folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ufak Bir Sunucu İhtiyacım Var Ucuza Nasıl Karşılarım?

Ufak Bir Sunucu İhtiyacım Var Ucuza Nasıl Karşılarım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

yeri geldi torrent sunucusu kurup dosya çekmek gerekti. yeri geldi blog açayım dedim. yeri geldi vpn lazım oldu. yeri geldi dns over vpn gibi şeylerde bir kaç deneme yaptım vs. 

öğrenci mailimle bana verilen sunucu kredilerini tükettim. zaten lisede ininal kart ile google clouda falan telefon numaramı verdim oraları da tükettik. traffic exchange kasardım o sunucularla millete boktan trafik satardım. lisedeki arkadaşlarıma vpn satardım ki f@tih wifi ağında rahatça takılsınlar. o paralarla lisede 3.5 liraya ekmek arası tavuk şinitzel alıp yerdim. :d sağol google cloud. :d

anlık bir dosya indirme ihtiyacı çok fazla olmaya başladı. 1tb onedrive depolama alanı var okulun maili ile aldım. youtubeda ders videolarını orada stoklamak istiyorum ne olur ne olmaz. sunucudan hemen yapılır. 

kısacası aylık belirli bir miktar para ödeyip sunucu kiralamak istiyorum. websitemi barındırayım. torrent sunucusu kurayım. sunucuda barındırdığım dosyayı python http.server ile http de directory olarak sunayım bir kaç saatliğine ki arkadaşlarım indirebilsin falan.

ne önerirsiniz? kimsufi falan var sanırsam bana ne gider? 30-40 lirayı falan gözden çıkardım ufacık bişey yeterli bana.

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Pusuya yat: https://checkservers.ovh/

Kimsufi kullaniyorum (ks-01) tavsiye ederim.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Contobo

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Avrupa legal olarak hetzner kullanıyorum

İllega içerik barındırcaksan Rusya datapro 

Ovh telif gelirse serveri off edebilir

Kaç gb alana ihtiyacın var sunucularımda disk ayırabilirim ftp olarak

Martech tarafından 04/Oca/20 01:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

Avrupa legal olarak hetzner kullanıyorum

İllega içerik barındırcaksan Rusya datapro 

Ovh telif gelirse serveri off edebilir

Kaç gb alana ihtiyacın var sunucularımda disk ayırabilirim ftp olarak

sağolun hocam çok tecrübem yok sunucu işlerinde hem kurcalayarak öğreneyim hem de kendime ait bir sunucum olsun istiyorum. sağolun varolun. 

@KaptaN contabo baya iyiymiş ya kafama yattı valla torrent indirirken peki telif gelirse bunlar nasıl bir politika izliyor bilginiz var mı?

@telekom ks01 için pusuya yatarız da telif gelirse bunlar kapatıyor galiba Martech hocamın dediğine göre. 

@Genki scaleway de iyiymiş ama bana ucuz yollu birşey lazım.

Contaboda bir aylık aldım diyelim süresini uzatırken setup fee ödemiyoruz tekrar değil mi? ya da sunucuya bir ay ihtiyacım olmayacak diyelim zaten 1 aylık almışım 2. ay uzatmadım. 3. ay alacağım setup fee ödemem galiba. umarım öyledir :d

HACKEROKAN!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

contabo setup fee dedigi seyde ne yapiyor ki? sadece disk alani fazla oda zaten ssd degil. ssd olan paketi 1 euro fazla. sen hangisini aldin?

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 10929 Toplam Mesaj: 7
vds