ama dediğim gibi 1 yıllık ücretsiz sunuyorlar öğrencilere. Sadece db'de değil çok geniş ürün yelpazeleri var. 

Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz hocam. Bazı hostingler ücretsiz db verselerde remote db desteği olmuyor. Yani uzak cihazlardan veya uygulamalardan kullanmanızı engelliyor. Veya izin verende sorgu çektiğinde 1 dakikada yanıt alıyorsun. 2-3 sene önce freemysqldb vardı 1 haftalık  mysql db veriyordu. O gayet hızlıydı ve remote mysql desteği vardı. Hem masaüstünden hemde web tarafından farklı uygulamalarla uzak db'ye erişebiliyordum. https://www.freesqldatabase.com/register/ bu siteydi galiba ama emin olamadım arayüzü değişmiş sanırım. 

Merhaba sevgili hocam, 

Yapmak istediğim şöyle ki ; 

word dosyasında bolca eğitim dökümanı mevcut elimde. ekip arkadaşlarım "egitimdokumanlari.com" gibi giriş yaptığında yetkili şifresi ile sayfaya erişim yapacabilek ve bu wordleri text halinde görerek normal bir web sayfası karşılaşacak. Fakat bu web sayfasını ben CKeditör ile sürekli güncellenebilir durumda tutacağım.  bunun içince msql veritabanı ve kullanıcı gerekiyor. 

Ücretsiz hostlarda ftp ile msql yapabiliyorum. 1 hak tanımaları bana yeterli geliyor. Fakat sizinde dediğiniz gibi, ben de eski randımanı 000webhost'ta alamadım. Yukarıda bahsettiğim firmanın panelinde de msql server bilgisi vermediği için ne denediysem olmadı.

edit : imla

nposeLx tarafından 20/Eki/19 20:41 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    nposeLx bunu yazdı
    Https bunu yazdı

Merhaba sevgili hocam, 

Yapmak istediğim şöyle ki ; 

word dosyasında bolca eğitim dökümanı mevcut elimde. ekip arkadaşlarım "egitimdokumanlari.com" gibi giriş yaptığında yetkili şifresi ile sayfaya erişim yapacabilek ve bu wordleri text halinde görerek normal bir web sayfası karşılaşacak. Fakat bu web sayfasını ben CKeditör ile sürekli güncellenebilir durumda tutacağım.  bunun içince msql veritabanı ve kullanıcı gerekiyor. 

Ücretsiz hostlarda ftp ile msql yapabiliyorum. 1 hak tanımaları bana yeterli geliyor. Fakat sizinde dediğiniz gibi, ben de eski randımanı 000webhost'ta alamadım. Yukarıda bahsettiğim firmanın panelinde de msql server bilgisi vermediği için ne denediysem olmadı.

edit : imla

Aslında daha kolay bir yöntem olarak  google işinizi görür diye düşünüyorum. Google drive'a attığınız dosyayı düzenlenebilir veya salt okunur olarak işaretleyip, düzenlendiğinde düzenleme geçmişini düzenleyen kullanıclar dahil görebiliyorsunuz diye biliyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Sana işi veren firmadan istesen?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek

Konuyu gizlemedim. Firma hostta verebilir. İstedik ama talebe dönüş olmadı. Bilirsiniz, talep ve onay süreçleri uzun. Ayrıca biraz maddi getirisi olmadığından uzak duruluyor. 

Yorumlarınız için teşekkür ederim. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek

Konuyu gizlemedim. Firma hostta verebilir. İstedik ama talebe dönüş olmadı. Bilirsiniz, talep ve onay süreçleri uzun. Ayrıca biraz maddi getirisi olmadığından uzak duruluyor. 

Yorumlarınız için teşekkür ederim. 

Toplam Hit: 1865 Toplam Mesaj: 9
host intranet msql