folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ulusal Bir Dergi Çıkarmak????..

Ulusal Bir Dergi Çıkarmak????..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben ulusal bir dergçi çıkarmak istesem bunun maliyeti ve yapmam gereken işler hakkında bir bilgisi olan varmı?

Yerel dergi veya gazete hakkında bütün bilgileri biliyorum ama iş ulusal olunca tabi hepsi değişiyot.

Aylık bir dergi çıkarmak istesem en düşük maliyeti bunun ne olur ve neler olması gerekir neler yapmam gerekir bilgisi olup konuyu aydınlatan olursa çok memnun olurum...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serif
    serif's avatar
    Dişi
       böyle bir dergi için hangi konuda olacağına karar verdikten sonra ilgili firmalarla bağlantıya geçip bolca reklam toplayacaksın o firmalarada bedava göndereceksin.reklam parası bile maliyetini çıkarır

insanları tanıdıkça hayvanları sevmeye başladım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    hacı en iyisi bi dergiye git konş ama bi konusu olması lazım öle her ekledğini koyarsan dergi olmaz o bi kesime hitap etmesi lazım

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek

Osiris bunu yazdı:
    -----------------------------
    kendin kafadan bir hesap yap sonra onu ikiyle çarp
    :) ne alaka? veya şöyle söyliyeyim bunun maliyetinin çok az olacağını da düşünmüyorum veya çok olacağına da o yüzden bilgin varsa söyle burada benim bu konuda hiçbir bilgim olmadığını sanma

Konusu var elbette, biz şöyle düşünüyoruz

Dediğim gibi dergi bir müzik dergisi olacağı için her sayı da bir özel röportaj ve derginin diğer bölümlerinde ise genel müzik haberleri ve en az 1-2 amatör müzik grubunun tanıtımı falan tabi daha bu anlattıklarım geniş bir içerik kaplayacak..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek
    odun_komuru bunu yazdı:
    hacı en iyisi bi dergiye git konş ama bi konusu olması lazım öle her ekledğini koyarsan dergi olmaz o bi kesime hitap etmesi lazım
    alternatif müzik dostum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    hiç bi yerden izin alman gerekmiyor bildiğim kadarıyla en azından sağlam birşey düşünmüyorsan.benim 4 yıl önce bir metal müzik dergisi maceram olmuştu,kontaklarını hem kendim hemde arkadaşlar yapmıştı.ne kadar vaktin ve çevren varsa senin için o kadar iyidir.ama küçük yerlere vermemeye bak.bir arkadaşımın 1 milyar zararı olmuştu bu küçük yerlerden.adamlara veriyor 100/200 tane dergi birçoğu satılıyor ama uzakta oldukları parayı vermiyor şerefsizler.valla çok paran yoksa tüm işini bu dergi üstüne yoğunlaştır.ancak öyle iyi bir yere gelebilirsin.yine metal'den örnek verecem sene 80'lerin ortası pentagram kendi isimle demosunu çıkarmış..elemanlar bursa'dan olmasına rağmen alıyorlar yanlarına 100/200 tane kaset istanbul akmar'a gelene kadar 20 tane mi ne kalıyor.bunları dinleyip sevenlerde arkasını getiriyor.sonuç olarak bugünlere geliyorlar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:
    hiç bi yerden izin alman gerekmiyor bildiğim kadarıyla en azından sağlam birşey düşünmüyorsan.benim 4 yıl önce bir metal müzik dergisi maceram olmuştu,kontaklarını hem kendim hemde arkadaşlar yapmıştı.ne kadar vaktin ve çevren varsa senin için o kadar iyidir.ama küçük yerlere vermemeye bak.bir arkadaşımın 1 milyar zararı olmuştu bu küçük yerlerden.adamlara veriyor 100/200 tane dergi birçoğu satılıyor ama uzakta oldukları parayı vermiyor şerefsizler.valla çok paran yoksa tüm işini bu dergi üstüne yoğunlaştır.ancak öyle iyi bir yere gelebilirsin.yine metal'den örnek verecem sene 80'lerin ortası pentagram kendi isimle demosunu çıkarmış..elemanlar bursa'dan olmasına rağmen alıyorlar yanlarına 100/200 tane kaset istanbul akmar'a gelene kadar 20 tane mi ne kalıyor.bunları dinleyip sevenlerde arkasını getiriyor.sonuç olarak bugünlere geliyorlar.
    eywallah abi, çevre olarak az da olsa ulusal basında çevrem var ayrıca birçok yerel gazetelerle muhattabımız. ilişkimiz oluyor beni tek düşündüren ise şuan işin maddi boyutu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı:

karikatür dergisi işi noldu senin muhabir22 :D dergi işine meraklısın kanımca allah kolaylık versin... :D

yok sana bahsettiğim karikatür dergisi değildi işin içinde karikatür gibi birşeyler de olucak ama karikatür rol oynamıyor dergide yani sadece sana dediğim gibi bazı yerlerde demiştim..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    kardeş rakiplerini bi göz önüne getir ki vardır bildiğin okuduğun dergi sadece alternatif müzik içiin mi dergi çıkarıcaksın ?  müzik için bile çıakrsan içeriği çok önemli röportaj yapıcan daa amatör gruplaara filan kaç ayyfa ayırmayı düşünüosun. ama bu iş sana tuzluya patlar.

Living Death
Toplam Hit: 1755 Toplam Mesaj: 9