Uluslararası İlişkiler Bölümü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek

Müritler merhabalar . Yine ocağınaza düştüm fikir almak için . Okadar muritin içinde illaki uluslararası ilişkiler okumuş çıkar . Bir arkadaş için soruyorum . Siz ne iş yapıyorsunuz şuanda . Bu arkadaş ya özel sektör yada akedemisyenlik istiyor . İngilizce seviyesi pek iyi değil ama diploma notu iyi ve şuanda yüksek lisans yapıyor . Bu arkadaşa Ankara diye diye dilimde tüy bitti ama o tutturmuş Nevşehir Kayseri de daha rahat bulurum iş diye . Sizce hangisi özel sektör de olsa akedemisyenlikte olsa Ankara mi yoksa Nevşehir , Kayseri gibi bir şehir mi uluslararası ilişkiler için . Fikirleriniz yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. 

Not : konu umarım doğru başlıktadir. 

trnight tarafından 06/Eki/18 15:41 tarihinde düzenlenmiştir

Bilgi güçtür...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trnight
    trnight's avatar
    Erkek

Up

Bilgi güçtür...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

nevşehirde ankaradan çok iş olduğunu düşünen bir insanla hiç uğraşma, ciddiyim hocam. sen burdan bin tane harika yorum alıp, ilgili sektörde yıllarını harcamın adamlarla konuştursan bile saçmalayacak kesin. bırak kendi öğrensin.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Nevşehir ve Kayserinin ne açıdan iyi olabileceğini söylüyor?

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Uluslararası diye bir kelime olan bölümde başka ulusa ait bir dili çok iyi derece bilmeden nasıl ilişkiler kurmayı bekliyorsun? Bence çok gereksiz bir bölüm diğer muhtelif bölümler gibi.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Özbek bir arkadaş bu bölümü okudu. Adamda İngilizcede çok iyiydi zaten.

Şimdi Rusya ile iş yapan bir şirketin vazgeçilmez adamı haline geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

Uluslararasi ilişkiler ve uluslararası ticaret bölümlerini okudum,çift anadal yaptım ve issizim. Not o rtalamam 3.84 filandi  ingilizcem de var. Yüksek lisansı da lisans gibi tam bursluyum suan, iş yok...okuma derim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

tahribat'ta ne zaman sosyal bilimler üzerine konuşulsa yorumlar frmtr kalitesine düşüyor.

benim önerilerim:
    -arkadaşın bölümü isminden dolayı beğeniyorsa müfredatlara iyice bir gözatsın
    -evet doğrudur iibf bölümleri aynı kapıya çıkabiliyor ama "mezun olunca çok uluslu bir şirkette çalışırım" kafasındaki birinin siyaset tarihi yerine muhasebe, finans, yönetim, pazarlama öğreneceği bir bölüme girmesi daha mantıklı. (en azından ben böyle düşünüyorum
    -uluslararası ilişkiler boğaziçi dışında en sağlam ankara'daki üniversitelerde okunur, en-en kötü ihtimalle bursa, eskişehir, kocaeli, sakarya ayarında bir şehirde okunur bence. nevşehir'de/kayseri'de yaşayacak adam okumasın bence bu bölümü; en azından hayali bu olan biri
    -uluslararası ilişkiler'i meslek edinmek istiyorsanız ingilizce öğrenip öğrenmemek değil, hangi 3. dili öğreneceğin opsiyonel olmalı sizin için
    -çok fazla kitap okumak gerekiyor

* sadece arkadaşın kendini kandırıyormuş gibi bir hisse kapıldığım için yaptım bazı uyarıları, akademisyenlik/uluslararası ilişkiler falan bunlar kulağa havalı gelmiş olabilir yargılamıyorum.

slanger tarafından 07/Eki/18 03:29 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben uluslar arasi iliskiler bolumu mezunuyum. Bitirdigimde cok iyi harikasayilmasa baya iyi rusca yazar konusur ders verir seviyede mezun oldum. Tum arkadaslarim ve alt ust mezunlarin yuzde 50 si hic is bulamadi kalani da dagilarak is buldu banka kara yollari kpss kazanan vs. Puani yuksek ismi cok havali ici boscunku karsiligi yok. Atom muhendisi gibi. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    trnight bunu yazdı

Sizce hangisi özel sektör de olsa akedemisyenlikte olsa Ankara mi yoksa Nevşehir , Kayseri gibi bir şehir mi uluslararası ilişkiler için . 

Şıklarda yok ama İstanbulu ekleyebiliyorsanız ekleyin oraya. Her mahalleye bi üniversite açılıyor artık İstanbulda. Özel sektör olarak da yine İstanbul ön plana çıkıyor. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 1022 Toplam Mesaj: 10
uluslararası ilişkiler